/static/img/logo.svg
search
Hopacancel

Hopa Satılık Konut

araması için 6 ilan bulundu

Hopa Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak yeni konut arayışında olan vatandaşların istedikleri eve kavuşmaları için yardımcı olmaya devam ediyoruz. Hopa satılık konut arayanlar ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili merak ettikleri konuları öğrenebilirler.

Karadeniz’in bir ili olan Artvin iline bağlı olan Hopa ilçesi Gürcistan sınırımızda yer alan Sarp Sınır Kapısı’na 20 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin güneydoğusunda Murgul, güneybatısında Arhavi, kuzeydoğusunda Sarpi, doğusunda Borçka bulunmaktadır. Nüfusunun büyük bir kısmını Lazlar ve Hemşinlilerin oluşturduğu Hopa satılık konut arayan vatandaşların da sayısı son dönemlerde oldukça artmıştır. Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Milattan sonraki yıllarda Kolhis Krallığına ev sahipliği yapmış olup Halife Osman Dönemi’nde Müslümanların hakimiyetine girmiştir. 853-1023 yılları arasında Müslüman Halifeliğinin hakimiyetinde olan bölgeye 1023 yılında Bizanslıların, 1064 yılında ise Selçukluların hakimiyetine girmiştir. İlçenin Osmanlı hakimiyetine girişi ise Yavuz Sultan Selim Dönemi’nde gerçekleşmiştir. 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı sırasında bölgeyi Rus Ordusu tarafından ele geçirilen ilçe, Kurtuluş Savaşı sırasında, 1921'de tekrardan Türkiye'ye bağlanmıştır.

Hopa Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

Hopa İlçesinin toplam yüzölçümü 289 kilometrekaredir. İlçe bulunduğu lokasyon itibari ile dağlık ve engebeli bir yapıya sahiptir. İlçede yer alan en yüksek nokta 1513 metre ile Yavuz Sultan Selim Tepesi’dir. Sahil kenarından itibaren başlayan Sultan Selim Dağları, Borçka’dan sonra Kaçkar Dağları olarak devam etmektedir. Hopa kiralık daire arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalarda bölgenin ılık bir iklime sahip olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Ilık ve yağışlı bir iklime sahip olan ilçeye kar genellikle Şubat aylarında yağar. Hopa satılık ev tercihinde bulunacak olan vatandaşlar bölgenin doğal su kaynakları yönünden oldukça zengin olduğunu bilmelidirler. Bitki örtüsü bakımından da oldukça zengin olan ilçe bitki örtüsü kışın yapraklarını dökme özelliğine sahip olan kızılağaç, kestane, gürgen, kayın, ve meşe ağaçlarından meydana gelir.

Hopa Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Ulaşım Bilgisi

Yapılan araştırmalar sonucundan Hopa satılık konut arayan vatandaşların en çok önem verdiği konulardan birinin de ulaşım olduğu bilgisine ulaştık. İlçeye en yakın havaalanı Batum Havalimanı olup Gürcistan ile yapılan anlaşma gereği pasaport olmadan havaalanı kullanılabilmektedir. Bu havaalanından İstanbul ve Ankara illerine uçuşlar yapılmaktadır. İlçe ulaşımında kullanılabilecek bir diğer havaalanı ise 150 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan Trabzon Havalimanı’dır. Ana karayola sahil yolu ile bağlanan ilçe, Sarp Sınır Kapısına 20 kilometre, Arhavi’ye 11 kilometre, Borçka’ya 36 kilometre ve Artvin iline ise 70 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır.

Sizler de Hopa ilçesinden satılık konut tercihinde bulunmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden uygun fiyatlı Artvin Hopa’da satılık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

Tapu harcı indirimi 31 Aralık Tarihin...

12 Ağustos 2019

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

Konut Kredi Faiz İndirimi Sektörü Can...

9 Ağustos 2019

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

Katkı Paylı Konut Kredisi Faiz Oranı ...

8 Ağustos 2019

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

TOKİ Türk Müteahhitleri Destekliyor

7 Ağustos 2019

EmlakBank’ın Uzun Vadeli Kredi Notu B...

EmlakBank’ın Uzun Vadeli Kredi Notu B...

6 Ağustos 2019

Hopa Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.