/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Cizrecancel

Şırnak Cizre Satılık Daire

araması için 6 ilan bulundu

Cizre satılık daire Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Cizre satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alma tercihinde bulunabilirsiniz.

Cizre satılık daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Şırnak iline bağlı Cizre ilçesi, Şırnak il merkezine 45 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Cizre satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum sebebi ile karasal iklim bölgesi içerisinde yer alır. Bu nedenle de ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Silopi ilçesi, batı kesimlerinde İdil ilçesi, kuzey kesimlerinde Şırnak ili, kuzeybatı kesimlerinde Eruh ilçesi, güney kesimlerinde ise Suriye yer almaktadır. Denizden yüksekliği 400 metre olan ilçenin toplam yüzölçümü 460 kilometrekaredir. İlçe düzlük bir arazi üzerinde Dicle Nehri’nin yakınlarında kurulmuştur. Cizre satılık ev arayan kişiler ilçenin ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temelini tarım faaliyetleri ve hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve sebze ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Cizre satılık daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 148 bin 697’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,93’ünü (75 bin 733) erkek, yüzde 49,07’sini (72 bin 964) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Cizre satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Ali Bey Mahallesi, Cudi Mahallesi, Dağ Kapı Mahallesi, Dicle Mahallesi, Kale Mahallesi, Konak Mahallesi, Nur Mahallesi, Sur Mahallesi, Şah Mahallesi ve Yafes Mahallesi’dir.

Cizre satılık daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan eğitim kurumlarının eğitim kadroları da oldukça kalitelidir. Şırnak Cizre satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Vatan İlköğretim Okulu: Nur, Terminal Caddesi, 73200 Cizre/Şırnak. Daha detaylı bilgiler için (0486) 616 93 73 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Vali Kamil Acun İlkokulu: Ali Bey, İmam Hatip Caddesi Pk:73200, 73200 Cizre/Şırnak. Daha detaylı bilgiler için  (0486) 617 02 12 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Cizre ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şırnak Cizre uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.