Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gazipaşacancel
Antalyacancel

Antalya Gazipaşa Satılık Ev

araması için 198 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gazipaşa Satılık Konut Alacaklara İlçe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gazipaşa satılık konut arayışındayken hem ilanlara göz atabilir hem de ilçe hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için bu yazımızı okumanız yeterli. Gazipaşa, Antalya’nın ilçelerindendir. Bölgenin tarihi milattan önce 2000 yıllarına kadar dayanır. Zamanında bu bölgede Hittiler, Kilikyalılar, Romalılar, Bizanslılar gibi uygarlıklar hüküm sürmüşlerdir. Bu sebeple bu uygarlıklardan günümüze kadar kalıntılar bölgede yer alır. Bölge Selçuklu Devletiyle beraber Türk hakimiyetine girmiştir. 01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumun verilerine göre ilçenin nüfusu 50.003 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,61’ini erkekler ve %49,39’unu kadınlar oluşturur. Yaz aylarında gelen tatilciler dolayısıyla da bu dönemlerde ilçenin nüfusu artar. İlçedeki yıllık nüfus artış oranı ise %0,90’dır. İlçe Antalya’nın en doğusunda bulunur. Kuzeybatıdan Alanya ilçesi, doğudan Mersin ve kuzeydoğudan Karaman illeri ile çevrelenmiştir. Güneyinde Akdeniz yer alır. İlçenin yüzölçümü 931 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği ise 20 metre civarlarındadır. Bölgede tipik Akdeniz iklim tipi görülür. Yaz ayları kurak ve oldukça sıcak geçerken kış ayları ılık ve yağışlı geçer.

Gazipaşa Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalleler

İlçede ev bakabileceğiniz toplam 53 mahalle vardır. Bu mahalleler; Cumhuriyet Mahallesi Akoluk Mahallesi, Çile Mahallesi, İnceğiz Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Hasdere Mahallesi, Aydın Mahallesi, Güneyköy Mahallesi, Bakılar Mahallesi, Çimenbağ Mahallesi, Yeni Mahallesi, Korubaşı Mahallesi, Öznurtepe Mahallesi, Çığlık Mahallesi, Koru Mahallesi, Beyrebucak Mahallesi, Pazarcı Mahallesi, Üçkonak Mahallesi, Aydıncık Mahallesi, Yenigüney Mahallesi, Gürçam Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çalıpınar Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Sugözü Mahallesi, Doğanca Mahallesi, Macar Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Çobanlar Mahallesi, Şahinler Mahallesi, Gökçebelen Mahallesi, Gökçesaray Mahallesi, Karaçukur Mahallesi, Sarıağaç Mahallesi, Beyobası Mahallesi, Yakacık Mahallesi, Çörüş Mahallesi, Zeytinada Mahallesi, Ekmel Mahallesi, Küçüklü Mahallesi, Esenpınar Mahallesi, Kırahmetler Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Kızılgüney Mahallesi, İnal Mahallesi, Gazi Mahallesi, Karalar Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Muzkent Mahallesi, Göçük Mahallesi ve Kahyalar Mahallesidir. Siz de bu mahallelerden birinde ev sahibi olmak istiyorsanız dilediğiniz mahalleyi listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. Henüz ilçenin hangi mahallesinden ev alacağınıza karar veremediyseniz de Antalya Gazipaşa da satılık daireler için sitemize göz atabilirsiniz.

Gazipaşa Satılık Konut Fiyatları

İlçedeki toplam konut sayısı 29.580’dir. Bu konutlara düşen kişi sayısı 3,44’tür. Toplam işyeri sayısı ise 3.729’dur. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin ortalama alanları 132 metrekareden oluşur. Gazipaşa satılık konut fiyatları ortalama 236.940 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış fiyatı da 1.795 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüşleri ise 28 yıldır. Bu da bir evin satış fiyatını kira vasıtasıyla geri ödeme süresinin yaklaşık 28 yıl sürdüğü anlamına gelir. Oda sayısına ve alanlarına göre ortalama satılık daire fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

 • 2+1, 105 metrekareden oluşan bir dairenin fiyatı 196.980 Türk Lirası ve

 • 3+1, 135 metrekareden oluşan bir dairenin fiyatı 239.220 Türk Lirasıdır.

Siz de yukarıdaki fiyatlar ışığında bütçenizi kararlaştırdıysanız aradığınız evler EmlakJette sizleri bekliyor. Siz yine de bütçenizi oluştururken bu fiyatların ilçe genelindeki evlerin ortalamaları olduğunu unutmamalısınız. Çünkü evlerin fiyatları sahip oldukları çeşitli özelliklere göre değişkenlik gösterebilir. Ev arayışınız hala devam ediyorsa da Gazipaşa satılık daire sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle ilgili ilanlara sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Antalya Gazipaşa Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Antalya Gazipaşa Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Antalya Gazipaşa Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Kaş Bayındır Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Kaş Kalkan Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Antalya Kaş Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kemer Arslanbucak Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kemer Çamyuva Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.