/static/img/logo.svg
search
Aksucancel

Aksu Satılık Konut

araması için 221 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Aksu Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Aksu satılık konut bakanlara, arayışlarını kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda, ilçenin coğrafi özelliklerinden iklim yapısına, nüfusundan mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Aksu, ülkemizin en gelişmiş illerinden biri olan Antalya kentine bağlı bir ilçedir. Şehir merkezinden tam 18 kilometre uzakta yer alan ilçenin batısında Muratpaşa, Kepez ve Döşemealtı doğusunda ise Serik ilçeleri yer almaktadır. Kentin kuzey hattı ise Burdur şehri ilçe çevrilidir. İsmini semtin batısında bulunan Aksu Çayı’ndan alan ilçe Antalya-Alanya yolu üzerinde yer almaktadır. Stratejik konumu nedeniyle son zamanlarda çok göç alan ilçe 2008 yılında kurulmuştur.  Doğal güzellikleri,  köklü tarihi ve merkezi yapısı sebebiyle tüm vatandaşların ilgisini çeken Aksu, hızlı bir şekilde gelişmekte ve kentleşmektedir. 

Aksu Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Tarihi

Aksu satılık daire arayanlar semtin çok eskilere dayanan geçmişi ve köklü tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kent merkezinden 18 kilometre uzakta yer alan ilçe, Düden ve Aksu akarsuları üzerine kurulmuştur. İlçede bilinen ilk yerleşim M.Ö 1200’lü yıllarda gerçeklemiştir. Roma ve Bizans İmparatorluğu’nun hakimiyeti altına giren ilçede bir de antik kent bulunmaktadır. Perge ismini taşıyan bu antik kent, Makedonya Kralı Büyük İskender’in bölgeyi fethine kadar varlığını devam ettirmiştir. 1977 yılına kadar Antalya’ya bağlı bir bucak olan ilçe, önce Yurtpınar, daha sonra Karaöz ve Pınarlı Belediyeleri’ne bağlanmıştır. 2008 yılında çıkan bir kanun ile, Aksu ilçesi kurulmuştur. İlçe statüsüne kavuşmasından sonra, bölge hızlı bir şekilde gelişmiş ve burada yaşayanların sayısı artmıştır. 

Aksu Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Aksu satılık ev tercih edecekler, ilçenin ekonomik durumu ve istihdam yapısı ile potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bir bölgede ev satın almadan önce, o semtin ya da ilin ekonomik durumu hakkında fikir sahibi olmak çok önemlidir. Aksu ilçesi, tam bir tarım cennetidir. Bölgede, çok çeşitli sebze ve meyveler yetiştirilmektedir. Ağırlıklı olarak endüstri bitkilerinin yetiştirildiği ilçede, modern tarım yöntemleri kullanılmaktadır. Turfanda meyve ve sebze üretiminin yaygın olduğu semt, aynı zamanda bir turizm bölgesidir. Akdeniz’e kıyısı olan ilçe temiz sahilleri ve parlak kumsalları ile hem yerli turistin hem de yabancı turistin ilgisini çekmektedir. Kısacası eğer tarım veya turizm ile ilgileniyorsanız, geçiminizi bu iki sektörden birinden sağlıyorsanız Aksu satılık daire arayışınız son derece isabetli bir karar olacaktır. 

Aksu Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Nüfusu 

01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin, bir başka deyişle yaşamını sürdürenlerin sayısı 71.643 olarak hesaplanmıştır. Bahsi geçen kişilerin %49.06’sı kadın, geriye kalan %50.94’ü erkektir. 2008 yılından beri sürekli olarak artış gösteren ilçe nüfusu, %2.40’lık bir artış hızına sahiptir. İlçe, 35 mahalleden oluşmaktadır ve köy ya da bucak yerleşimi bulunmamaktadır. Antalya Aksu satılık ev tercihinde bulunmak isteyenler ilçenin en gelişmiş on yerleşim biriminden bir veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler: 

  • Pınarlı Mahallesi 
  • Güzelyurt Mahallesi
  • Altıntaş Mahallesi 
  • Kemerağzı Mahallesi
  • Hacıaliler Mahallesi
  • Çamköy Mahallesi
  • Cihadiye Mahallesi
  • Atatürk Mahallesi
  • Macun Mahallesi
  • Yurtpınar Mahallesi

Eğer Aksu satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden iletişime geçebilir veya sahibinden Aksu satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Faiz İndirimi Gayrimenkul Sektörünü C...

Faiz İndirimi Gayrimenkul Sektörünü C...

23 Ağustos 2019

Vatandaş Mevduattaki Parasını Konuta ...

Vatandaş Mevduattaki Parasını Konuta ...

22 Ağustos 2019

E-İpotek Kullanımı Yaygınlaşıyor

E-İpotek Kullanımı Yaygınlaşıyor

21 Ağustos 2019

TÜİK 2019 Temmuz Konut Satış Verileri...

TÜİK 2019 Temmuz Konut Satış Verileri...

20 Ağustos 2019

Univia Sakarya Projesi Ticari Alan Sa...

Univia Sakarya Projesi Ticari Alan Sa...

20 Ağustos 2019

Aksu Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.