/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İncirliovacancel

Aydın İncirliova Satılık Ev

araması için 30 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

İncirliova Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

İncirliova satılık konut tercih etmeyi düşünenler için, arayış süreçlerini kolaylaştıracak ve kafalarındaki soru işaretlerinin birer birer silinmesini sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden, demografik yapısına kadar birçok farklı konuya yer verdik. İncirliova, Ege Bölgesi’nin tarım merkezi olan Aydın iline bağlı bir ilçedir. Aydın’ın en gelişmiş yerleşim birimlerinden biri olan ilçe, 214 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği, daha net bir ifade ile rakımı 60 metredir. Tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış ilçede yapılan arkeolojik kazılar, ilçenin milattan önceki çağlardan beri yerleşime açık olduğunu kanıtlar niteliktedir. İlçenin birçok farklı yerinde geçmiş dönemlerden kalma tarihi eserlere rastlamak mümkündür.

İncirliova Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Tarihi

İncirliova satılık daire tercih edecekler için hazırladığımız bu yazının giriş kısmında, semtin tarihinden kısaca bahsedeceğiz. İncirliova’da bilinen ilk yerleşim MÖ 13. Yüzyılda gerçekleşmiştir. Bölgeye sırasıyla Hititler, Frigler, Lidyalılar, İyonlar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar egemen olmuştur. 1071 yılından itibaren Anadolu’ya gerçekleşen Türk akınları ile bölgede Menteşeoğulları ismi verilen bir beylik kurulmuştur. Bu beylik daha sonra Anadolu Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu bünyesine katılmıştır. II.Murad tarafından alınan ilçe bu tarihten itibaren hızlı bir şekilde gelişmiştir. O tarihlerde Karapınar ismi ile anılan ilçe, 1934 yılında çıkan bir kanun ile bugünkü ismini almıştır.Osmanlı tapu tahrir kayıtlarında verimli bir arazi olarak tanımlanan ilçenin isminde, bölgede yetiştirilen tarımsal ürün etkili olmuştur.

İncirliova Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, o yerleşim birimindeki yaşam hakkında size birçok ipucu verebilir. İncirliova, tam bir tarım cennetidir ve bölge ekonomisi tarıma dayalı olarak gelişmiştir. Pamuk, zeytin, incir, üzüm gibi katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirildiği ilçede, bu ürünlere bağlı olarak sanayi tesisleri kurulmuştur. İlçede yer alan dokuma tesisleri bu durumun en önemli örneğidir. Tüm bunlara ek olarak, bölgede sebze ve meyve üretimi de yapılmaktadır. Son dönemlerde seracılık faaliyetlerinin de gelişim gösterdiği ilçe, iç pazarın ihtiyacını karşılayacak şekilde üretim yapmaktadır. Bölge halkının önemli bir kısmı büyükbaş hayvancılık yapmaktadır. Meraların çokluğu, ilçeyi büyükbaş hayvancılık konusunda uygun hale getirmiştir. Eğer tarımla uğraşıyorsanız İncirliova satılık ev düşünceniz son derece doğru olacaktır.

İncirliova Satılık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019’da yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ilçede hayatını sürdürenlerin sayısı 51.526’dır. Semt, Aydın ilinin en kalabalık altıncı yerleşim birimidir ve kent nüfusunun %4.53’üne ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bunlara ek olarak bölgede yaşamını sürdürenlerin %49.89’u erkek, geriye kalan %50.11’i kadındır. İlçe ekonomik olanaklarının gelişimine bağlı olarak, büyümektedir ve nüfusu 2007 yılından itibaren sürekli olarak atmıştır. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %2.36’dır. Semt, bir belde, yirmi bir köy ve merkezde dahil olmak üzere yedi mahalleden meydana gelmiştir. Aydın İncirliova satılık ev tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan mahallelerden birini seçebilirler:

  • Acarlar Mahallesi

  • Cumhuriyet

  • İstiklal Mahallesi

  • Zafer Mahallesi

  • Sandıklı Mahallesi

  • Hürriyet Mahallesi

  • Kurtuluş Mahallesi

Eğer İncirliova satılık konut düşüncenizden eminseniz ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Aydın İncirliova’da satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.