/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Düzköycancel
Trabzoncancel

Trabzon Düzköy Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Düzköy Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Düzköy satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Düzköy ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Düzköy’ün eski adlarından bir tanesi Haçka’dır. 1961 senesinde bu isim yerini Düzköy’e bırakmıştır. Önceleri Akçaabat ilçesine bağlı olarak varlığını sürdürmüştür. 9 Mayıs 1990 tarihinde ise bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. 

Düzköy Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Düzköy ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Trabzon iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 117 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 850 metredir. Düzköy, Trabzon il merkezine 40 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin neredeyse %80’lik bir bölümü engebeli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle Düzköy halkı da dağınık bir biçimde yerleşme yapmayı uygun görmüştür. İlçenin en yakınında bulunan Akçaabat ilçesine 27 kilometrelik bir mesafesi vardır. İlçenin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Akçaabat ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Maçka ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Vakfıkebir ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güneybatı yönünde ise Tonya ilçesi bulunmaktadır.

Düzköy Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Düzköy satılık konut düşünenler için ilçede egemen olan iklim Karadeniz iklimidir. Buna bağlı olarak hava koşulları ılıman bir özellik gösterir. Yılın hiçbir ayı kurak değildir; yoğun miktarlarda yağış her ay gözlemlenebilmektedir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 11,8 santigrat derecedir. Bir yıl içerisinde Düzköy ilçesine düşen ortalama yağış miktarı 757 milimetredir. Aralık ayı ilçenin en çok yağış aldığı aydır. Buna karşın Temmuz ayı ise en az yağış alan aydır. İlçenin en sıcak olduğu zamanlar ortalama 20,7 santigrat derece ile Temmuz ayında yaşanır. İlçenin en soğuk zamanları ise ortalama 2,5 santigrat derece ile Ocak ayında görülmektedir.

Düzköy ekonomisi büyük ölçüde hayvansal ve tarımsal üretime bağlıdır. İlçe içerisine yapılan tarım faaliyetlerinin sonucunda en çok mısır, fasulye ve patates gibi ürünler ortaya çıkmaktadır.

Düzköy Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Düzköy ilçesinde toplam 14.511 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,88’i kadın olup geriye kalan %49,12’sini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %3,96 olarak tespit edilmiştir. 

Düzköy ilçesinde 16 adet mahalle mevcuttur. Düzköy’de satılık villa arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

  • Çayırbağı Yusuflu Mahallesi,
  • Çayırbağı Orta Mahallesi,
  • Çayırbağı Zeliha Mahallesi,
  • Alazlı Mahallesi,
  • Aykut Mahallesi.

Düzköy Orta Mahallesi satılık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.