Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazarcancel
Tokatcancel

Tokat Pazar Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Pazar Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Pazar satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Pazar ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Pazar ilçesinin tarihi çok eski zamanlara kadar uzanmaktadır. İlk çağlarda Kral Yolu üzerinde yer alan Pazar bölgesi, sonraki dönemlerde de İpek Yolu üzerinde bulunmuştur. İlçeye daha önce verilen isimler arasında Ayna Pazarı, Kazova, Eğrişehir ve Avnibey Pazarı gibi isimler vardır. 

Pazar Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Pazar ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tokat iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 188 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 580 metredir. Tokat il merkezine 25 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin güney yönünde sıradağlar uzanmaktadır. Kuzey yönünde doğru ise Kazova ve Yeşilırmak mevcuttur. İlçeyi çevreleyen komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Tokat il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzeybatı yönünde Turhal ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Zile ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Artova ilçesi bulunmaktadır. 

Pazar Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Pazar satılık ev arayışında olanlar için ilçede İç Anadolu Bölgesi’nde sıklıkla görülen karasal iklimine ve Karadeniz iklimine ait özellikler gösteren bir geçiş iklimi söz konusudur. Pazar ilçesi rutubetli rüzgarların geçtiği bir yer olmasından ötürü, ilçede havalar genellikle ılıman özellikler gösterir. İlçeye düşen yağışlar belli aylara ya da mevsimlere özel şekilde dağılmamıştır; her ay ortalama bir miktarda yağış düşmektedir. Kış aylarında havalar ortalama 3 ila 5 santigrat derecesi arasında değişmektedir. Bu rakam yaz aylarında ortalama 13 ila 35 santigrat derecesi arasına çıkmaktadır.

Pazar ilçesinin ekonomisi büyük ölçüde tarım faaliyeti ile eşzamanlı gelişmektedir. Sanayi faaliyeti ilçede hemen hemen hiç yapılmamaktadır. Yapılsa da bu tarım sanayisi adı altında işlemektedir. 

Pazar Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Pazar ilçesinde toplam 14.335 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50’si kadın olup geriye kalan %50’sini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %5,64 olarak tespit edilmiştir. 

Pazar ilçesinde 12 adet mahalle ve 16 adet köy mevcuttur. Pazar satılık ev arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

  • Esentepe Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi,
  • Gazi Osman Paşa Mahallesi,
  • Seyitali Mahallesi,
  • Merkez Mahallesi,
  • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi.

Pazar satılık bahçeli arazide ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.