Emlakjet

Muratpaşa Cumhuriyet Mahallesi Satılık Ev

araması için 47 ilan bulundu
search
Cumhuriyet Mahallesicancel
Muratpaşacancel
Antalyacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Cumhuriyet Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Rehberi    

Konut arama sürecinin detaylı araştırma isteyen ve tüm detayların göz önünde bulundurulması gereken bir süreç olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Emlakjet.com ailesi olarak, bu süreçte aradığınız konuta ulaşabilmeniz için işinizi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda sizler için Cumhuriyet Mahallesi hakkında konumu, emlak piyasası ve ulaşımı gibi kısa bilgileri içeren bir yazı derledik. Cumhuriyet Mahallesi satılık konut arayan okuyucularımız bu yazımıza göz atarak gerekli bilgilere ulaşabilirler.    

Antalya ili Cumhuriyet Mahallesi nüfusu toplam 11.383’tür. Bu nüfusun 5.646’sı Erkek, 5.737’si Kadın’dır.  

Cumhuriyet Mahallesi Satılık Konut Arayan Kişiler İçin Mahallenin Coğrafi Konumu ve Bölgedeki Önemli Yerler    

Cumhuriyet Mahallesi’nin bağlı olduğu Muratpaşa ilçesi, Antalya’nın merkezinde yer alır. Tarih ve doğayla iç içe bir güzelliğe sahip olan bu ilçe, 20 kilometre sahil kıyı şeridine sahip olmakla birlikte bünyesinde geçmişteki; Roma, Selçuklu, Beylikler ve Osmanlı gibi birçok medeniyetlerden izler taşır. Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı olan Cumhuriyet Mahallesi’nin sınırları; kuzeyden Kepez’in Yükseliş, batıdan Muratpaşa’nın Sedir, güneyden Muratpaşa’nın Üçgen ve Muratpaşa ve doğudan ise Muratpaşa'nın Dutlubahçe Mahalleleri ile çevrilmiştir. Antalya Arkeoloji Müzesi, Antalya Atatürk Evi ve Müzesi, Hıdırlık Kulesi, Antalya Saat Kulesi, MarkAntalya AVM, 2000 Plaza Sanat Galerisi ve Antalya Oyuncak Müzesi gibi ziyaret edebileceğiniz alanlar bu mahallenin yakın bölgelerinde konumlanır.

Cumhuriyet Mahallesi Satılık Konut Arayan Kişiler İçin Bölgenin Ulaşım Olanakları     

Cumhuriyet Mahallesi satılık konut arayan okurlarımız için ulaşım olanaklarını derledik. Antalya ili hem karayolu hem de havayolu ulaşım imkanına sahip Türkiye’nin gelişmiş ulaşım ağına sahip şehirlerinden biridir. Cumhuriyet Mahallesi’ne veya Muratpaşa’ya gitmek isteyen ziyaretçiler bu ulaşım olanaklarının bazılarından yararlanabilirler. Cumhuriyet Mahallesi’ne uçakla gitmek isteyen ziyaretçilerin kullanması gereken havalimanı, Antalya Havalimanı’dır. Antalya, Türkiye’nin gelişmiş şehirlerinden biri olduğundan, neredeyse tüm şehirlerden hareket eden otobüsler ile rahatça ulaşım sağlanabilir. Cumhuriyet Mahallesi’ne; ilçe merkezinden sık sık geçen Cumhuriyet Mahallesi otobüslerinden ve minibüslerinden herhangi biri ile ulaşabilir ve gün boyu farklı ilçe ve mahallelere de kolayca ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz. Bu mahalleye ait alternatif ulaşım olanaklarını aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

 

- T1A Havalimanı - Fatih Tramvay Hattı

- T1B Expo - Fatih Tramvay Hattı

- GM24 Masa Dağı - TRT Kampı Otobüs Hattı

- CV48 Varsak - Eğitim Araştırma Hastanesi Otobüs Hattı

 

Cumhuriyet Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahallenin Eğitim Kurumu Bilgisi    

Cumhuriyet Mahallesi satılık konut arayan çocuklu aileler için eğitim kurumu araştırmaları gerçekleştirdik. Cumhuriyet Mahallesi’nde okul bulunmamaktadır. Bu mahallenin yakınlarında bulunan bazı okullar şu şekildedir: 

 

- Yunus Emre İlkokulu - Sedir Mahallesi

- Namık Kemal Ortaokulu - Memurevleri Mahallesi

- Kamile Çömlekçioğlu Ortaokulu - Yüksekalan Mahallesi

- Başöğretmen Atatürk Ortaokulu - Sinan Mahallesi

- Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Deniz Mahallesi

- Fettah Tamince Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Güvenlik Mahallesi

- Şehit Serkan Çölkesen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - Varlık Mahallesi

 

Cumhuriyet Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Gayrimenkul Bilgileri    

Emlakjet.com verilerine göre Antalya Cumhuriyet Mahallesi satılık konut fiyatı 2022 yılında ortalama 1.026.620 Türk Lirası olarak ölçülmüştür. Antalya Cumhuriyet Mahallesi satılık dairelerin ortalama büyüklüğü ise 140 metrekaredir. Antalya il geneli yerleşimine bakıldığında ilçe merkezi gibi nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde; yüksek katlı siteler ve metrekaresi yüksek evlerin ön planda olduğu görülüyor. Az nüfusa sahip olan kırsal kesimlerde ise tek katlı veya iki katlı genellikle bahçeli müstakil evler tercih ediliyor. Tercih edilen konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklere, otopark, güvenlik, bulunduğu konum, havuz, manzara ve site içinde bulunup bulunmama durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bir konut satın almadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Cumhuriyet Mahallesi sahibinden veya emlak ofisinden satılık daire arıyorsanız Emlakjet.com üzerinden en güncel ilanları takip edebilirsiniz.    

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.