Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mamakcancel
Ankaracancel

Ankara Mamak Satılık Ev

araması için 2,116 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ankara Mamak Satılık Konut Arayanlara Tercih Rehberi

Ankara Mamak satılık konut arayışında olanların, ilçe hakkında mutlaka bilmesi gerekenleri bu yazıda topladık. Yazıyı okuduktan sonra, kafanızdaki soruların cevaplarını bularak hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Ankara’nın metropol ilçelerinden biri olan Mamak ilçesi, 308 kilometrekarelik büyük bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği 950 metre olarak ölçülmüştür. İçerisinde bulunan askeri birlik ve cezaevi ile ismi özdeşleşen ilçe, merkeze 7 kilometre uzakta yer almaktadır. Güneyde Çankaya, kuzeydoğuda Altındağ, doğuda Elmadağ ve Hasanoğlan ilçeleri ile komşudur. 1983 yılına kadar Çankaya ilçesinin bir semti olan Mamak 29.11.1983 yılında çıkarılan bir kanın ile Çankaya’dan ayrılarak, Ankara’nın merkez ilçelerinden biri haline gelmiştir. Bugün başkentin en önemli yerleşimlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Ankara Mamak Satılık Konut Tercih Edecekler için İlçenin Tarihi

Bölgenin sahip olduğu kültürel miras ve çok eskiye dayanan tarihi, ilçeyi Ankara’nın cazibe merkezlerinden biri haline getirmekte ve Mamak satılık daire arayışının ciddi bir şekilde artmasına neden olmaktadır. Yapılan arkeolojik kazılar, ilçede Hititlerin, Friglerini Galatların, Romalıların ve Bizanslıların hüküm sürdüğünü kanıtlar niteliktedir. 1200’lü yıllarda Türk boylarının eline geçen Mamak, Ahilerin temel yerleşim merkezi olmuştur. İlçe ismini kurucusu olan Ahi Mamak’tan almıştır. 1356 yılında Orhan Gazi tarafından fethedilen Mamak, Osmanlı Devleti için stratejik öneme sahip bir yerdir. Kurtuluş Savaşı’nda da tarihi bir rol üstlenen semt, Cumhuriyet döneminde kent planlamasının uygulandığı ilk yerlerden biridir. Cumhuriyet tarihindeki ilk banliyö tren hattı, burada yapılmıştır. Hızlı bir şekilde modern bir kent havasına bürünen Mamak, bugün Ankara’nın en önemli ilçelerinden biridir. Bu sebeple Ankara Mamak satılık daire tercih edenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

 

Ankara Mamak Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, ilçede toplam 287.655 konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 3,33 ile Türkiye ortalamasına yakındır. İlçe kalabalık nüfusu nedeniyle, canlı bir emlak piyasasına sahiptir. Bu sebeple zaman zaman Ankara Mamak satılık daire düşünen kişilerin, karar verme süreçlerini hızlandırmaları gerekebilmektedir. İlçedeki konutların ortalama alanı 120 metrekare olup, bu konutlar yaklaşık olarak 166.560 Türk Lirası’ndan satışa çıkarılmaktadır. Bir başka deyişle, bölgeden ev alacak kişilerin metrekare başına 1.388 Türk Lirası ödemesi gerekmektedir. Ankara Mamak Satılık Konut arayışınızı kolaylaştırmak için hazırladığımız bu yazıyı okuduktan hemen sonra harekete geçmek isterseniz, size en yakın emlakçıya danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan ilanları inceleyebilirsiniz.

 

Ankara Mamak Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Mahalle Bilgisi

2018 TÜİK Verilerine göre ilçede toplam 647.252 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin 323.710’u erkek 323.542’si kadındır. Bir başka deyişle ilçe nüfusunun %50.01’i erkek, geriye kalan %49.99’u kadındır. Kurulduğu günden bugüne sürekli olarak artan ilçe nüfusunu bugün 650 bin sınırına dayanmıştır ve bu nüfus ilçede yer alan 65 farklı mahalleye yayılmıştır. Ankara Mamak satılık konut bakanlar için, ilçede yer alan en gelişmiş ve en kalabalık on mahalle aşağıdaki gibidir:

 

 • 34.950 kişilik nüfusu ile Başak Mahallesi
 • 33.288 kişilik nüfusu ile Durali Alıç Mahallesi
 • 32.155 kişilik nüfusu ile General Zeki Doğan Mahallesi
 • 27.954 kişilik nüfusu ile Mutlu Mahallesi
 • 27.804 kişilik nüfusu ile Şahintepe Mahallesi
 • 26.270 kişilik nüfusu ile Yeşilbayır Mahallesi
 • 22.429 kişilik nüfusu ile Cengizhan Mahallesi
 • 22.211 kişilik nüfusu ile Peyami Safa Mahallesi
 • 17.700 kişilik nüfusu ile Küçük Kayaş Mahallesi
 • 15.243 kişilik nüfusu ile Aşık Veysel Mahallesi

 

Ankara Mamak Satılık Konut tercih edeceklerin arayışlarını özellikle Başak, Durali Alış ve General Zeki Doğan Mahallesi’nde yoğunlaştırdıkları bilinmektedir. Eğer sizin de arayışınız bu lokasyonlarda ise sahibinden satılık daire Ankara Mamak Duraliç veya sahibinden satılık daire Ankara Mamak Natoyolu gibi ilanlara göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Ankara Mamak Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Ankara Mamak Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Ankara Mamak Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Sahibinden Ankara Nallıhan Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Polatlı Fatih Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Sincan Gökçek Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Yenimahalle Ata Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Yenimahalle Batı Sitesi Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.