/static/img/logo.svg
search
Sarıçamcancel

Sarıçam Satılık Konut

araması için 631 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sarıçam Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Piyasası

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyenlerin en hızlı ve en kolay şekilde aradıkları evi bulmasına yardımcı olmaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan hemen önce Sarıçam satılık konut arayışında olanlar için özel hazırladığımız ilçe konut satış piyasası ve ilçe hakkında bilinmesi gereken genel bilgileri içeren rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

 

Sarıçam, Adana’nın merkez ilçelerinden biridir ve il sınırlarının orta bölümünde konumlanmaktadır. 2008 yılında Yüreğir ilçesinden ayrılarak müstakil ilçe statüsüne yükseltilmiştir. İsmini ilçenin kuzey bölümündeki sarıçam ormanları dolayısıyla almıştır. Akdeniz’in ihtişamlı ve bereketli topraklarında bulunan ve tarihi ile önemli bir konuma sahip olan Sarıçam İlçesinin tarihi M.Ö. 1000’li yıllara kadar gittiği bilinmektedir. Sırası ile Hititler, Asurlular, Babilliler, Bizanslılar, Abbasiler ve Emevilerin bu topraklarda hakimiyeti olduğu tarihi kaynaklarda geçmektedir. Sarıçam satılık daire almayı düşünenler için ilçenin çevresinde bulunan diğer yerleşim yerleri şunlardır;

 

 • Kuzeyinde İmamoğlu İlçesi,
 • Güneyinde Yüreğir İlçesi,
 • Batısında Karaisalı ve Çukurova İlçeleri,
 • Doğusunda Ceyhan İlçesi ile çevrilidir. 

 

Adana’nın Sarıçam İlçesi bulnduğu coğrafi konumda ilçe sınırları içerisindeki İncirlik üssü, Çukurova Üniversitesi ve Sabancı Organize Sanayi Bölgesi dolayısıyla stratejik bir öneme sahiptir. 2019 yılı sayımlarına göre nüfusu 173.154’tür. Bu nüfusun yüzde 51,06’sı erkek, yüzde 48,94’ü kadındır. 

 

Sarıçam Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

İlçe idari yapısında 67 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerin 20’si merkez mahalleleridir ve nüfusun yüzde 72,3’ü burada yaşamaktadır. Merkez mahalleleri dışında nüfusu en fazla olan mahalle ise Yürekli Mahallesidir. Sarıçam satılık konut arayışında olanlar için ilçe merkezine en uzak mahallesi Ünlüce Mahallesidir. Sarıçam’ın nüfusu en fazla olan mahallelerinden bazıları şunlardır; Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Şahintepe Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Beyceli Mahallesi, Yürekli Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Balcalı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Mustafalar Mahallesi, Ertuğrulgazi Mahallesi, Kılıçlı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Acıdere Mahallesi, Çarkıpare Mahallesi, Buruk Cumhuriyet Mahallesi, Dağcı Mahallesidir. Adana Sarıçam Belediyesi satılık daireler ilanlarını listeleme sayfamızdan detaylıca inceleyerek aradığınız evi kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Sarıçam Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam 86.570 adet konuti 13.845 adet iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane halkı sayısı ortalaması 4,2 kişi olarak hesaplanmıştır. Adana’nın metropol ilçelerinden biri olan Sarıçam’da konut piyasası günden güne büyük gelişmeler yaşamıştır. Devlet teşviği ile birlikte çok daha modern konut projeleri hayata geçirilirken bölge halkı toplu konutlara büyük ilgi göstermiştir. 

 

Adana Sarıçam Belediyesi Toki Konutları satılık daire ilanları gibi en çok tercih edilen bölgelere ulaşmak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Sarıçam satılık konut arayışında olanlar için ilçe konut satış piyasasına göre ortalama alan 130 metrekare, ortalama metrekare satış fiyatı 1.262 TL’dir. Konutun amortisman süresi ise 20 yıl olarak hesaplanmıştır. Konut tipine göre satış fiyatları şu şekildedir;

 

 • 1+1 65 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama olarak 101.530 TL,
 • 2+1 120 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama olarak 147.480 TL,
 • 3+1 160 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama olarak 198.560 TL,
 • 4+1 185 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama olarak 245.865 TL’dir.

 

Sarıçam Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Güncel Konut Projeleri

 

 • NBC Gizer, Miray Park Konutları
 • Dormen Yapı, Bilim Residance
 • Mustafa Ardıç İnşaat, Ardıç Royal

 

Sizde aradığınız evi bölgenin en güvenilir emlakçısından ya da sahibinden Adana Sarıçam Senem Market yanı satılık daireler gibi en çok tercih edilen ilanlara ulaşabilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

12 Ağustos 2019

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

9 Ağustos 2019

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

8 Ağustos 2019

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

7 Ağustos 2019

EmlakBank’ın Uzun Vadeli Kredi Notu B...

EmlakBank’ın Uzun Vadeli Kredi Notu B...

6 Ağustos 2019

Sarıçam Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.