/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çobanlarcancel

Afyonkarahisar Çobanlar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çobanlar Satılık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çobanlar satılık konut bakarken aynı zamanda ilçe hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Bunun için sizin için hazırladığımız bu yazıyı okumanız yeterli. Çobanlar, Afyonkarahisar’ın ilçelerinden bir tanesidir. 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe şehir merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıktadır. Bolvadin ilçesine de 10 kilometre uzaklıktadır. İscehisar’dan sonra il merkezine en yakın olan ilçedir. Yüzölçümü 402 kilometrekareden oluşan ilçenin deniz seviyesinden yüksekliği ise 990 metre civarlarındadır. Kuzey tarafında İscehisar ilçesi, batı tarafında Afyonkarahisar Merkez, güney tarafında Şuhut ve doğu tarafında Bolvadin ile Çay ilçeleri yer alır. İlçede bulunduğu konum itibariyle hem İç Anadolu’nun hem de Ege Bölgesinin iklim tipleri beraber görülür. Tarihi oldukça eskilere dayanan bölgede elde edilen çalışmalar sonucunda bulunan bazı eserler Afyonkarahisar Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir. Bey Dağı, Sultan Dağları ilçede yer alan önemli dağlar arasındadır. İlçedeki ev tipleri ise genellikle tek katlı avlulu ve Osmanlı tipi evlerdir. Bölge düz ve geniş bir arazi üzerine kurulmuş olduğu için bu tip evler yörede çoğunluktadır. 

 

Çobanlar Satılık Konut Arayanlara İlçenin Mahalleleri

Çobanlar ilçesinin toplamda 2 belediye, 13 mahalle ve 3 köyü vardır. İlçenin bu köyleri ise; Akkoyunlu Köyü, Kaleköy Köyü ve Göynük Köyüdür. İlçenin bu köylerinden kiralık ev bakmak için istediğiniz köyün adını yazarak listeleme sayfalarımızdan bulabilirsiniz. İlçenin mahallelerinden ev bakmak için ise isteğiniz mahalleyi örneğin; Afyon Çobanlar Zafer mahallesi satılık ev ilanları gibi aratarak listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz. İlçenin kiralık ev bakabileceğiniz bütün mahalleleri ise aşağıdaki gibidir. 

 

 • Gölcük Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Karadede Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • Bucak Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi,
 • Işık Mahallesi,
 • Sırakapı Mahallesi,
 • Yavuz Selim Mahallesi ve 
 • Termalkent Mahallesi.

 

Çobanlar Satılık Konut Tercih Edeceklere Bölgenin Nüfus Bilgileri

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerini incelediğimizde ilçenin nüfusunun 14.503 kişiden oluştuğunu görürüz. Bu nüfusun %50,25’i erkeklerden ve %49,75’i kadınlardan oluşur. Çobanlar ilçesinin 2017 nüfusu ise 14.269’dur. İlçenin nüfusu geçen yıla kıyasla küçük bir artış göstermiştir. Yıllık nüfus artış oranı da %1,61’dir. Bölgenin nüfus yoğunluğu ise 88’dir. Yani kilometrekare başına düşen kişi sayısı 88 kişiye denk gelir. İlçedeki toplam konut sayısı 3.449’dur. Bu konutlarda yaşayan ortalama kişi sayısı da 5,34’dür. Siz de nüfus her geçen gün artan bu ilçede yaşamak istiyorsanız Afyonkarahisar Çobanlar satılık daire ilanları için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

 

Çobanlar Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Bölge halkının geçim kaynağı genellikle tarım ve hayvancılığa dayanır. İlçedeki alanların büyük çoğunluğu tarıma uygun alanlardır. İlçeden yetiştirilen başlıca tarım ürünü pancardır. Afyon Şeker Fabrikasının pancarları buradan sağlanır. İlçedeki toplam tarım arazisi 16.000, fundalık ve ormanlık alanlar 842, tarla arazisi de 9.485 kilometrekaredir. Ayrıca ilçe sahip olduğu kaplıca tesisleriyle de kendine yılda birçok ziyaretçi çekmektedir. Bu da ilçe ekonomisine katkı sağlar. Belediyeye ait olan ve 2015 yılında hizmete açılan bu tesis toplamda 5000 metrekare alana (kapalı) sahiptir. Ev arayışınız hala devam ediyorsa size en uygun olan evi bulmak EmlakJet sayesinde artık çok rahat. Evinizi bu ilçeden kiralamak istiyorsanız emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Afyon Çobanlar ilanlarına EmlakJet üzerinden dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Çobanlar Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.