Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Adıyaman Besni Satılık Ev

araması için 57 ilan bulundu
search
Besnicancel
Adıyamancancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Besni Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Yardımcı Olacak İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradığı evi binlerce ilan arasından kolaylıkla bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Besni satılık konut arayanlar için aradıkları evi bulmadan hemen önce yaşayacağı bölge hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilsin diye ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

 

Besni, M.Ö. 5000 yılına uzanan tarihi ile Adıyaman’ın en eski yerleşim bölgelerinden birisi olarak kabul edilmektedir. İl merkezine 44 kilometre uzaklıkta ve batı kesiminde konumlanan Besni İlçesinin batı kısmı dağlık alanlarla çevrelenmiş diğer traflarında ise yükseklik azalarak plato özelliği göstermektedir. Tarihi olarak Akatların, Mitannilerin, Asurluların, Perslerin ve Romalıların hakimiyeti altında bulunmuş çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. 

 

Toplam yüzölçümü 1.330 kilometrekare olan Besni İlçesinin rakımı 930 metredir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 77.301 kişidir. Adıyaman’ın en kalabalık 3. ilçesi konumundadır. Nüfusun yüzde 50,50’si erkek, yüzde 49,50’si kadından oluşmaktadır. Besni satılık daire almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Batı ve kuzeybatısında Gölbaşı,
  • Güneyinde Şanlıurfa ve Gaziantep,
  • Güneybatısındqa Kahramanmaraş,
  • Kuzeydoğu ve doğusunda Adıyaman Merkez,
  • Kuzeyinde Tut ilçesi ile çevrilidir.

 

Besni Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

1954 yılında Besni ilçe statüsüne yükseltilmiştir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre Besni İlçesi idari yapısında 29 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden merkezde yaşayanların sayısı 29.328 kişidir. Besni satılık konut arayışında olanların tercih edebileceği mahalleleri şunlardır; Ali Erdemoğlu Mahallesi, Çat Mahallesi, Erdemoğlu Mahallesi, Yeni Besni Mahallesi, Kaymakan Hasan Tütün Mahallesi, 15 Temmuz Şehitler Mahallesi, Cirit Meydanı Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Adalet Mahallesi, Menderes Mahallesi, Fatih Mahallesi, Yukarı Sarhan Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Korupınar Mahallesi, Boybeypınarı Mahallesi, Tetirli Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Aşağısarhan Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Aşağısöğütlü Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yeni Mahallesi, Levzin Mahallesi, Çakmak Mahallesi, İnce Mahallesi, Abımıstık Mahallesi, Oyalı Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bayat Mahallesi. Besni’de ucuz müstakil ev gibi en çok aranan ilanları inceleyebilmek için listelmee sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Besni Satılık Konut Arayanları İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam  83.387 adet konut, 14.305 adet iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane başına kişi sayısı ise 3,74 olarak hesaplanmıştır. Adıyaman Besni satılık daire arayanlar için il genelinde kentleşmenin fazla olduğu ilçelerinden biri olan Besni’de evler genellikle geniş ve ferah olarak yapılanmaktadır. Tercih edeceğiniz evin bulunduğu konuma sahip olduğu sosyal şartlara ve dairenin kendi özelliklerine göre fiyatlarda değişiklikler görülebilmektedir. Ortalama satılık daire konut alanı 160 metrekare, ortalama metrekare satış fiyatı ise 1.462 TL’dir. Konutun amortisman süresi ise 24 yıl olarak hesaplanmıştır. 

 

Konut tipine göre ortalama daire satış fiyatları şu şekildedir;

 

  • 1+1 50 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 106.150 TL,
  • 2+1 118 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 173.460 TL,
  • 3+1 156 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 219.648 TL,
  • 4+1 210 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 306.600 TL’dir. 

