Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eleşkirtcancel
Ağrıcancel

Ağrı Eleşkirt Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Eleşkirt Satılık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Eleşkirt satılık konut arayanlar için, ilçenin coğrafi özelliklerinde, emlak piyasasına kadar birçok konuya yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdekş eve bir adım daha yaklaşacaksınız.  Eleşkirt, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ağrı kentine bağlı bir ilçedir. Semt, 1559 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Eleşkirt’in denizden yüksekliği ise 1840 metredir. Bu rakam, kent ortalamasının oldukça üstündedir. İl merkezinden tam 34 kilometre uzakta yer alan Eleşkirt’te, karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise kar yağışlıdır. Kış aylarının büyük bir bölümünü kar altında geçiren Eleşkirt Ağrı’nın en önemli yerleşim birimlerinden biridir.  Kürt, Türk ve Ermenilerin binlerce yıl birlikte yaşadığı semt zengin tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 

Eleşkirt Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi

Eleşkirt satılık daire arayanlar, ilçenin kısa tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Oldukça ilginç bir isme sahip olan Eleşkirt’in adını binlerce yıl önce burada yaşayan Urartu medeniyetinden aldığı düşünülmektedir. Ermeni kaynaklarında Alaşkert olarak geçen bu Urartu kalesi, ilçeye ismini vermiştir.   Van Gölü’nün kuzey ve kuzeydoğusuna yerleşen Urartular, ilçeyi de içine alacak şekilde büyük bir medeniyet kurmuşlardır. Daha sonra bölgede Kimmerler ve Sakalar hüküm sürmüştür. 1926 yılında ilçe statüsüne kavuşan bölgenin, o günlerdeki merkezi Toprakkale Köyü’dür. Adeta çok kültürlülüğün sembolü olan Eleşkirt’de bugün yaşayan azınlık sayısı bir hayli azdır. Ahıska Türklere ve Azerilere de ev sahipliği yapan ilçenin demografik yapısı, 93 Harbi ve Birinci Dünya Savaşı sonrasında ciddi anlamda değişmiştir.  

Eleşkirt Satılık Konut Arayanlara Mahalle Bilgisi 

Eleşkirt, Ağrı’nın en kalabalık beşinci yerleşim birimidir. 01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’ndan elde edilen verilere göre ilçede toplam 34.180 kişi yaşamını sürdürmektedir. Burada ikamet edenlerin %51.85’i erkek, geriye kalan %48.15’i ise kadındır. İlçede nüfus artış hızı %0.71 olarak hesaplanmıştır. İlçe 61 köy yerleşimi ve üç beldeden meydana gelmektedir. Eleşkirt satılık ev düşünenler, ilçenin en kalabalık on yerleşim biriminden bir veya ikisinde arayışlarını yoğunlaştırmak isteyebilirler:

  • Müftüselim Mahallesi 
  • İstiklal Mahallesi 
  • Hürriyet Mahallesi 
  • Lozan Mahallesi 
  • Fatih Mahallesi 
  • Esentepe Mahallesi 
  • Karşıyaka Mahallesi 
  • Şehit Engin Mahallesi 
  • Oklavalı Mahallesi 
  • Kazım Karabekir Mahallesi 

Eleşkirt Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 6.228 adet konut bulunmaktadır. Ayrıca 819 iş yeri faal bir şekilde hizmet vermektedir. Bölgede konut başına düşen kişi sayısı ise 4.12 olarak hesaplanmıştır. Eleşkirt’de satılık daireler ortalama 58 metrekarelik kullanım alanına sahiptir ve metrekare başına düşen ortalama birim fiyat 768 Türk Lirası’dır. Bir başka deyişle, bölgeden satın alacağınız bir evin her bir metrekaresi için ortalama yukarıda bahsi geçen meblağı ödemeniz gerekmektedir. Ağrı Eleşkirt satılık daire fiyatları ise ortalama 44.544 Türk Lirası’dır. Ancak ortalama ev bedeli, tercih edilen konut tipinden ve konutun yer aldığı konumdan etkilenmektedir. Bu sebeple, hayalinizdeki evin özellikleri doğrultusunda bütçenizi belirlemeniz sizin için daha yararlı olacaktır. 

Eğer Eleşkirt satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Ağrı Eleşkirt satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Eleşkirt Satılık Ev
Abdiköy KöyüAkyumak KöyüAlagün KöyüAlkuşak KöyüArifbey KöyüAşağıkopuz KöyüAydoğdu KöyüÇatalpınar KöyüÇatkösedağ KöyüÇetinsu KöyüÇiftepınar KöyüDalkılıç KöyüDeğirmenoluğu KöyüDolutaş KöyüDüzağıl KöyüDüzyayla KöyüErgözü KöyüEsentepe MahallesiFatih MahallesiGoncalı KöyüGözaydın KöyüGüneykaya KöyüGüvence KöyüHasanpınarı KöyüHaydaroğlu KöyüHayrangöl KöyüHürriyet KöyüHürriyet Mahallesiİkizgeçe Köyüİkizgöl Köyüİndere Köyüİstiklal MahallesiKanatgeren KöyüKarabacak KöyüKarşıyaka MahallesiKayayolu KöyüKazım Karabekir MahallesiKokulupınar KöyüKörpeçayır KöyüLozan MahallesiMollahüseyin KöyüMollasüleyman KöyüMüftüselim MahallesiÖztoprak KöyüPalakçayırı KöyüPirabat KöyüRamazan KöyüSadaklı KöyüSalkımlı KöyüSarıköy KöyüSöbetaş KöyüSultanabat KöyüSüzgeçli KöyüTahir Bld. (Aydıntepe Mahallesi)Tahir Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Tahir Bld. (Yeşil Mahallesi)Toprakkale KöyüTürkeli KöyüUludal KöyüUzunyazı KöyüYağmurlu KöyüYanıkdere KöyüYayladüzü Bld. (Aşağıcihanbey Mahallesi)Yayladüzü Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Yayladüzü Bld. (Değirmengeçidi Mahallesi)Yayladüzü Bld. (Gökçayır Mahallesi)Yayladüzü Bld. (Karşıyaka Mahallesi)Yelkesen KöyüYeşilova KöyüYığıntaş KöyüYukarıkopuz KöyüYücekapı Bld. (Esentepe Mahallesi)Yücekapı Bld. (Oklavalı Mahallesi)Yücekapı Bld. (Şehit Engin Mahallesi)Yücekapı Bld. (Yeşilyurt Mahallesi)
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.