Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şereflikoçhisarcancel
Ankaracancel

Ankara Şereflikoçhisar Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Şereflikoçhisar Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hayalinizdeki evi bulmadan önce belirlediğiniz ilin, ilçenin, semtin hakkında bilgi sahibi olmak isteyerek araştırma yaparız. Emlakjet internette ev ararken daha fazla zaman kaybetmeyin diye sizler için ilçe rehberi hazırladı. Şereflikoçhisar satılık konut arayanlar için merak edilen tüm bilgileri araştırdı. İlçenin tarihi, nüfusu, ekonomisi ve konut piyasası hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz içeriğimiz sizlerle buluşuyor.

 

Ankara’nın 148 kilometre güneyinde bulunan Şereflikoçhisar ilçesi, ilin Konya, Aksaray ve Kırşehir illeriyle sınırı konumundadır. Toplam yüzölçümü 2,034 kilometrekare olan Şereflikoçhisar ilçesnin rakımı 975 metre olarak belirlenmiştir. 1885 yılında belediye olan Şereflikoçhisar sırayla Konya, Aksaray illerine bağlanmış, en son 1990 yılında çıkarılan kanunla Ankara’nın bir ilçesi statüsüne kavuşmuştur. Asıl adı Koçhisar olarak bilinen ilçenin adı Cumhuriyet Döneminde Çanakkale Savaşında yöre halkının gösterdiği kahramanlıklardan ve verilen şehitlerden ötürü Mustafa Kemal Atatürk ve TBMM tarafından ‘’Şerefli’’ unvanını kazanmıştır. İlçe nüfusu 2017 yılı verilerine göre 34.202’dir. Bu nüfusun yüzde 50,74’ü erkek yüzde 49,26’sı kadındır. Şereklikoçhisar satılık daire almayı düşünenler için ilçenin yakınlarında bulunan iller ve ilçeler;

 

  • Doğusunda Evren ilçesi, Hirfanlı Barajı ve Aksaray ili,
  • Batısında Tuz Gölü ve Konya ili,
  • Kuzeyinde Bala ilçesi bulunmaktadır.

 

Şereflikoçhisar Satılık Konut Arayanlar için İlçenin Mahalleleri

İlçenin toplamda 64 adet mahallesi bulunmaktadır. Bunlar; Baltalı Mahallesi, Yusufkuyusu Mahallesi, Çatçat Mahallesi, Acıöz Mahallesi, Bağobası Mahallesi, Kadıobası Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Yazısöğüt Mahallesi, Musular Mahallesi, Geçitli Mahallesi, Odunboğazı Mahallesi, Çayırönü Mahallesi, Cıngıl Mahallesi, Şeyhli Mahallesi, Hacıbektaşlı Mahallesi, Çavuşköy Mahallesi, Hamzalı Mahallesi, Şereflidavutlu Mahallesi, Kadıncık Mahallesi, Parlasan Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Eley Mahallesi, Çavuşköy Mahallesi, Karabük Mahallesi, Yalnızpınar Mahallesi,  Şereflidavutlu Mahallesi, Palazobası Mahallesi, Seymenli Mahallesi, Haydarlı Mahallesi, Doğankaya Mahallesi, Deliller Mahallesi, Akarca Mahallesi, Fadıllı Mahallesi, Sadıklı Mahallesi, Şekerköy Mahallesi, Üzengilik Mahallesi, Acıkuyu Mahallesi, Küçükdamlacık Mahallesi, Karandere Mahallesi, Karamollauşağı Mahallesi, Akın Mahallesi, Aliuşağı Mahallesi, Şanlıkışla Mahallesi, Büyükdamlacık Mahallesi, Devekovan Mahallesi, Gülhüyük Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kacarlı Mahallesi, Şeyh Kuyusu Mahallesi, Sarıkaya Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Kale Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Ekici Mahallesi, Yeni Mahallesi, Tuzla Mahallesi, Emek Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Akseki Mahallesi ve İstiklal Mahallesi. En fazla aranan Şereflikoçhisar Toki evleri satılık daire ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamızdan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi filtreleme sisteminden faydalanabilirsiniz.

 

Şereflikoçhisar Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Tarihi

Şereflikoçhisar, M.Ö. 1400-1300 yılları arasında kurulduğu düşünülen bir yerleşim yridir. Selçuklu İmparatorluğu’nun son zamanlarından Osmanlı Devleti’nin ilk zamanlarına kadar adı Koçhisar olarak biliniyordu. İlçenin içerisinde bulunan tepenin etrafındaki kale ve başka bir tepedeki ikinci bir kalenin bulunuyor olması ile ‘’çift kaleli şehir’’ anlamına gelen Koçhisar adı verilmiş. Şereflikoçhisar satılık konut arayanlar için Koçhisar Kalesi, Parlasan Kalesi ve Kurşunlu camii ilçenin tarihi ve turistik zenginliklerini oluşturmaktadır.

 

Şereflikoçhisar Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçenin Ekonomisi

İlçe ekonomisinin büyük çoğunluğunda tarım ve hayvancılık ile elde edilen gelir bulunmaktadır. Buğday, nohut, arpa, mercimek, ayçiçeği ve şeker pancarı en çok yetiştirilen ekinlerdir. Hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla suni tohumlama yöntemi kullanılmaktadır. Aynı zamanda kredili besicilik üretim modeli yaygın olarak yapılmaktadır. Tarım ve hayvancılıkla uğraşmak isteyenlerin en fazla aradığı Şereflikoçhisar Mustafacık Mahallesi satılık arsa ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz. İlçe sınırları içerisinde bulunan Türkiye’nin en büyük ikinci gölü Tuz Gölü ile tarım alanlarına sulama, turistik geziler ve balık üretimi gerçekteştirilmektedir.

 

Şereflikoçhisar Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin Konut Piyasası

İlçe içerisinde ev satın almaya karar verenler için Emlakjet 2019 yılı Şubat Ayı bölge raporu verilerine göre konut satış piyasasını sizler için araştırdık. Buna göre konut satış piyasası;

 

  • Ortalama konut alanı 145 metrekare,
  • Ortalama birim fiyatı 1.023 TL,
  • Geri dönüş yılı ortalama 19 yıl olarak hesaplanmıştır.

 

Sizde hayalinizdeki evi kolaylıkla bulabilmek için Şereflikoçhisar sahibinden satılık müstakil evler ya da emlakçılardan satılık daire ilanlarını listeleme sayfamızdan detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.