/static/img/logo.svg
search
Kahtacancel

Kahta Satılık Konut

araması için uygun ilan bulunamadı

Aradığım Ev Beni Bulsun!

Hemen bize iletişim bilgilerini bırak. Hayal ettiğin evi bulmak için gece gündüz arama yapıp, sana o ev için ulaşalım.

/static/img/404.svg

Kahta Satılık Konut Arayanlara Yol Gösterecek Bilgiler

Kahta satılık konut tercihinde bulunacaklar için ilçenin coğrafi konumundan, mahallelerine, demografik yapısından emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya değindiğimiz bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra, kafanızdaki soru işaretlerin birer birer silindiğini görecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Kahta, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en gelişmiş illerinden biri olan Adıyaman’ın merkez ilçelerinden biridir ve hatta en büyüğüdür. Semtin ismini nereden aldığı tarih boyunca tartışılmıştır. Ancak en çok kabul edilen sav Persçe’den geldiğidir. Kahta, Pers dilinde “Dağın eteği” anlamına gelmektedir. Nemrut Dağı’nın eteklerine kurulmuş olan bu ilçede, ismini hakkıyla taşımaktadır. Çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapan bölgede, Hititler, Aramiler, Asurlular, Persliler, Makedonlar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. 

Kahta Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Kahta satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. İlçe, 1490 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır ve kent merkezinden tam 33 kilometre uzakta yer almaktadır. Denizden yaklaşık 750 metre yüksekte yer alan Kahta’nın, doğusunda Gerger, güneyinde Şanlıurfa, güneybatısında Samsat, batısında Adıyaman, kuzeyinde ise Sincik gibi yerleşim birimleri bulunmaktadır. Bir ova üzerinde yer alan Kahta’nın kuzey hattı oldukça dağlık ve engebelidir. Bölgenin kuzey kısmında yer alan Nemrut Dağı’nın yüksekliği 2.206 metredir. İlçede tarım faaliyetleri ovalık alan olan güneyde yoğunlaşmıştır. Son olarak, semtte karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise kar yağışlı ve soğuk geçmektedir. İlçede sık sık don olayına rastlanmaktadır. 

Kahta Satılık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 122.774 kişiye ulaşmıştır. Bu veriden hareketle, Kahta’nın kent nüfusunun %19.66’sına ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Popülasyonun %49.21’i kadın, geriye kalanı ise %50.79’dur.  İlçede nüfus artış hızı %1.58 olarak hesaplanmıştır. Semt, 2 belde, 93 köy ve 18 mahalleden oluşmaktadır. Kahta satılık ev tercihinde bulunacaklar, ilçenin en kalabalık ve en gelişmiş on mahallesinden birinde araştırmalarını sürdürmek isteyebilirler: 

  • Girne Mahallesi 
  • Karşıyaka Mahallesi
  • Menderes Mahallesi
  • Hürriyet Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Yavuz Sultan Selim Mahallesi
  • Turgut Özel Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Fatih Mahallesi 
  • Gazi Mahallesi 

Eğer Kahta Nazar Kent evleri satılık arayışı içerisinde iseniz, listenin ikinci sırasında yer alan Karşıyaka Mahallesi’ne bakmanız gerekmektedir. 

Kahta Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen bilgiye göre,  ilçede toplam 24.721 adet konut, 4.893 tane de iş yeri bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 3.19 olarak hesaplanmıştır. Kahta’da satılık evler ortalama 175 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat ise 1.152 Türk Lirası’dır. Çok daha açık bir ifade ile, satın alacağınız evin her bir metrekaresi için 1152 Türk Lirası ödemeniz gerekecektir. Dolayısı ile Kahta satılık daire düşünen bir kişi, 201.600 Türk Lirası’nı gözden çıkarmalıdır. Ancak bu verilerin, konut tipinden ve konutun yer aldığı lokasyondan etkilendiğini göz ardı etmemelisiniz. Örneğin Kahta’da satılık müstakil ev fiyatları, ortalama ev bedelinin üzerinde olabilir. Bu nedenle, bütçenizi istekleriniz doğrultusunda belirlemeniz yararlı olacaktır.

Eğer Kahta satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişime geçebilir veya sahibinden Adıyaman Kahta satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli Metro H...

Ataköy-Basın Ekspres-İkitelli Metro H...

19 Ağustos 2019

Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

12 Ağustos 2019

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

9 Ağustos 2019

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

8 Ağustos 2019

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

7 Ağustos 2019

Kahta Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.