/static/img/logo.svg
search
Besnicancel

Besni Satılık Konut

araması için 48 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Besni Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Yardımcı Olacak İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradığı evi binlerce ilan arasından kolaylıkla bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Besni satılık konut arayanlar için aradıkları evi bulmadan hemen önce yaşayacağı bölge hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilsin diye ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

 

Besni, M.Ö. 5000 yılına uzanan tarihi ile Adıyaman’ın en eski yerleşim bölgelerinden birisi olarak kabul edilmektedir. İl merkezine 44 kilometre uzaklıkta ve batı kesiminde konumlanan Besni İlçesinin batı kısmı dağlık alanlarla çevrelenmiş diğer traflarında ise yükseklik azalarak plato özelliği göstermektedir. Tarihi olarak Akatların, Mitannilerin, Asurluların, Perslerin ve Romalıların hakimiyeti altında bulunmuş çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. 

 

Toplam yüzölçümü 1.330 kilometrekare olan Besni İlçesinin rakımı 930 metredir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 77.301 kişidir. Adıyaman’ın en kalabalık 3. ilçesi konumundadır. Nüfusun yüzde 50,50’si erkek, yüzde 49,50’si kadından oluşmaktadır. Besni satılık daire almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Batı ve kuzeybatısında Gölbaşı,
  • Güneyinde Şanlıurfa ve Gaziantep,
  • Güneybatısındqa Kahramanmaraş,
  • Kuzeydoğu ve doğusunda Adıyaman Merkez,
  • Kuzeyinde Tut ilçesi ile çevrilidir.

 

Besni Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

1954 yılında Besni ilçe statüsüne yükseltilmiştir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre Besni İlçesi idari yapısında 29 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden merkezde yaşayanların sayısı 29.328 kişidir. Besni satılık konut arayışında olanların tercih edebileceği mahalleleri şunlardır; Ali Erdemoğlu Mahallesi, Çat Mahallesi, Erdemoğlu Mahallesi, Yeni Besni Mahallesi, Kaymakan Hasan Tütün Mahallesi, 15 Temmuz Şehitler Mahallesi, Cirit Meydanı Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Adalet Mahallesi, Menderes Mahallesi, Fatih Mahallesi, Yukarı Sarhan Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Korupınar Mahallesi, Boybeypınarı Mahallesi, Tetirli Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Aşağısarhan Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Aşağısöğütlü Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yeni Mahallesi, Levzin Mahallesi, Çakmak Mahallesi, İnce Mahallesi, Abımıstık Mahallesi, Oyalı Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bayat Mahallesi. Besni’de ucuz müstakil ev gibi en çok aranan ilanları inceleyebilmek için listelmee sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Besni Satılık Konut Arayanları İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçede toplam  83.387 adet konut, 14.305 adet iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane başına kişi sayısı ise 3,74 olarak hesaplanmıştır. Adıyaman Besni satılık daire arayanlar için il genelinde kentleşmenin fazla olduğu ilçelerinden biri olan Besni’de evler genellikle geniş ve ferah olarak yapılanmaktadır. Tercih edeceğiniz evin bulunduğu konuma sahip olduğu sosyal şartlara ve dairenin kendi özelliklerine göre fiyatlarda değişiklikler görülebilmektedir. Ortalama satılık daire konut alanı 160 metrekare, ortalama metrekare satış fiyatı ise 1.462 TL’dir. Konutun amortisman süresi ise 24 yıl olarak hesaplanmıştır. 

 

Konut tipine göre ortalama daire satış fiyatları şu şekildedir;

 

  • 1+1 50 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 106.150 TL,
  • 2+1 118 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 173.460 TL,
  • 3+1 156 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 219.648 TL,
  • 4+1 210 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 306.600 TL’dir. 

 

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgedeki en güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Adıyaman Besni Toki’de satılık daire ilanları gibi en çok aranan ilanlara listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

12 Ağustos 2019

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

9 Ağustos 2019

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

8 Ağustos 2019

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

7 Ağustos 2019

EmlakBank’ın Uzun Vadeli Kredi Notu B...

EmlakBank’ın Uzun Vadeli Kredi Notu B...

6 Ağustos 2019

Besni Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.