 

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgedeki en güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Adıyaman Besni Toki’de satılık daire ilanları gibi en çok aranan ilanlara listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Besni Satılık Daire
15 Temmuz Şehitler MahallesiAkdurak KöyüAkkuyu KöyüAkpınar KöyüAktepe KöyüAkyazı KöyüAlıçlı KöyüAli Erdemoğlu MahallesiAlişar KöyüAşağıçöplü KöyüAşağısarhan MahallesiAtmalı KöyüAtmalı Köyü (Akkuyu Mahallesi)Atmalı Köyü (Özbağlar Mahallesi)Bahri KöyüBaşlı KöyüBaşlı Köyü (Karahalil Mahallesi)Başlı Köyü (Kızılcamustafa Mahallesi)Bereketli KöyüBerete KöyüBeşkoz KöyüBeşyol KöyüBeşyol Köyü (Balka Mahallesi)Beşyol Köyü (Karageçi Mahallesi)Boncuk KöyüBurunçayır KöyüCamuşçu KöyüCirit Meydanı MahallesiÇakırhüyük Bld. (Abımıstık Mahallesi)Çakırhüyük Bld. (Boybeypınarı Mahallesi)Çakırhüyük Bld. (Köprübaşı Mahallesi)Çakırhüyük Bld. (Levzin Mahallesi)Çakırhüyük Bld. (Yeşilova Mahallesi)Çamlıca KöyüÇat MahallesiÇaykaya KöyüÇilboğaz KöyüÇomak KöyüÇorak KöyüDikilitaş KöyüDoğankaya KöyüDörtyol KöyüDumlupınar MahallesiEğerli KöyüEğerli Köyü (Kocapirli Mahallesi)Erdemoğlu MahallesiGeçitli KöyüGümüşlü KöyüGüneykaş KöyüHacıhalil KöyüHarmanardı KöyüHasanlı Köyüİzollu KöyüKaragüveç KöyüKaralar KöyüKargalı KöyüKaymakam Hasan Tütün MahallesiKesecik KöyüKesecik Köyü (Yemlice Mahallesi)Kesmetepe Bld. (Atatürk Mahallesi)Kesmetepe Bld. (Çakmak Mahallesi)Kesmetepe Bld. (Fatih Mahallesi)Kesmetepe Bld. (İnce Mahallesi)Kesmetepe Bld. (İnönü Mahallesi)Kesmetepe Bld. (Turgut Özal Mahallesi)Kızılhisar KöyüKızılin KöyüKızılkaya KöyüKızılpınar KöyüKonuklu KöyüKorupınar MahallesiKöseceli Bld. (Aşağısöğütlü Mahallesi)Köseceli Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Köseceli Bld. (Hürriyet Mahallesi)Köseceli Bld. (Tetirli Mahallesi)Kurugöl KöyüKutluca KöyüKuzevleri KöyüOyalı MahallesiOyratlı KöyüOyratlı Köyü (Satıluşağı Mahallesi)Ören KöyüPınarbaşı KöyüPınarbaşı MahallesiPınarbaşı OSB MahallesiSarıkaya KöyüSarıyaprak KöyüSayören KöyüSugözü Köyü (Atatürk Mahallesi)Sugözü Köyü (İnönü Mahallesi)Suvarlı Bld. (Adalet Mahallesi)Suvarlı Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Suvarlı Bld. (Hürriyet Mahallesi)Şambayat Bld. (Bayat Mahallesi)Şambayat Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Şambayat Bld. (Fatih Mahallesi)Şambayat Bld. (İnönü Mahallesi)Şambayat Bld. (Menderes Mahallesi)Şambayat Bld. (Yeni Mahallesi)Taşlıyazı KöyüTekağaç KöyüTekağaç Köyü (Beşir Mahallesi)Tekağaç Köyü (Bostancık Mahallesi)Tekağaç Köyü (Yazıyalangoz Mahallesi)Tokar KöyüToklu KöyüTopkapı KöyüUzunkuyu KöyüÜçgöz KöyüYayıklı KöyüYazıbeydili KöyüYazıkarakuyu KöyüYazıkarakuyu Köyü (Kepirce Mahallesi)Yazıkarakuyu Köyü (Yazıbademce Mahallesi)Yelbastı KöyüYelbastı Köyü (Karaağaç Mahallesi)Yelbastı Köyü (Ürecik Mahallesi)Yeni Besni MahallesiYeniköy KöyüYeniköy Köyü (Zormağara Mahallesi)Yoldüzü KöyüYukarı Sarhan MahallesiYukarısöğütlü Köyü
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.