/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Amasya Merkezcancel

Amasya Amasya Merkez Satılık Ev

araması için 58 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Amasya Merkez Satılık Konut Almayı Düşünenlere Yol Gösterici İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradığı kriterlere en uygun evi kolaylıkla buldurmaya devam ediyor. Son teknoloji arama ve kaliteli görseller ile en kısa sürede sonuca ulaşabileceğiniz listeleme sayfalarımızla ev satın almak çok daha kolaylaşıyor. Amasya Merkez satılık konut alacaklar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimiz ile birlikte; ilçenin genel bilgileri, nüfusu, coğrafyası, iklimi, idari yapısı, konut piyasası ve ilçede bulunan hastaneler gibi önemli tüm bilgileri edinebileceksiniz.

Amasya Merkez, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinin Orta Karadeniz Bölümünün iç kısmında yer alan Amasya İlinin merkez ilçesidir. Anadolu’nun en eski yerleşim alanlarından biri olarak bilinen bölgenin tarihi Hititler’e kadar uzanmaktadır. Anadolu ile Karadenizi birbirine bağlama görevi üstlenen yol üzerinde bulunmaktadır. Pek çok tarihi mekanlara ve doğal güzelliklere sahip bir ilçedir. Eski kaynaklara göre ismi ‘’Amaccia-Amacia-Amesseia’’ gibi farklı şekillerde geçmektedir. Aynı zamanda Amasya isminin net ve okunabilir şekilde karşımıza çıktığı Pers, Pontus ve Roma İmparatorluğu dönemlerine ait ticarette kullanılmış gümüş ve bronz sikkeler bulunmaktadır. Amasya Merkez satılık konut almayı düşünenleri tarihi ve doğal güzelliklerin iç içe geçtiği bir yaşam beklemektedir. 

Merkez ilçesinin diğer ilçelere olan uzaklığı şu şekildedir;

 • Taşova İlçesine 48 kilometre,
 • Suluova İlçesine 27 kilometre,
 • Hamamözü İlçesine 90 kilometre,
 • Merzifon İlçesine 46 kilometre,
 • Göynücek İlçesine 46 kilometre,
 • Gümüşhacıköy İlçesne 68 kilometre mesafede konumlanmaktadır. 

Amasya Merkez Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçenin Genel Bilgileri

Cumhuriyetin ilanı ile birlikte oluşturulan Türkiye’nin idari yaksimatı sonucunda Amasya ilinin merkez ilçesi statüsüne getirilmiştir. Karadeniz’e kıyısı olmayan ve hemen gerisinde kalan şehir vadi tabanı üzerine kuruludur. Karadeniz iklimi ile karasal iklim arasında geçiş özellikleri yaşanmaktadır. Karadeniz’in sahil kesimine göre çok daha az yağış alması ile birlikte kış mevsiminde vadinin sağladığı korunak sayesinde kar yağışları etkisiz kalmaktadır. Amasya Merkez satılık konut almayı düşünenler için ilçenin nüfusu 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 149.084’tür. İlçede toplam 40 adet mahalle bulunmaktadır. En fazla nüfusa sahip olan mahallelerinden Amasya Bahçeleriçi satılık daire ilanlarını inceleyebilmek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.  

Amasya Merkez Satılık Konut Alacaklar İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet bölge raporu 2019 yılı Mayıs ayı verilerine göre Amasya Merkez satılık konut arayışında olanlar için bölgenin konut satış piyasasını sizler için araştırdık. İlçe genelinde konutların ortalama yaşam alanları 135 metrekare olarak belirlenmiştir. Bu konutların metrekare birim satış fiyatında ise ortalama 1.486 TL karşımıza çıkmaktadır. Satın alınan konutun amortisman süresi ise 23 yıl olarak hesaplanmaktadır. Türkiye’nin ortalama konut amortisman süresinin altında olarak yatırım amaçlı Amasya Kirazlıdere satılık daire arayışında olanlar için cazip bir fırsat sağlamaktadır. Tercih edeceğiniz dairenin bulunduğu konum, sosyal çevre ve daire iç özelliklerine göre satış fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir. Lüks konut projeleri veya markalı projelerin sunduğu avantajlara uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Ortalama konut satış fiyatları şu şekildedir;

 • 1+1 60 metrekarelik daire satış fiyatı109.020 TL,
 • 2+1 105 metrekarelik daire satış fiyatı 137.235 TL,
 • 3+1 145 metrekarelik daire satış fiyatı 217.500 TL’dir. 

Amasya Merkez Satılık Konut Alacaklar İçin İlçede Bulunan Hastaneler

Merkez ilçesinde bulunan Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren sağlık kuruluşları şunlardır;

 • Özel Amasya Şifa Tıp Merkezi
 • Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi
 • Amasya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için bölgede bulunan emlakçılardan ya da sahibinden satılık daire Amasya Şeyhcui Mahallesi gibi en çok tercih edilen bölgelerdeki evleri inceleyebilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

29 Mayıs 2020

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

28 Mayıs 2020

Emlakjet Acil Nakde İhtiyacı Olanları...

Emlakjet Acil Nakde İhtiyacı Olanları...

27 Mayıs 2020

Koronavirüs Ofis Kiralarını Nasıl Etk...

Koronavirüs Ofis Kiralarını Nasıl Etk...

22 Mayıs 2020

Konut Kredi Faizlerinde Son Durum Ne ...

Konut Kredi Faizlerinde Son Durum Ne ...

21 Mayıs 2020

Amasya Merkez Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.