/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dikmencancel

Sinop Dikmen Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Dikmen Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Dikmen satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleri hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralayabilirsiniz.

Dikmen Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sinop iline bağlı Dikmen ilçesi Sinop il merkezine 55 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Dikmen satılık daire arayan kişiler ilçe iklim, coğrafya ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin doğu kesimlerinde Samsu ili yer almakta olup ilçe Durağan ve Gerze ilçeleri ile komşudur. İlçe Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe bitki örtüsü bakımından da oldukça zengindir. Dikmen satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım, hayvancılık ve sanayi faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında buğday, arpa, yulaf ve mısır ürünlerinin yoğun olarak tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede sanayi faaliyetleri kapsamında ise balık unu ve yağı fabrikası yer almaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık ve arıcılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Dikmen Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 492’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,98’ini (2 bin 800) erkek, yüzde 49,02’sini (2 bin 692) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Dikmen satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Babalıoğlu Mahallesi, Çorak Mahallesi ve Kırçal Mahallesi’dir.

Dikmen Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında

İlçeden konut arayan kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumlarının sayısı bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan eğitim kurumlarının eğitim kadroları da oldukça kalitelidir. Sinop Dikmen satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Dikmen İlkokulu: Kırçal Mahallesi, İtfaiye Caddesi Pk:57660, 57660 Dikmen/Sinop. Okul ile ilgili olarak daha detaylı bilgiler için (0368) 771 20 10 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Ercüment Türkmen Lisesi: Kırçal, İtfaiye Caddesi, 57660 Dikmen/Sinop.
  • Cumhuriyet Yibo: 57660 Dumanlı/Dikmen/Sinop.

Sizler de satılık daire tercihini Sinop iline bağlı Dikmen ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sinop Dİkmen uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta göz atabilir böylelikle de konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Dikmen Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.