/static/img/logo.svg
search
Göynücekcancel

Göynücek Satılık Konut

araması için uygun ilan bulunamadı

Aradığım Ev Beni Bulsun!

Hemen bize iletişim bilgilerini bırak. Hayal ettiğin evi bulmak için gece gündüz arama yapıp, sana o ev için ulaşalım.

/static/img/404.svg

Göynücek Satılık Konut Almayı Düşünenlere Yardımcı Olacak Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev arayışında olan binlerce kişiye her yıl aradıkları evi en hızlı bulabilme konforunu sağlamaya devam ediyor. Göynücek satılık konut arayışında olanlara özel, ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için araştırarak bir yazı hazırladık. Göynücek ilçesinin genel bilgileri, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut satış piyasası ve hastaneleri hakkında tüm bilgileri bulabileceğiniz yazımız sizlerle buluşuyor. 

Göynücek, Amasya il merkezine 46 kilometre uzaklıkta güneybatısında konumlanan bir ilçesidir. Adını ‘’bataklık ve su’’ anlamına gelen ‘’Göynük’’ kelimesinden almaktadır. Türkiye’de 4 ile birden komşu olması ile illere has bir özelliği bulunmaktadır. Komşu olduğu bu iller şunlardır; Yozgat, Tokat, Amasya ve Çorum. İlçe içerisinden geçebilecek çarpı şeklinde bir kara yolu ile Karadeniz Bölgesinin; İç Anadolu Böglesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve hatta Ege ve Akdeniz Bölgelerine dahi yakınlaştırabilecektir. Göynücek satılık konut arayanlar için ilçenin nüfusu 2019 yılı TÜİK verileirne göre 10.703 kişi ile Amasya’nın en az nüfusa sahip ilçelerinden birisi olmaktadır. 

  • Doğusunda Tokat’ın Zile İlçesi,
  • Kuzeyine Amasya Merkez İlçesi,
  • Batısında Çorum’un Ortaköy İlçesi,
  • Güneyinde Yozgat’ın Aydıncık İlçesi ile komşudur. 

İlçenin toplam yüzölçümü 845 kilometrekare, rakımı ise 525 metredir. Amasya ilinin plaka kodu 05, telefon alan kodu 358’dir. Tarihi önemli ticaret yollarının kesiştiği bir noktada bulunması sebebiyle konumu stratejik olarak değerli olan bu ilçedeki ilk yerleşim Kalkolitik döneme ait olduğu bilinmektedir. Halk arasında meşhur bir sözde geçen ‘’Amasya’nın elması, Göynücek’in bamyası’’ ifadesinden anlaşılacağı üzere bamya sebzesi ile ünlü bir ilçedir. 

Göynücek Satılık Konut Alacaklar İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Mayıs ayı verilerine göre ilçenin konut piyasasında satış fiyatlarını sizler için araştırdık. Göynücek satılık konut alacaklar için konut satış piyasasının genel bilgileri şu şekildedir;

  • Konutun ortalama brüt alanı 76 metrekare ile 120 metrekare arasında değişmektedir.
  • Konutun ortalama metrekare birim satış fiyatı 529 TL’dir.
  • 2+1 76 metrekarelik alana sahip bir dairenin ortalama satış fiyatı 40.2014 TL’dir.
  • Konutun amortisman süresi ortalama 28 yıl olarak hesaplanmıştır.

Nüfus yoğunluğu az olan ve gelişmiş inşaat konutlarının çok fazla bulunmadığı bir ilçe olan Göynücek’te konut piyasasında genellikle az katlı betonarme binalar ile bahçeli müstakil evler ön plana çıkmaktadır. Göynücek satılık daire almayı düşünenler için satış piyasası hakkında daha fazla detaya ulaşabilmek için listeleme sayfamızı ve bölgenin güvenilir emlakçılarının ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Göynücek Satılık Konut Alacakların Tercih Edebileceği Mahalleleri

1954 yılında ilçe statüsü kazanan Göynücek ilçesinin idari yapılanmasında 38 adet köy, 3 adet ise mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Merkez Mahallesi, Yeni Mahallesi, ve en fazla nüfusa sahip Göynücek Cumhuriyet Mahallesi satılık daire ilanlarına ve daha fazlasına listeleme sayfamızı inceleyerek ulaşabilirsiniz. 

Göynücek Satılık Konut Sahibi Olacaklar İçin İlçede Bulunan Sağlık ve Eğitim Kurumları

İlçe merkezinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren kurumlardan bazıları şunlardır; Şehit Erkan Karaçoban Çok Programlı Anadolu Lisesi, 70. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit İsmail Kara Anadolu İmam Hatip Lisesi, Atatürk Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, Göynücek Ortaokulu ve Şehit Tuncay Kurt İmam Hatip Ortaokulu olmak üzere yedi adet okul bulunmaktadır. Köylerde ise 10 adet ilkokul, ortaokul 113 derslikte öğretime devam etmektedir. Mevcut eğitim yerel halkın sayısına göre yeterli geldiği belirtilir. Göynücek satılık konut almak isteyenler için bir diğer önemli detay ise halkın yüzde doksanının okur yazarlığa sahip olduğu  ilgili makamlarca bildirilmesidir. İlçe merkezinde bulunan sağlık kurumları ise; Entegre Devlet Hastanesi başta olmak üzere; Alan, Karaşar ve Damlaçimen köylerinde faaliyet gösteren Sağlık Evleri bulunur. 

Sizde aradığınız evi en hızlı şekilde seçebilmek için ilçenin güvenilir emlakçılarından ya da sahibinden Amasya Göynücek Merkez Mahallesi satılık müstakil ev ilanları gibi seçeneklere ulaşabilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

12 Ağustos 2019

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

9 Ağustos 2019

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

8 Ağustos 2019

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

7 Ağustos 2019

EmlakBank’ın Uzun Vadeli Kredi Notu B...

EmlakBank’ın Uzun Vadeli Kredi Notu B...

6 Ağustos 2019

Göynücek Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.