/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karpuzlucancel
Aydıncancel

Aydın Karpuzlu Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Karpuzlu Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut arayan vatandaşların yanında olarak onlara destek olmaya devam ediyoruz. Karpuzlu kiralık konut arayan vatandaşlar, ilçe hakkında genel bilgileri içeren rehberimiz ile birlikte, ilçenin nüfusu, iklimi, coğrafyası, mahalleleri ve konut kira piyasası ile ilgili olarak bilgi edinerek hızlı bir şekilde konut tercihinde bulunabilirler.

Aydın ilinin nüfus yoğunluğu en düşük olan ilçesi olarak dikkat çeken Karpuzlu, Aydın il merkezine 55 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Geçmişten günümüze kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçe ilk olarak Pers Valisi Pers Valisi Mousolus’un Kız Kardeşi Ada’nın Halikarnas’tan kovularak buraya yerleşmesiyle Alinda Kenti olarak yerleşime açılmıştır. Sonraki dönemlerde hızla gelişen kent, granit kesme taşlardan örülmüştür. İlk dönemlerde Dalamnlı mevkii yakınlarında kurulan ilçe sonraki dönemlerde antik kentin güney doğu eteğinde Demircidere Köyü ismi ile kurulmuştur. Karpuzlu kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Cumhuriyet tarihinin ilk kadın muhtarına ev sahipliği yaptığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Önceki dönemlerde ismi Demircidere Köyü olan bölge 1971 yılında belediye teşkilatının kurulması ile birlikte Karpuzlu olarak değiştirilmiştir. Bölge 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Karpuzlu Kiralık Konut Arayanlar İçin Ekonomi Bilgisi

Karpuzlu ilçesinde yaşayan halkın geçim kaynağı tarım faaliyetleridir. Dağlık olan bölgelerinde zeytin ve ormanlık arazilerin yer aldığı ilçenin ova kesimleri verimli topraklara sahiptir. Karpuzlu kiralık konut arayan vatandaşlar bölgede geçimlerini sağlayabilmek için tarım faaliyetleri ile ilgilenebilirler. Tarım faaliyetlerinin yanı sıra bölgede hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Büyükbaş hayvancılık ve süt inekçiliği yapılan ilçede arıcılık faaliyetleri de yürütülmektedir. Sebze üretimi ile geçimini sağlayan ilçe son yıllarda seracılık faaliyetlerine yönelmiş olup bir yıl içerisinde birden fazla hasat alabilmektedir. Sanayinin yeterli düzeyde gelişmediği ilçede yaşayan vatandaşlar yakın bölgelerde yer alan ilçelerdeki fabrikalarda çalışarak geçimlerini sağlayabilmektedir. Karpuzlu kiralık ev arayışında olan vatandaşlar bölgenin ekonomik anlamda her geçen gün geliştiği bilgisine ulaşmaktadırlar.

Karpuzlu Kiralık Konut Arayanlar İçin Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 11 bin 113’tür. Toplam nüfusun yüzde 49,66’sını (5 bin 519) erkek, yüzde 50,34’ünü (5 bin 594) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Karpuzlu kiralık konut arayan vatandaşların konut tercihinde bulunabileceği 23 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Abak Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Koğuk Mahallesi Meriçler, Mahallesi Mutluca Mahallesi, Orta Mahallesi, Ovapınarı Mahallesi, Ömerler Mahallesi, Şenköy Mahallesi, Tekeler Mahallesi, Akçaabat Mahallesi, Bayraktepe Mahallesi, Cumalar Mahallesi, Çobanisa Mahallesi, Ektirli Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Güney Mahallesi, Hatıpkışla Mahallesi, Tütünlük Mahalles, Ulukonak Mahallesi, Umcular Mahallesi, Yağşılar Mahallesi, Yeni Mahallesi’dir.

Sizler de konut tercihinizi Aydın Karpuzlu ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da Karpuzlu’da sahibinden satılık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek, karar verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.