Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Gündoğmuş Kalecik Mahallesi Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Kalecik Mahallesicancel
Gündoğmuşcancel
Antalyacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun sonuç bulunamadı. Farklı bir arama yapabilir veya benzer ilanları inceleyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle
Benzer İlanlar
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR

Kalecik Mahallesi Satılık Konut Arayan Okuyucularımız İçin Mahalle Rehberi

Konut arama sürecinin detaylı araştırma isteyen ve tüm detayların göz önünde bulundurulması gereken bir süreç olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Emlakjet.com ailesi olarak, bu süreçte hayalinizdeki daireye ulaşabilmeniz için işinizi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda sizler için Kalecik Mahallesi hakkında konumu, emlak piyasası ve ulaşımı gibi kısa bilgileri içeren bir yazı derledik. Kalecik Mahallesi satılık konut arayan okuyucularımız bu yazımıza göz atarak gerekli bilgilere ulaşabilirler.

Antalya iline bağlı Kalecik mahallesinin nüfusu 2022 yıl ortası itibariyle toplam 82 kişi olarak hesaplanmıştır. Bu nüfusun 37 kişisi erkek, 45 kişisi kadındır.

Kalecik Mahallesi Satılık Konut Arayan Kişiler İçin Mahallenin Coğrafi Konumu ve Bölgedeki Önemli Yerler

Gündoğmuş Kalecik Mahallesi, Türkiye'nin batısında Akdeniz Bölgesi'nde Antalya iline bağlı Gündoğmuş ilçesinin bir mahallesidir. İlçe merkezine 25 km uzaklıkta konumlanmış bir mahalledir. İlçe sakinleri tarafından tercih edilen bir konumdadır. Mahalle daha önceleri köy iken, 2012 yılındaki yasa değişikliğinden sonra mahalle statüsüne geçmiştir.

Kalecik mahallesinin bağlı olduğu Gündoğmuş ilçesi, Antalya'nın 141 km doğusunda, Batı Toros Dağları'nın, Geyik Dağı eteklerine kurulmuş bir ilçedir. İlçe Akseki, Manavgat ve Alanya ilçeleriyle komşudur. 29 adet mahallesi vardır. Antalya’ya 141 km uzaklıkta olup, Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu iklime sahip yerlerde yazlar fazla sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağmurlu geçerken ilçede karasal iklim de görülmektedir. Kışları diğer Antlya ilçelerine göre daha sert geçer. Gündoğmuş’un ortalama deniz seviyesine göre yükseltisi 900 metre ve yüzölçümü yaklaşık olarak 1323 kilometrekaredir. Mahallenin sabit bir gelir ekonomisi yoktur. Köylerde hayvancılık önemli bir yer tutarken arıcılık, merkez dahil ilçe ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır. Genç işgücü sahil ilçe ve beldelerindeki turizm sektörüne yönelmiş olduğundan ilçe sürekli göç vermektedir. 

Kalecik Mahallesi Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçenin Ulaşım Olanakları

Gündoğmuş Kalecik Mahallesi kiralık konut arayan okuyucularımız için ulaşım olanaklarını derledik.

Gündoğmuş’nın, il merkezine uzaklığı yaklaşık 140 kilometredir. Antalya’dan Gündoğmuşya karayolu ile D400 yolunu kullanarak yaklaşık 2 saatte ulaşım sağlanabilmektedir. 

Gündoğmuş’ya ulaşmak için havayolu ulaşımını tercih edecekler için ulaşım Gündoğmuş Havalimanı ve Antalya Havalimanı üzerinden yapılmaktadır. Gündoğmuş Havalimanı ile 144 kilometre, Antalya Havalimanı ile uzaklığı ise 133 kilometredir. Havalimanına gidiş için özel araçlar ya da toplu taşıma araçları tercih edilebilir.

Otobüs ile Gündoğmuşya ulaşım için; yüzölçüm ve nüfus bakımından küçük bir ilçe olduğu için büyükşehirlerden bölgeye direkt olarak otobüs seferi bulunmamaktadır. Bununla birlikte ilçeye ulaşımlar dolaylı olarak Antalya Otogarı üzerinden sağlanabilmektedir. 147 kilometre uzaklıkta olan Antalya Otogarından her saat yarım saatte bir kalkan toplu taşıma araçlarıyla ise yaklaşık 2 saat 10 dakikada ilçeye ulaşılır. 

Gündoğmuş merkeze kentin pek çok farklı bölgesinden farklı ulaşım alternatifleri ile erişim sağlanabilmektedir. Gündoğmuş merkeze ayrıca, özel araç kullanarak da ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok farklı noktada halk otobüsleri ve minibüs hatları da kullanılabilmektedir.

Şehiriçi ulaşım için:

Otobüs 

 • Alanya - Manavgat
 • OKURCALAR
 • Türkler-Avsallar-İncekum-Okurcalar
 • 1: Yat Limanı - Kargıcak
 • 50: Alanya - Konaklı
 • 101: Elikesik - Alantur/Fakülte
 • 4: Cuma Pazarı - Kale
 • 2B: Dinek - Mahmutlar
 • 9: Cuma Pazarı - Hacımehmetli
 • 202: Dinek - Üniversite

seferleri ile ilçeye ulaşım sağlanabilir.

Kalecik Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Eğitim Kurumu Bilgisi

Antalya Gündoğmuş Kalecik Mahallesi kiralık konut arayan çocuklu aileler için eğitim kurumu araştırmaları gerçekleştirdik. Kalecik Mahallesinde ve Gündoğmuş ilçesinde yer alan okullar ve eğitim taşımalı olarak gerçekleştirilebildiği bazı okullar şu şekildedir:

 • Merkez İlköğretim Okulu
 • Ortaköy İlkokulu
 • Kayabükü İlkokulu
 • Şehit Orman Mühendisi Abdullah Aydın Yatılı İlköğretim Bölge Okulu
 • Gündoğmuş Lisesi

Kalecik Mahallesi Satılık Konut Arayanlara İçin Gayrimenkul Bilgileri

Antalya Kalecik Mahallesi satılık konut fiyatları ortalama 110.075 Türk Lirasıdır. Bölgede satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı yaklaşık 629 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Antalya Kalecik mahallesi satılık dairelerin ortalama büyüklüğü 170 metrekaredir. Antalya'nın il geneli yerleşimine bakıldığında ilçe merkezi gibi nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde; yüksek katlı siteler ve metrekaresi yüksek evlerin ön planda olduğu görülüyor. Az nüfusa sahip olan kırsal kesimlerde ise tek katlı veya iki katlı genellikle bahçeli müstakil evler tercih ediliyor. Tercih edilen konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklere, otopark, güvenlik, bulunduğu konum, havuz, manzara ve site içinde bulunup bulunmama durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bir konut kiralamadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Kalecik Mahallesi sahibinden satılık ya da emlakçıdan satılık konut arıyorsanız Emlakjet.com üzerinden en güncel ilanları takip edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.