Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Trabzon Köprübaşı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Köprübaşıcancel
Trabzoncancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Köprübaşı Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Köprübaşı satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Köprübaşı ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Köprübaşı, 5 Mayıs 1990 tarihinde bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. Önceki yıllarda ise Akpınar, Fidanlı ve Gündoğan Mahalleleri’nin birleşmesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Sonraları ilçe olmadan önce Sürmene ilçesinden ayrılmak durumunda kalmıştır. 

Köprübaşı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Köprübaşı ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Trabzon iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 132 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 200 metredir. Araklı, Çaykara ve Sürmene ilçeleri arasında bulunmaktadır. İlçe arazisi büyük ölçüde engebeli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle ilçe içerisinde yapılmış olan yerleşim yerleri dağınık bir biçimde kurulmuştur. Manahoz Deresi ilçe için önemli bir su kaynağıdır. İlçede bulunan dağlar, ormanlık alanı bol yerlerdir. İlçedeki en önemli yüksek noktalar arasında Kangeller Tepesi ve Manahoz Vadisi yer almaktadır. Trabzon ili ile Bayburt ilini birbirine bağlayan karayolu üzerinde yer almaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Sürmene ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Bayburt ili bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Çaykara, Dernekpazarı ve Of ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde ise Sürmene ilçesine bağlı olan Oylum Beldesi bulunmaktadır. 

Köprübaşı Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Köprübaşı satılık ev düşünenler için ilçede büyük bir ölçüde Karadeniz iklimi görülmektedir. İlçede her ay yoğun miktarlarda yağış görülmektedir. Bu nedenle kurak bir ay hemen hemen hiç yoktur. Yağışların bolluğu sebebi ile de ilçenin hava durumu çoğunlukla ılıman bir özellik gösterir. Yaz ayları serin geçerken kış ayları soğuk geçmektedir. 

Tarım ve hayvancılık faaliyetleri Köprübaşı ilçesinin ekonomisini meydana getiren sektörlerdir. İlçe sınırları içerisinde gerçekleştirilen tarım faaliyetleri sonucunda en çok çay, mısır ve fındık ürünleri üretilmektedir. Ancak son yıllarda kivi üretmek de revaçtadır. 

Köprübaşı Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Köprübaşı ilçesinde toplam 6.401 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,32’si kadın olup geriye kalan %51,68’ini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %49,73 olarak tespit edilmiştir. 

Köprübaşı ilçesinde 9 adet mahalle mevcuttur. Köprübaşı satılık ev arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

  • Fidanlı Mahallesi,
  • Beşköy Mahallesi,
  • Gündoğan Mahallesi,
  • Pınarbaşı Mahallesi,
  • Yağmurlu Mahallesi.

Köprübaşı Fidanlı Mahallesi satılık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.