Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kuşadasıcancel
Aydıncancel

Aydın Kuşadası Satılık Ev

araması için 3,523 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kuşadası Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Kuşadası satılık konut tercih etmeyi düşünenler için, şehri daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. İlçeni coğrafi konumundan, mahallelerine kadar birçok farklı konuya yer verdik. Kuşadası, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın şehrine bağlı bir ilçedir. Kent merkezinin kuzeybatısına kurulmuş olan ilçe, Efeler’den 71 kilometre uzaktadır. Ege Bölgesi’nin en gelişmiş ili olan İzmir’e ise yalnızca 90 kilometre mesafede yer almaktadır. İzmir Adnan Menderes Havaalanı’ndan 65 kilometre uzakta buluanan ilçe, parlak kumsalları ve berrak suyu ile tam bir turizm cennetidir. Mavi bayraklı plajlara sahip olan ilçe, Avrupa’nın en büyük golf sahasını da bünyesinde barındırmaktadır. Kış turizmini geliştirmek amacıyla yapılan kongre merkezi ise büyük fuar ve toplantılara ev sahipliği yapmaktadır.

Kuşadası Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Kuşadası satılık daire arayanlar için yazının bu bölümünde bölgenin coğrafi özelliklerinden, ikliminden ve doğal güzelliklerinden bahsedeceğiz. Aydın’a bağlı olan Kuşadası, 264 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Uzun bir kıyı şeridine sahip olan ilçenin denizden yüksekliği, kısacası rakımı yalnızca 11 metredir. İlçe merkezi deniz seviyesinde bulunmaktadır. Batı hattından deniz ile kavuşan Kuşadası’nın kuzeyinde, güneyinde ve doğusunda dağlar ve küçük tepeler bulunmaktadır. İlçede tipik bir Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenler yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağmurludur. Gece-gündüz sıcaklık farklarının yoğun olmadığı ilde, fiziksel çözünme azdır. Büyük Menderes’in suladığı ova üzerinde yer alan ilçe, Aydın’ın en gelişmiş dördüncü yerleşim birimidir.

Kuşadası Satılık Konut Alacaklara İlçenin Ekonomisi

Ekonomi bir bölgenin yerleşiminden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Bu sebeple Kuşadası satılık ev tercih etmeyi düşünenler ilçe ekonomisi hakkında fikir sahibi olmalıdır. İlçenin ekonomik yapısının temelinde turizm faaliyetleri bulunmaktadır. İlçe hem yerli hem yabancı turist tarafından tercih edilmektedir. Özellikle yaz aylarında popüler bir destinasyon haline gelen ilçede, kış aylarında daha sakin bir hal almaktadır. Bu dönemlerde turizm faaliyetlerinden ziyade tarım ve hayvancılık gibi ekonomik etkinlikler ön plana çıkmaktadır. İlçede buğday, arpa, pamuk, zeytin, incir ve üzüm bolca yetiştirilmektedir. Ayrıca süs bitkileri de çokça yetiştirilmektedir. Ancak turizmin ilçe ekonomisinin bel kemiği olduğunu belirmekte yarar olacaktır. Eğer yaz aylarında hoşça vakit geçirmek, denizle buluşmak isterseniz Kuşadası satılık yazlık bakabilirsiniz.

Kuşadası Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi

01 şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 113.580’dir. Semtte hayatını sürdürenlerin %49.92’si erkek, %50.08’i kadındır. 2007 yılından itibaren ilçe nüfusu düzenli olarak artmıştır. Popülasyonun artış hızı ise %4.15’tir. İlçe bu veriler ışığında ele alındığında, Aydın’ın dördüncü en kalabalık ilçesidir ve kent nüfusunun %10.35’ine ev sahipliği yapmaktadır. Kuşadası satılık müstakil ev tercih etmeyi düşünenler aşağıda ismi verilen mahallelerden bir ya da birkaçını seçebilirler:

  • Ege Mahallesi

  • Türkmen Mahallesi

  • İkiçeşmelik Mahallesi

  • Davutlar Mahallesi

  • Hacı Feyzullah Mahallesi

  • Kadınlar Denizi Mahallesi

  • Güzelcamlı Mahallesi

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Değirmendere Mahallesi

  • Camiatik Mahallesi

Eğer Kuşadası satılık konut kararınızdan eminseniz, ilçedeki emlakçılar ile irtibat kurabilir veya sahibinden Kuşadası’nda satılık yazlık gibi ilanlarının da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.