/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eruhcancel

Siirt Eruh Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Eruh Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Eruh satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eruh Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Siirt iline bağlı Eruh ilçesinin batı kesimlerinde Siirt, doğu kesimlerinde Şırnak, kuzey kesimlerinde Pervari, güney kesimlerinde ise Güçlükonak yer almaktadır. Eruh satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim bölgesi içerisindedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almakta olup toplam yüzölçümü 1.215 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 1.125 metre olan ilçenin il merkezine uzaklığı 53 kilometredir.  İlçede yer alan su kaynakları da ilçe için oldukça önemlidir. Bu akarsuların debisi kış aylarında yükselirken, yaz aylarında mevsime bağlı olarak düşmektedir. Eruh satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır.

Eruh Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 513’tür. İlçe nüfusunun yüzde 55,33’ünü (11 bin 350) erkek, yüzde 44,67’sini (9 bin 1653) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Eruh satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Dih Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Sarıgül Mahallesi’dir.

Eruh Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

İlçeden konut tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. Özellikle çocuklu aileler için ilçede yer alan eğitim kurumlarının kalitesi ve konutlara yakınlığı oldukça önemlidir. Siirt Eruh satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Eruh İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu: Dih, 56800 Eruh/Siirt. Daha detaylı bilgiler için (0484) 311 20 20 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Mehmet Akif Ersoy İlkokulu:Sarıgül Mh. 207. Sokak, Pk:56800 Eruh/Siirt. Daha detaylı bilgiler için (0484) 311 27 85 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • 75. Yıl İlkokulu: Fatih, 122. Sokak, 56800 Eruh/Siirt
  • Yeşilören Köyü İlkokulu: Eruh Kurtalan Yolu, 56800 Yeşilören/Eruh/Siirt. Daha detaylı bilgiler için (0484) 261 24 14 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizlet de satılık daire tercihini Siirt ilinin Eruh ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Siirt Eruh uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Eruh Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.