Emlakjet

Trabzon Of Satılık Daire

araması için 47 ilan bulundu
search
Ofcancel
Trabzoncancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Of Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Of satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Of ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Of ilçesinin ismi, orijinal olarak Yunancada “Ophiusa” kelimesinden gelmektedir. Ophiusa, yılanların yaşadığı yer manasında kullanılmaktadır. Bir diğer mümkün kaynak da Eski Lazcada yerleşim yeri ve köy anlamına gelen “Oput” kelimesidir. Of, 1948 yılında bir ilçe olma statüsü elde etmiştir.

Of Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Of ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Trabzon iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 178 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 10 metredir. Trabzon ilinin doğu bölümünde yer almaktadır. Trabzon il merkezine 52 kilometrelik bir uzaklıkta bulunmaktadır. İlçede bulunan en önemli akarsu Solaklı Irmağı’dır. Bu nedenle ilçe arazisi düz bir özellik gösterir, zira sahil kenarında konuşlanmıştır. İlçenin arka kısımlarında ise durum başkadır çünkü aniden dağlar yükselmeye başlar. Bu dağlarda ormanlık alan bolca bulunmaktadır. Güney tarafta bulunan ormanlarda ağaç çeşitliliği daha fazladır. Of ilçesinin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

 • İlçenin güney yönünde Hayrat ve Dernekpazarı ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde Rize ili bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Sürmene ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde ise Karadeniz bulunmaktadır.

Of Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Of satılık müstakil ev düşünenler için ilçede genellikle Doğu Karadeniz Bölümü’nde yaygın olarak görülen bir iklim tipi hakimdir. Her mevsimde bol yağış düşer. Sonbahar aylarında bu yağışlar daha da fazlalaşmaya başlar. İlçenin denize olan yakınlığı, havaların ılıman olmasında etkili olur. Bu yüzden de gece ile gündüz ve kış ile yaz ayları arasında büyük sıcaklık değişiklikleri yoktur. 

Of ekonomisinin önemli bir kısmı tarım faaliyeti sonucu elde edilmektedir. Bu tarım faaliyetinden de en çok çay üretilmektedir. İlçe arazisinin engebeli kısımları tarım yapmaya da pek elverişli değildir. Çayın dışında, fındık da oldukça yaygın bir üründür. Son zamanlarda kivi yetiştiriciliği devlet teşviki ile yaygınlaşmaya başlamıştır.

Of Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Of ilçesinde toplam 43.499 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,31’i kadın olup geriye kalan %49,69’unu ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %5,46 olarak tespit edilmiştir. 

Of ilçesinde 68 adet mahalle mevcuttur. Of satılık müstakil ev arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

 • İrfanlı Mahallesi,
 • Sulaklı Mahallesi,
 • Bölümlü Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Gürpınar Mahallesi,
 • Kıyıcık Mahallesi,
 • Uğurlu Mahallesi.

Of satılık deniz manzaralı ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.