/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Burhaniyecancel

Balıkesir Burhaniye Satılık Ev

araması için 342 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Burhaniye Satılık Konut Arayanlara Tercih Rehberi

Burhaniye satılık konut düşünenler için, ilçenin coğrafi özellikleri, ekonomisi, nüfusu ve mahalleleri hakkında bilgi sahibi olabilecekleri bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra kafanızdaki tüm soru işaretleri silinecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Burhaniye, ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Balıkesir iline bağlı bir ilçedir ve Ege Denizine kıyısı bulunmaktadır. Bölgenin en temel geçim kaynağı zeytinciliktir. Ayrıca iç turizm için çok önemli bir mekan olan Burhaniye her yıl binlerce yerli turisti ağırlamaktadır. Semt, Çanakkale- İzmir karayolu üzerinde yer almaktadır. Kuzey Ege’de yer alan ilçe, dar sokakları, güzel evleri ve sakin doğası ile ülkemizin dört bir yanından gelen misafirlere ev sahipliği yapmaktadır.

Burhaniye Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Burhaniye satılık ev tercih etmeyi düşünenler için hazırladığımız bu yazının ilk kısmında semtin coğrafi özelliklerinden ve iklim yapısından bahsedeceğiz. Burhaniye, Ege Bölgesi’nde yer almaktadır ve semtin toplam yüzölçümü 281 kilometrekaredir. Bu hali ile Balıkesir’in en küçük ilçelerinden biridir. Semtin kuzeyinde Kazdağı, güneyinde ise Madra Dağları bulunmaktadır. Edremit Körfezi üzerinde yer alan ilçeye Havran Çayı ve Karınca Çayı can suyunu getirmektedir. Semtin güney ve güneybatısında yer alan Madra Dağları peneplen bir görünüm çizmektedir. İlçede ılıman Akdeniz İklimi görülmektedir. Bu sebeple de kışlar ılık ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuraktır. Bölgede poyroz, lodos ve imbat esmektedir. İlçe merkezinde soğuk kuzey rüzgarları eserek, sıcaklığı düşürmektedir.

 • Ortalama Sıcaklık : 16 derece

 • Ortalama Nem: %69

 • Yıllık Yağış Ortalaması : 595,2 kg/m

Burhaniye Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

İlçede, sanayi, turizm ve ticaret olmak üzere üç temel ekonomik faaliyet yürütülmektedir. Tarıma dayalı sanayinin geliştiği Burhaniye’de, 18 adet zeytinyağı fabrikası bulunmaktadır. Bunun haricinde iki adet salça ve konserve fabrikası işlemektedir. Körfez bölgesinde bulunan ekmek fabrikaları ile dört adet süt işleme tesisi yerel halkın önemli bir kısmına iş olnağı sağlamaktadır. İlçede bacasız sanayi de denilen turizm faaliyetleri büyük gelir kaynağıdır. Ören halk Plajı, Öğretmenevleri Plajı, Club Orient ve Artemis Tatil Köyü olmak üzere dört adet mavi bayraklı plaj bulunmaktadır. İlçede tam 62 adet pansiyon faaliyet göstermektedir. Bunlara ek olarak 22 adet belediye ruhsatlı konaklama tesisi bulunmaktadır. İlçenin turizm potansiyeli yüksektir. Eğer turizm veya sanayi ile ilgili iseniz Burhaniye satılık daire tercihiniz oldukça isabetli olacaktır.

Burhaniye Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019’da yayınlanan TÜİK Raporu, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısının 60.799 olduğu anlaşılmıştır. Semtin %51.25’i erkek, geriye kalan %48.75’i ise kadındır. 2007 yılından itibaren ilçenin nüfusu düzenli olarak artmıştır. Popülasyonun artış hızı ise %3.44’tür. Burhaniye, 38 mahalleden meydana gelmektedir. İlçe merkez ve sahil kesimi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İlçede çoğunlukla muhacirler ve yörükler yaşamını devam ettirmektedir. Balıkesir Burhaniye satılık daire arayanlar, aşağıda ismi verilen mahallelerden birini veya birkaçını seçebilirler:

 • Bahçelievler Mahallesi

 • Cumhuriyet Mahallesi

 • Mahkeme Mahallesi

 • Koca Cami Mahallesi

 • Öğretmen Mahallesi

 • Hacı Ahmet Mahallesi

 • Memiş Mahallesi

 • Ören Mahallesi

 • Börezli Mahallesi

 • Pelitköy Mahallesi

 • İskele Mahallesi

Eğer Burhaniye satılık konut tercihinizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Burhaniye’de satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.