/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Tunceli Nazımiye Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Nazımiyecancel
Tuncelicancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Nazımiye Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Nazımiye satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Nazımiye ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Tunceli ilinde bulunan en küçük ilçe Nazımiye ilçesidir. İlçenin eski adı Kızılkilise idi. Nazımiye ilçesi, 1910’lu yıllarda Elazığ iline bağlı idi; ancak 1947 yılında alınan bir karar ile birlikte Tunceli iline bağlı bir ilçe olma statüsü elde etti. 

Nazımiye Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Nazımiye ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tunceli iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 533 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 950 metredir. İlçe arazisi oldukça engebeli bir karakteristiğe sahiptir. Bedir Dağı, Alman Tepe, Tahkin Tepe gibi yükseltiler bunların yalnızca birkaçını oluşturmaktadır. İlçe sınırları içerisinde bulunan Pülümür Çayı, ilçenin önemli su kaynaklarından bir tanesidir. Pülümür Çayı haricinde, Peri Çayı da önemli bir yere sahiptir. Seyitli Köprüsü’nün bulunduğu yerden Keban Baraj Gölü’ne dökülür ve böylelikle Tunceli ile Elazığ illerinin ve Bingöl ile Elazığ illerinin doğal sınırını çizmektedir. Konum olarak İç Anadolu Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi’ni birbirine bağlayan bir noktada bulunmaktadır. İlçenin batı yönünde bulunan Erzincan-Tunceli karayolu bu konuda özellikle mühim bir etkendir. Tunceli il merkezine 37 kilometre uzaklıkta konuşlanmıştır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonlardan bir tanesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Bingöl iline bağlı olan Yayladere ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde Pülümür ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Tunceli il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin güneydoğu yönünde Elazığ iline bağlı olan Karakoçan ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Mazgirt ilçesi bulunmaktadır.

Nazımiye Satılık Daire Arayanlar için İlçenin Coğrafi ve Nüfus Bilgileri

Nazımiye satılık konut düşünenler için ilçenin çoğunluğunda karasal iklimin etkileri görülmektedir. Buna göre, yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları yağışlı ve soğuk geçmektedir. Yaz aylarında yağış miktarı oldukça düşerken bahar ve kış aylarında yağış miktarı oldukça artar. İlçe sakinleri çoğunlukla tarım faaliyeti ile ilgilenmektedir.

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Nazımiye ilçesinde toplam 3.599 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %39,75’i kadın olup geriye kalan %60,24’ünü ise erkek nüfus meydana getirmektedir. Son 10 senedeki ilçe nüfusu verilerine göre, ilçe 2018 yılında büyük bir nüfus artışına tanık olmuştur. İlçenin güncel nüfus artışı %24,71 olarak tespit edilmiştir. 

Nazımiye ilçesinde 1 adet mahalle ve 25 adet köy mevcuttur. İlçe içerisinde Nazımiye satılık ev arayan kişilerin düşünebileceği mahalle, Merkez Mahallesi’dir.

Nazımiye Merkez satılık köy evi benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.