Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Vakfıkebircancel
Trabzoncancel

Trabzon Vakfıkebir Satılık Daire

araması için 6 ilan bulundu

Vakfıkebir Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Emlakjet, Vakfıkebir satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Vakfıkebir, Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan Trabzon ilinin batısında yer alan bir sınır ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İl merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunur. Yörenin taş fırınlarında pişen Vakfıkebir Ekmeği ve tereyağı oldukça ünlüdür. Bölgede Karadeniz iklimi hakimdir. İlçede kuzeyden güneye doğru yükseltinin artması sebebiyle kış mevsimi daha sert geçer. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi ılık ve yağışlıdır. Ekonomik yapısında tarım, fındık, balıkçılık, hayvancılık ve ticaret önemli bir rol oynamaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Vakfıkebir satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Güneyinde Tonya ve Düzköy ilçeleri
 • Batısında Beşikdüzü ilçesi, 
 • Doğusunda Çarşıbaşı ve Akçaabat ilçesi ile komşudur. 

Vakfıkebir Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Vakfıkebir ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 27.525’tir. Bu nüfusun yüzde 50,94’ü kadın, yüzde 49,06’sı erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 44 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Çarşı Mahallesi,
 • Kemaliye Mahallesi,
 • Büyükliman Mahallesi,
 • Yalıköy Mahallesidir. 

Trabzon Vakfıkebir satılık ev ya da Vakfıkebir müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 31’dir. 

Vakfıkebir Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 150 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.013 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.200 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 244.200 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde, deniz kıyısında ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Trabzon Vakfıkebir sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.