/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Borçkacancel

Artvin Borçka Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Borçka Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Kılavuzu

İlçenin mahallelerinden coğrafyasına kadar yer verdiğimiz bu yazıyı sizler için hazırladık. Bu sayede Borçka satılık konut ilanları arasında dolaşırken ilçe hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Borçka, Artvin’in ilçelerindedir. Bölge 1928 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Şehir merkezine yaklaşık 33 kilometre uzaklıktadır. İlçenin batısında Hopa, doğusunda Şavşat, güneyinde Artvin Merkez ve Murgul, kuzeyinde ise Gürcistan sınırı vardır. İlçenin rakımı 108 metre civarlarındadır. Kapladığı arazi 805 kilometrekareden oluşur. İlçede Karadeniz iklim tipi görülür. Dünyada az sayıda bulunan ılıman yağmur ormanları ülkemizde bu bölgededir. Yetiştirilen başlıca tarım ürünleri mısır, çay ve fındıktır. İlçede küçük ölçekli fındık ile çay işletmeleri bulunur. Ormancılık bölgesi olması sebebiyle ilçede birçok marangoz atölyesi vardır. İlçe dağ ve ormanla kaplıdır.

Borçka satılık konut arayışınız sona erdiğinde ilçede görmeniz gereken yerlerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bunun için ilçenin turistik yerlerini bir araya getirdik. Bölgenin doğusunda bulunan Karçal Dağları büyük bir turizm potansiyeline sahiptir. Bu yer dağın muhteşem manzarası, buzul gölleri, bu göllerin erimesinden doğan dereleri, yaylaları, buzulları tarihi kemer köprüleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Karagöl ise eşsiz manzarası ile dikkat çeker. Kara bir deniz görünümü ve buz gibi suyu ile ünlü gölün etrafında kamp yapabilirsiniz. Maral şelalesi de dikkat çeken yerlerdendir. Muratlı Camii hem mimari hem de tarihi yapısıyla görülmesi gereken yerler arasındadır. 1846 yılında yapılan bu cami Muratlı Köyünde yer alır. Muhteşem bir doğaya sahip olan Beyazsu Yaylasında vakit geçirmeyi de özellikle yaz aylarında tercih edebilirsiniz. Macahel ise Türkiye’deki dokunulmamış nadir ormanlardan biridir. Bu sebeple özellikle doğaseverler tarafından oldukça tercih edilir. Bölgeye ulaşımın zor olması, kar kaplı günlerinin hayli fazla olması bölgenin saklı bir cennet olmasına neden olmuştur. Siz de bu ilçede ev sahibi olmak için Artvin Borçka satılık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Borçka Satılık Konut Bakabileceğiniz Köy ve Mahalleler

İlçede 5 mahalle ve 38 köy vardır. Bu köyler; Civan Köyü, Yeşilköy Köyü, Adagül Köyü, Fındıklı Köyü, İbrikli Köyü, Örücüler Köyü, Efeler Köyü, Şerefiye Köyü, Güzelyurt Köyü, Düzenli Köyü, Kayalar Köyü, Avcılar Köyü, Zorlu Köyü, Kaynarca Köyü, Güreşen Köyü, Ambarlı Köyü, Taraklı Köyü, Karşıköy Köyü, Düzköy Köyü, Akpınar Köyü, Muratlı Köyü, Çaylıköy Köyü, Uğurköy Köyü, Alaca Köyü, Demirciler Köyü, Aralık Köyü, Güneşli Köyü, Arkaköy Köyü, Kayadibi Köyü, Atanoğlu Köyü, Çifteköprü Köyü, Kale Köyü, Balcı Köyü, Maralköy Köyü, Camili Köyü, Zedoban Köyü, Boğazköy Köyü ve Çavuşlu Köyüdür. Artvin Borçka satılık müstakil ev bakabileceğiniz mahalleler ise;

  • Merkez Mahallesi,

  • Aksu Mahallesi,

  • Küçük Köy Mahallesi,

  • Gündoğdu Mahallesi ve

  • Yeniyol Mahallesidir.

Borçka Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin Demografisi

Borçka satılık konut arayanlar için ilçenin 2018 yılına ait nüfusu 25.500 kişiden oluşur. İlçe bu nüfus ile Artvin’in 3. büyük ilçesidir. Bu kişilerin %51,36’sını erkekler ve %48,64’ünü kadınlar oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. Borçka’nın 2017 yılına ait nüfusu ise 21.697’dir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı 17,53’tür. Bu oran ilçeyi Artvin’in nüfus artış oranı en yüksek olan ilçesi yapar. Bölgenin nüfus yoğunluğu 32’dir. Yani ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısı 32 kişiye denk gelir.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlar emlakjet.com üzerinden sizlerle buluşuyor. İhtiyaç ve kriterlerinize en çok uyan evi en kısa zamanda bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Artvin Borçka ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.