/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Muradiyecancel
Vancancel

Van Muradiye Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Muradiye Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Muradiye satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Muradiye ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Muradiye, 1912 tarihinde alınan bir karar ile birlikte, bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. İlçenin Osmanlı Dönemi’nde kullanılan adının “Bargari” olduğu bilinmektedir. Van ilinin en eski ilçelerinden bir tanesidir. Bu derin geçmişten ilçeye birkaç adet kalıntı kalmıştır. Bu eserler arasında Şeytan Köprüsü ile Saint Stefanos Kilisesi mevcuttur.

Muradiye Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Muradiye ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Van iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.100 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.780 metredir. Van il merkezine 86 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır. Van ilinin kuzeydoğu bölümünde kalmaktadır. İlçe arazisi dağlık ve ovalık bir karakteristiğe sahiptir. İlçenin etrafı dağlar ile sarmalanmış durumdadır. İlçe, birinci dereceden deprem bölgesi üzerinde konuşlanmıştır. İlçenin etrafında yer alan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Türkiye-İran sınırı bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Erciş ilçesi bulunmaktadır. 
  • İlçenin kuzey yönünde Çaldıran ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Özalp ilçesi bulunmaktadır.

Muradiye Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Muradiye satılık konut düşünenler için ilçede genel olarak karasal ikliminin hakim olduğu görülmektedir. Buna göre kış ayları soğuk ve kar yağışlı yaşanırken yaz ayları sert ve kurak geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 11,0 santigrat derece şeklinde ölçülmüştür. Bir yıl içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 210 milimetredir. İlçede özellikle kış aylarında hava oldukça sertleşir ve çoğu zaman 0 santigrat derecenin altına düşer.

Muradiye ekonomisini hayvancılık ve tarım faaliyetleri meydana getirmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinin sonucunda en çok buğday ve arpa gibi ürünler elde edilmektedir.

Muradiye Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Muradiye ilçesinde toplam 49.688 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,62’si kadın olup geriye kalan %51,38’ini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılda yapılmış olan nüfus çalışmalarına göre, Muradiye ilçesinde stabil bir nüfus gidişatı görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-2,03 olarak tespit edilmiştir. 

Muradiye ilçesinde 48 adet mahalle mevcuttur. Muradiye satılık ev arıyorsanız tercih edebileceğiniz popüler mahalle seçeneklerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Yenişehir Mahallesi,
  • Kandahar Mahallesi,
  • Ünseli Mahallesi,
  • Yavuzselim Mahallesi,
  • Beydağı Mahallesi.

Muradiye Yenişehir Mahallesi satılık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.