/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çemişgezekcancel

Tunceli Çemişgezek Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çemişgezek Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Emlakjet, Çemişgezek satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Çemişgezek, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölümü’nde yer alan Tunceli ilinin batısında yer alan bir sınır ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İl merkezine 124 kilometre uzaklıkta bulunur. Yörenin geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. En önemli tarım ürünü ise duttur. Her ne kadar sanayi olarak gelişme gösteremese de ilçenin dut pekmezi oldukça meşhurdur. Bölgede karasal iklimi hakimdir. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kuraktır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Çemişgezek satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Hozat, Ovacık ilçeleri ile Erzincan il sınırı,
 • Güneyinde Keban Barajı ve Malatya ili,
 • Batısında Keban Barajı ve Erzincan ili, 
 • Doğusunda Hozat ve Pertek ilçeleri ile komşudur. 

Çemişgezek Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Çemişgezek ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 7.877’tir. Bu nüfusun yüzde 48,50’si kadın, yüzde 51,50’si erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 6 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Çukur Mahallesi,
 • Mescit Mahallesi,
 • Hamamatik Mahallesi,
 • Tepebaşı Mahallesidir. 

Tunceli Çemişgezek satılık ev ya da Çemişgezek müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 13’tür. 

Çemişgezek Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Tunceli’nin il genelinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.180 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.613 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 268.110 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde, baraj kıyısında ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Tunceli Çemişgezek sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.