Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Ankara Bala Satılık Ev

araması için 14 ilan bulundu
search
Balacancel
Ankaracancel

Bala Satılık Konut Almayı Düşünenlere İlçe Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Emlakjet Ankara ilinin Bala ilçesi hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için araştırdı. Bölgenin konumu, iklimi, coğrafyası, tarihi, ekonomisi ve konut piyasası hakkında her şeyi bulabileceğiniz içeriğimizle birlikte hayalinizdeki evi bulabilmeniz çok daha kolaylaşacak. Bala satılık konut almak isteyenleri ilgilendiren yazımız sizlerle. Bala, Ankara ilinin güneydoğusunda konumlanan ilçesidir. Ankara’ya 78 kilometrelik uzaklıktadır. Rakımı 1.310 metre olan ilçe, Ankara’nın en yüksek bölgelerinden biridir. Toplam yüzölçümü 2.830 kilometrekaredir. 2017 yılı sayımlarına göre nüfusu 21.682 kişidir. Bu nüfusun yüzde 51,90’ı erkek, yüzde 48,10’u kadındır.

 

Bala satılık daire arayanlar için ilçenin çevresinde bulunan ilçeler;

 

  • Doğusunda Kırşehir ilinin Kaman ilçesi ve Kırıkkale ilinin Karakeçili ilçesi,
  • Batısında Haymana ve Gölbaşı ilçeleri,
  • Güneyinde Şereflikoçhidar ilçesi,
  • Kuzeyinde Mamak ve Elmadağ ilçesi bulunmaktadır. 

 

Bala’da küçük atölyelerin bulunduğu ancak büyük ölçüde ekonomisi tarım, sanayi ve ticarete bağımlıdır. Buğday, ayçiçeği, mercimek, şeker pancarı, fasülye, nohut, arpa karpuz ve kavun yetiştirmeciliği yapılmaktadır. İlçe içerisinde bulunan Kesikköprü Barajı Kızılırmak üzerinde kurulmuştur.

 

Bala Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Tarihi

Ev satın almadan önce bulunduğu bölge hakkında daha detaylı bilgiler öğrenmek isteyenler için ilçenin tarihini araştırdık. 1878 yılında yapılmış Osmanlı-Rus savaşında Osmanlı ordularının yenilmesiyle Kafkaslar bölgesi Rusların eline geçmiştir. Bu sebepten Anadolu’ya göç etmek zorunda kalmış olan Çerkez grupları ilçeye yerleşmişlerdir. Ankara’nın en eski ilçelerinden biri olan Bala, Elmadağ ve Hasanoğlan gibi bölgeleri kapsamaktaydı. En eski yerleşim yeri merkez olarak bilinen Karaali’dir. Bu yer 600 yıl öncesine dayanmaktadır. Tomu adı verilen ve Roma’dan kalma olarak düşünülen şehir merkezi harabeleri 25 kilometre uzaklıkta konumlanmıştır. Bala satılık konut almayı düşünenler için bilinmesi gereken en önemli detay Türk siyaset hayatında önemli bir yeri olduğudur. Bala ilçesi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletvekilliği yaptığı ilçedir.

 

Bala Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Gezilecek Yerleri

Bala satılık konut tercih edecekler için ilçede bulunan park ve bahçeler de büyük önem taşımaktadır. İlçe merkezine ve Ankara’ya 35 kilometre uzaklıkta olan ve Orman Bakanlığına bağlı Milli Park olan Beynam Ormanları ilk tercih edileceklerden biridir. Bitki örtüsü çam olan Milli Parkın içerisinde piknik alanları ve doğa yürüyüşü parkurları bulunmaktadır. Aynı zamanda ilçe merkezinde 40 kilometre uzaklıkta olan Kesikköprü Barajı’da piknik ve dinlenme alanının yanı sıra yüzülebilir alanlarıyla ve sandal gezintileriyle hafta sonunun vazgeçilmez dinlenme alanlarıdır. Bu mesireye yakın olarak en fazla aranan Ankara Bala satılık arsa ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Bala Satılık Konut Tercihi Yapabileceğiniz Mahalleleri

Bala satılık konut arayanlar için ev arayabileceğiniz toplam 55 adet mahallesi bulunmaktadır. Bunlar; Şentepe Mahallesi, Afşar Mahallesi, Abazlı Mahallesi, Büyükcamii Mahallesi, Kartaltepe Mahallesi, Beynam Mahallesi, Kesikköprü Kızılırmak Mahallesi, Göztepe Mahallesi, Büyükboyalık Mahallesi, Köseli Mahallesi, Kuyular Mahallesi, Yeniyapanşeyhli Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Çatalçeşme Mahallesi, Sofular Mahallesi, Kuyular Mahallesi, Üçem Mahallesi, Sırapınar Mahallesi, Ergin Mahallesi, Tolköy Mahallesi, Belçarşak Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Akkoyunlu Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Davdanlı Mahallesi, Yöreli Mahallesi, Karahamzalı Mahallesi, Aşağıhacıbekir Mahallesi, Çiğdemli Mahallesi, Çatalören Mahallesi, Suyugüzel Mahallesi, Küçükbıyık Mahallesi, Küçükcamii Mahallesi, Yeniyapançarşak Mahallesi, Derekışla Mahallesi, Bahçekaradalak Mahallesi, Şehriban Mahallesi, Yaylalıözü Mahallesi, Aydoğan Mahallesi, Bektaşlı Mahallesi, Sarıhüyük Mahallesi, Eğribasan Mahallesi, Gülbağı Mahallesi, Kerişli Mahallesi, Koçyayla Mahallesi, Tatarhöyük Mahallesi, Yukarıhacıbekir Mahallesi, Aşıkoğlu Mahallesi, Ahmetçayırı Mahallesi, Hanburun Mahallesi, Küçükboyalık Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Kesikköprü Erdemli Mahallesi, Küçükbayat Mahallesi. Sizde en çok tercih edilen Bala Göztepe Haftasonu Evleri daire seçenklerini inceleyebilir ve hayalinizdeki eve kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.