/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gündoğmuşcancel

Antalya Gündoğmuş Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gündoğmuş Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut ararken günler süren internet araştırmalarına son veriyoruz. Gündoğmuş satılık konut varayışında olan vatandaşlar hazırladığımız ilçe rehberini inceleyerek, ilçenin nüfusu, mahalleleri, coğrafyası, tarihi ve kira konut piyasası hakkında bilgi edinebilirler.

Gündoğmuş Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Antalya’nın önemli ilçelerinden biri olan Gündoğmuş ilçesi geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Gündoğmuş satılık konut aramasında bulunan vatandaşlar bölgede ilk kez Romalılar Dönemi’nde yerleşik yaşama geçildiği bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe sınırları dahilinde birçok tarihi kalıntı yer almakta olup bu kalıntılar ilçe turizmine oldukça önemli katkılar sağlamaktadır. Bölgenin Türkleşme süreci Malazgirt Zaferi ile başlamıştır. 1936 yılına kadar Akseki ilçesine bağlı bir köy olarak konumlandırılan bölge 1936 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Denizden yüksekliği 900 metre olan ilçenin yüzölçümü 1.323 kilometrekaredir. İlçe içerisinde bir adet nehir bulunmaktadır. İlçede bulunan Alara Çayı ilçeyi Doğu-Batı olarak iki bölüme ayırmıştır. Dağlık arazilerin oldukça fazla olduğu bölgede karasal iklim özellikleri görülmektedir. Akseki-Manavgat Karayoluna 36 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Antalya il merkezine ise 149 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır.

Gündoğmuş Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Antalya Gündoğmuş satılık konut tercihinde bulunacak olan vatandaşlar ilçe ekonomisi ile de yakından ilgilenmektedirler. İlçede bulunan işsizlik oranı geçmiş dönemlerde oldukça fazlaydı ancak günümüze bu oran azalmıştır. İlçe sahil kesiminde yer almaktadır bu sebeple bölgedeki turizm faaliyetleri son dönemde artış göstermektedir. İlçede mevsimlik işçi alımı oldukça fazladır. İlçede önemli bir sanayi kuruluşu yer almamaktadır. Engebeli ve dağlık arazilerin yer aldığı ilçede hayvancılık ve arıcılık önemli bir geçim kaynağıdır. Bölgede oldukça fazla yayla yer almaktadır. Bu yaylalardan başlıcaları:

  • Aliahmetler

  • Elibeyler

  • Kadılar

  • Çaşır Yaylası’dır.

Gündoğmuş Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 726’dır. Toplam nüfusun yüzde 49, 28’i (4 bin 300) erkek, yüzde 50,72’si (4 bin 426) kadın nüfusundan oluşmaktadır. Emlakjet Bölge Raporu Haziran 2019 verilerine göre Gündoğmuş satılık konut arayan vatandaşların karşısına çıkan dairelerin ortalama alanları 45 metrekaredir. Gündoğmuş satılık daire arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabilecekleri 29 mahalle bulunmaktadır: Ortaköy Mahallesi, Özügür Mahallesi, Pembelik Mahallesi, Senir Mahallesi, Serinkaya Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Rasih Kaplan Mahallesi, Umutlu Mahallesi Akyar Mahallesi, Bedan Mahallesi, Fatih Mahallesi, Çaltı Mahallesi, Eskibağ Mahallesi, Çamlıalan Mahallesi, Kalecik Mahallesi, Çayırözü Mahallesi, Çiçekoluk Mahallesi, Güneyyaka Mahallesi, Güneycik Mahallesi, Karadere Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Karaisa Mahallesi, Karadere Mahallesi, Ortakonuş Mahallesi, Kayabükü Mahallesi, Narağacı Mahallesi, Kozağacı Mahallesi, Köprülü Mahallesi, ve en çok aranan mahallelerden biri olan için Gündoğmuş Balkaya Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Gündoğmuş Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.