Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Tokat Artova Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Artovacancel
Tokatcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Artova Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Artova satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Artova, Türkiye’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan Tokat ilinin güneybatısında yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İlçe il merkezine 37 kilometre uzaklıktadır. İlçenin doğusundan 20 kilometre uzunluğunda karayolu ile Sivas-Tokat karayoluna kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Bölgede hem Karadeniz hem de İç Anadolu karasal iklimi hakimdir. Geçiş iklimi özelliği gösteren ilçede kuzeyden güneye doğru yükseltinin artması sebebiyle kış mevsimi daha sert geçer.  Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. İlçede yaz mevsiminde yazlık olarak tercih edilen yazlık evleri ve yaz deniz sporları ile bilinir. Ekonomik yapısında tarım, hayvancılık ve ticaret önemli bir rol oynamaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Artova satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Pazar ilçesi,
 • Güneyinde Yeşilyurt ilçesi,
 • Batısında Sulusaray ilçesi,
 • Doğusunda Tokat il merkezi ile komşudur. 

Artova Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Artova ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 8.374’tür. Bu nüfusun yüzde 50,07’si kadın, yüzde 49,93’ü erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 5 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler;

 • Gaziosmanpaşa Mahallesi,
 • Kızılca Mahallesi,
 • Altınova Mahallesi,
 • Alpaslan Mahallesi,
 • İstasyon Mahallesidir. 

Artova satılık ev ya da Artova müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 24’tür. 

Artova Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Tokat’ın Artova ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 145 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 372 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 472 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 53.940TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Tokat Artova sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.