/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Artvin Merkezcancel

Artvin Artvin Merkez Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Artvin Merkez Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Artvin Merkez satılık konut tercih etmeyi düşünenler için arayışlarını kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Arayışınızda size adeta rehberlik edecek bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerine, ekonomik durumuna ve demografik yapısı ile mahallelerine değindik. Artvin, ülkemizin Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan ve Karadeniz’e kıyısı olan bir ildir. Gürcistan sınırında bulunmaktadır. Artvin’in merkez ilçesi ile şehrin tam göbeğinde yer almaktadır. Murgul, Borçka, Şavşat, Ardanuç ve Yusufeli ilçeleri ile komşudur. Çoruh Vadisi üzerine kurulmuş olan ile Cankurtaran Geçidi ile Karadeniz kıyısındaki Hopa ilçesine bağlanmaktadır. Bölgenin bilinen ismi veya etimolojik kökeni Artvani’dir. Daha sonra Osmanlı Devleti döneminde bugünkü ismini almıştır. Artvin ili, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyeli en yüksek kentlerinden biridir. Bu potansiyeli ilerleyen yıllarda daha hızlı kalkınmasını sağlayacaktır.

Artvin Merkez Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Artvin Merkez satılık daire arayanlar, ilçenin coğrafi özellikleri ve doğal özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Artvin’in merkez ilçesi 1141 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği, kısacası rakımı 345 metredir. Merkez, diğer ilçelere göre daha düz bir arazi üzerinde yer almaktadır, adeta bir çanak görünümüne sahiptir. Bölgeye can suyunu getiren Çoruh Nehri aynı zamanda, iklimi de yumuşatır. İlçede Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple hemen hemen her mevsim yağış alan ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise ılıman geçmektedir. En soğuk ayda sıcaklıkların ortalaması 8 derece iken en sıcak ayda bu rakam 22’ye çıkmaktadır. İlçede sıcaklık farkı çok düşüktür.

Artvin Merkez Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Merkez ilçesi, Artvin’in genel bir profili çizmektedir. Bölgede birçok farklı ekonomik faaliyet bir arada yürütülmektedir. İlçede tarım, hayvancılık ve ormancılık faaliyetleri gelişmiştir. Ayrıca kentin sanayi bakımından en gelişmiş ilçesi de burasıdır. Bölgede genellikle çay, fındık ve kivi yetiştirilmektedir. Kivi üretimi son dönemde yaygınlaşmıştır. Az miktarda zeytin ve pirinç de yetiştirilmektedir. Bölgede kışlar ılık geçtiğinden daha çok çay ve kivi üretimine ağırlık verilmiştir. İlçede irili ufaklı birçok sanayi tesisi bulunmaktadır. Bu tesisler tarımsal ürünleri işlemektedir. Çay ve fındık fabrikaları burada yer almaktadır. Kentte ticaret faaliyetlerinin en yoğun olduğu yerde Merkez’dir. Artvin Merkez satılık ev düşünenler, ilçenin bu çok fonksiyonlu ekonomik yapısından istifade edebilirler.

Artvin Merkez Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi

Artvin dokuz farklı ilçeden meydana gelmektedir ve Merkez ilçesi şehrin en kalabalık yerleşim birimidir. İlçe nüfusunun %20.16’sı burada yaşamaktadır. TÜİK Verilerine göre ilçede yaşamını devam ettirenlerin sayısı 35.081’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.30’u kadın, %49.70’i erkektir. Bölgenin popülasyonu 2013 yılından itibaren sürekli olarak artış göstermektedir. Nüfusun artış hızı ise %0.44’tür. İlçe, yedi farklı mahalleden meydana gelmektedir ve köy ya da bucak yerleşimi bulunmamaktadır. Artvin Merkez’de satılık daireler bahsi geçen mahallelere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Artvin Merkez satılık ev tercih edecekler aşağıdaki mahallelerden birini seçebilirler :

  • Çarşı Mahallesi

  • Orta Mahalle

  • Çamlık Mahallesi

  • Dere Mahallesi

  • Yeni Mahalle

  • Çayağzı Mahallesi

  • Balcıoğlu Mahallesi

Eğer Artvin Merkez Satılık Konut düşüncenizi bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Artvin Merkez satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Artvin Merkez Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.