/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sürmenecancel
Trabzoncancel

Trabzon Sürmene Satılık Daire

araması için 9 ilan bulundu

Sürmene Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Sürmene satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Sürmene ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Sürmene ilçesinin tarihî yönden değerli bir yapısı vardır. Bunlardan bir tanesi de Anadolu’daki ilk ticaret odasının Sürmene’de açılmasıdır. Bu yapılanmanın sebepleri arasında denizcilik, tersanecilik ve deniz ticaretinin yaygınlığı vardır. Ayrıca ilçede yapılan bıçak üretimi yurtdışı ve yurtiçinde özel bir ilgi görmektedir.

Sürmene Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Sürmene ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Trabzon iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 225 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 20 metredir. Trabzon ili ile Rize ilini bağlayan bir noktadadır. İki ile de ortalama mesafesi 35 kilometre kadardır. İlçede bulunan en önemli akarsular arasında başta Küçükdere ve Manahos Çayı gelmektedir. İlçedeki dağlar, denize paralel bir şekilde uzandığından ötürü, küçük boyutlarda pek çok dere, ilçeleri bölmektedir. İlçedeki en yüksek nokta 2.742 metrelik yükseltisi ile Madur Dağı’dır. Sürmene’ye özgü olan endemik bitki sayısı çok fazladır. Bunların arasında pamukotu, kara ot, kurtayağı ve zehirli biberiye bulunmaktadır. 

Sürmene Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Sürmene satılık köy evi düşünenler için ilçede tipik bir Karadeniz iklimi hakimdir. Ancak Trabzon il merkezine nazaran çok daha fazla yağış düşmektedir ve her mevsim azımsanmayacak bir miktarda yağış görülebilmektedir. Bu yağışlar kendini en çok sonbahar aylarında gösterirken en az ilkbahar aylarında görülmektedir. Kış ayları ılık geçerken yaz ayları serin yaşanmaktadır. Buna bağlı olarak ilçedeki nem oranı gerçekten yüksektir. Bu da ilçedeki doğal bitki örtüsüne daha da çeşitli hale getirmektedir. İlçede pek fazla kar yağdığı görülmemektedir. 

Sürmene ekonomisi büyük ölçülerde ticaret faaliyetine dayanmaktadır. Hatta bu konuda derin bir geçmişe de sahiptir. İlçeye has bir şekilde meşhur olan Sürmene bıçağı haricinde keser, taka, tahta kaşığı ve gemi tersaneleri de ticari yönden önemli katkılar sağlamaktadır.

Sürmene Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Sürmene ilçesinde toplam 27.428 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,82’si kadın olup geriye kalan %50,18’ini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %6,85 olarak tespit edilmiştir. 

Sürmene ilçesinde 37 adet mahalle mevcuttur. Sürmene satılık köy evi arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

  • Çarşı Mahallesi,
  • Yemişli Mahallesi,
  • Orta Mahallesi,
  • Soğuksu Mahallesi,
  • Çamlıca Mahallesi,
  • Ormansever Mahallesi.

Sürmene Yeniay sahibinden satılık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.