Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Yozgat Akdağmadeni Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Akdağmadenicancel
Yozgatcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Akdağmadeni Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Akdağmadeni satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Akdağmadeni ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Akdağmadeni, 1862 tarihinde alınan bir karar ile birlikte, bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir.

Akdağmadeni Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Akdağmadeni ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Yozgat iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.796 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.352 metredir. Yozgat il merkezine 103 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsünü çoğunlukla ormanlık alanlar meydana getirmektedir. Bu ormanlık alanları da en çok sarıçam ve ardıç ağaçları oluşturmaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Sivas iline bağlı olan Şarkışla ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Sarıkaya ve Saraykent ilçeleri bulunmaktadır. 
  • İlçenin kuzey yönünde Kadışehri ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Çayıralan ilçesi bulunmaktadır.

Akdağmadeni Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Akdağmadeni satılık konut düşünenler için ilçede genel olarak karasal ikliminin hakim olduğu görülmektedir. Ancak konumu gereği, Karadeniz ikliminin de özelliklerinin ilçe bölgesi boyunca görülebildiği bilinmektedir. Buna göre kış ayları soğuk ve yağışlı yaşanırken yaz ayları ılık geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 8 ila 12 santigrat derece şeklinde ölçülmüştür. Bir yıl içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 478 ila 500 milimetredir. İlçeye düşen kar yağışları Kasım ayından Nisan ayına kadar yerde kalabilmektedir.

Akdağmadeni ekonomisini ormancılık, nakliyecilik, tarım ve hayvancılık faaliyetleri meydana getirmektedir. 

Akdağmadeni Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Akdağmadeni ilçesinde toplam 42.919 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,16’sı kadın olup geriye kalan %49,84’ünü ise erkek nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılda yapılmış olan nüfus çalışmalarına göre, Akdağmadeni ilçesinde düzenli bir nüfus düşüşü görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-0,35 olarak tespit edilmiştir. 

Akdağmadeni ilçesinde 18 adet mahalle ve 79 adet köy mevcuttur. Akdağmadeni satılık ev arıyorsanız tercih edebileceğiniz popüler mahalle seçeneklerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Emek Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Ahishavi Mahallesi,
  • Seyrantepe Mahallesi,
  • Yeşiltepe Mahallesi.

Akdağmadeni sahibinden satılık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Akdağmadeni Satılık Daire
Abdurrahmanlı KöyüAğaçlı KöyüAhishavi MahallesiAkbaş KöyüAkçakışla KöyüAkçakoyunlu KöyüAlicik KöyüAltılı KöyüArdıçalanı KöyüArpalık KöyüArslanlı KöyüAşağıçulhalı KöyüBahçecik KöyüBaşçatak KöyüBelekçahan Bld. (Merkez Mahallesi)Boğazköy KöyüBoyalık KöyüBozhüyük KöyüBulgurlu KöyüÇağlayan KöyüÇamlık MahallesiÇampınar KöyüÇardak KöyüÇaypınar KöyüÇerçialanı KöyüDavulbaz KöyüDavutlu KöyüDayılı KöyüDereyurt KöyüDokuz KöyüDolak KöyüEmek MahallesiEvci KöyüEynelli KöyüGökdere KöyüGüllük KöyüGültepe MahallesiGümüşdibek KöyüGündüzler KöyüGüneyli MahallesiHacıfakılı KöyüHalhacı KöyüHayran KöyüHüyüklüalanı Köyüİbrahimağaçiftliği Köyüİbrahim Ağa Mahallesiİstanbulluoğlu MahallesiKaraalikaçağı KöyüKaracaören KöyüKaradikmen KöyüKarapir KöyüKartal KöyüKayabaşı KöyüKayakışla KöyüKılınçlı KöyüKırlar KöyüKızılcaova KöyüKızıldağ KöyüKirsinkavağı KöyüKörük KöyüKuşlukaçağı KöyüMelikli KöyüMuşalikalesi KöyüOkçulu KöyüOluközü Bld. (Konacı Mahallesi)Oluközü Bld. (Merkez Mahallesi)Ortaköy KöyüÖrenkale KöyüÖzer KöyüPaşabey KöyüPazarcık KöyüSağıroğlu KöyüSarıgüney KöyüSazlıdere KöyüSekikaşı KöyüSeyrantepe MahallesiŞahnaderesi KöyüTarhana KöyüTaşpınar KöyüTekkegüneyi KöyüTemurşeyh KöyüUmutlu Bld. (Kale Mahallesi)Umutlu Bld. (Karaçokrak Mahallesi)Umutlu Bld. (Karahisartatlısı Mahallesi)Umutlu Bld. (Olucak Mahallesi)Umutlu Bld. (Umut Mahallesi)Uzakçay KöyüÜçkaraağaç KöyüVeziralanı KöyüYazılıtaş KöyüYedişehri KöyüYeni MahallesiYeniyapan KöyüYeşildere MahallesiYeşiltepe MahallesiYukarıçulhalı KöyüYünalanı Köyü
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.