Emlakjet

Trabzon Yomra Satılık Daire

araması için 151 ilan bulundu
search
Yomracancel
Trabzoncancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yomra Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Yomra satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Yomra ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Yomra, 1959 yılında Trabzon iline bağlı bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. İlçenin ilk adının “Durana” olduğu bilinmektedir. Yomra ismi ise ilçe içerisinde yetiştirilen bir tür elmadan kaynaklanmaktadır. İlçenin çok yakınlarında havalimanı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi mevcuttur. Yomra ilçesinin geçmişi çok eski dönemlere kadar gitmektedir. Her ne kadar tarihî kayıtlar Roma’nın Bizans kuruluşundan başlasa da yapılan arkeolojik araştırmalar ilçenin bugün üzerinde bulunduğu bölgede yerleşimin ilk M.Ö. 2000’li yıllarda yapıldığı yönündedir. 

Yomra Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Yomra ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Trabzon iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 207 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 327 metredir. İlçe arazisi genellikle engebeli bir yapıya sahiptir. Hatta Harmanlı Deresi’nin denize döküldüğü yer haricinde düz bir alan yoktur. Trabzon il merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin etrafında yer alan bazı komşu lokasyonların bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

  • İlçenin doğu yönünde Arsin ilçesi sınırı ve 200 metre sonrasında Harmanlı Deresi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Zil Deresi ve Maçka ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Gümüşhane ili ile sınır bulunmaktadır.

Yomra Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Yomra satılık konut arayanlar için ilçede genel olarak ılıman bir okyanusal iklim görülmektedir. Her mevsimde düzenli miktarlarda yağış görülebilmektedir. Türkiye’de en çok yağış alan yerlerden bir tanesidir. İlçenin ılıman ikliminden ötürü kış ve yaz ayları ile gece ve gündüz arasında pek büyük sıcaklık farklılıkları yoktur. İç kesimlere doğru yükselti arttığı için iklim de gittikçe sertleşme eğilimi gösterir. İlçe ekonomisinde fındık üretimi, yaylacılık ve hayvancılık önemli yer tutar.

Yomra Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Yomra ilçesinde toplam 39.624 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,40’ı kadın olup geriye kalan %49,60’ını ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %3,86 olarak tespit edilmiştir. 

Yomra ilçesinde 25 adet mahalle mevcuttur. Yomra satılık müstakil ev arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

  • Kaşüstü Mahallesi,
  • Sancak Mahallesi,
  • Özdil Mahallesi,
  • Namıkkemal Mahallesi,
  • Oymalı Mahallesi,
  • Gürsel Mahallesi,
  • Taşdelen Mahallesi.

Yomra Merkez sahibinden satılık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.