/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Köprübaşıcancel

Trabzon Köprübaşı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Köprübaşı Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Köprübaşı satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Köprübaşı ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Köprübaşı, 5 Mayıs 1990 tarihinde bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. Önceki yıllarda ise Akpınar, Fidanlı ve Gündoğan Mahalleleri’nin birleşmesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Sonraları ilçe olmadan önce Sürmene ilçesinden ayrılmak durumunda kalmıştır. 

Köprübaşı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Köprübaşı ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Trabzon iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 132 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 200 metredir. Araklı, Çaykara ve Sürmene ilçeleri arasında bulunmaktadır. İlçe arazisi büyük ölçüde engebeli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle ilçe içerisinde yapılmış olan yerleşim yerleri dağınık bir biçimde kurulmuştur. Manahoz Deresi ilçe için önemli bir su kaynağıdır. İlçede bulunan dağlar, ormanlık alanı bol yerlerdir. İlçedeki en önemli yüksek noktalar arasında Kangeller Tepesi ve Manahoz Vadisi yer almaktadır. Trabzon ili ile Bayburt ilini birbirine bağlayan karayolu üzerinde yer almaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Sürmene ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Bayburt ili bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Çaykara, Dernekpazarı ve Of ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde ise Sürmene ilçesine bağlı olan Oylum Beldesi bulunmaktadır. 

Köprübaşı Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Köprübaşı satılık ev düşünenler için ilçede büyük bir ölçüde Karadeniz iklimi görülmektedir. İlçede her ay yoğun miktarlarda yağış görülmektedir. Bu nedenle kurak bir ay hemen hemen hiç yoktur. Yağışların bolluğu sebebi ile de ilçenin hava durumu çoğunlukla ılıman bir özellik gösterir. Yaz ayları serin geçerken kış ayları soğuk geçmektedir. 

Tarım ve hayvancılık faaliyetleri Köprübaşı ilçesinin ekonomisini meydana getiren sektörlerdir. İlçe sınırları içerisinde gerçekleştirilen tarım faaliyetleri sonucunda en çok çay, mısır ve fındık ürünleri üretilmektedir. Ancak son yıllarda kivi üretmek de revaçtadır. 

Köprübaşı Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Köprübaşı ilçesinde toplam 6.401 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,32’si kadın olup geriye kalan %51,68’ini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %49,73 olarak tespit edilmiştir. 

Köprübaşı ilçesinde 9 adet mahalle mevcuttur. Köprübaşı satılık ev arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

  • Fidanlı Mahallesi,
  • Beşköy Mahallesi,
  • Gündoğan Mahallesi,
  • Pınarbaşı Mahallesi,
  • Yağmurlu Mahallesi.

Köprübaşı Fidanlı Mahallesi satılık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yangında yanan yerler imara açılmayac...

Yangında yanan yerler imara açılmayac...

4 Ağustos 2021

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

4 Ağustos 2021

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

4 Ağustos 2021

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

4 Ağustos 2021

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

3 Ağustos 2021

Köprübaşı Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.