/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İvrindicancel

Balıkesir İvrindi Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

İvrindi Satılık Konut Bakanlara Bölge Hakkında Bilgiler

EmlakJet sayesinde İvrindi satılık konut ararken bölge hakkında bilgi sahibi alabilirsiniz. İvrindi, Balıkesir’in ilçelerindendir. İlçenin ismini nereden aldığı tam olarak bilinmez. İvrindi’nin Aya Rindi kelimesinden veya Rumca Avrandi kelimesinden geldiği söylenir. Aynı zamanda adının Yunancada sık görülen bodur bitkilerden aldığı sanılır. İlçenin tarihi milattan önce 4.000 yılına kadar uzanır. Bölgeye uzun bir dönem Bergama Krallığı hüküm sürmüştür. Romalılar ve Bizanslıların hakimiyetine giren bölge daha sonra Türk hakimiyeti altına girmiştir. İlçe Ağustos 1922 yılında Yunan işgaline uğramıştır. 07 Eylül 1922 yılında ise bölge Yunan işgalinden kurtulmuştur. Bölge 1944 yılında ilçe konumuna getirilmiştir.

İvrindi Satılık Konut Bakanlara Bölgenin Coğrafi Yapısı

İlçenin yüzölçümü 751 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 190 metre civarlarındadır. Bölge dağlık bir arazi yapısına sahiptir. İlçenin batısından Kaz Dağı ve güneybatısında Madra Dağı yer alır. Dağlardan gelen su Madra Çayında toplanır. Yeşilköyde bulunan baraj gölü Soğanbükü, Sarıca, Kocaeli ve Yeşilköy topraklarını sular. Bu topraklarda sulu tarım yapılır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında biber ve domates gibi sebzeler gelir. İlçede yer alan göletler Çarkaca Göleti, Kınık Göleti, Korucu Belde Göleti ve Karaçepiş Göletidir. İlçenin kuzey tarafında Balıkesir Merkez ve Balya ilçeleri, batı tarafında Havran ve Burhaniye ilçeleri, doğu tarafında Altıeylül ve Savaştepe ilçeleri, güneyinde İzmir ili yer alır. Siz de bu ilçede doğayla iç içe kendine ait bahçesi olan bir evde yaşamak istiyorsanız İvrindi de satılık köy evi ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz.

İvrindi Satılık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu

Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin 2018 yılına ait nüfusu 32.758’dir. Bu nüfusun %49,88’ini erkekler ve %50,12 kadınlar oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım gösterir. İvrindi’nin 2017 yılı nüfusu ise 32.882’dir. İlçenin nüfusu bir yıl içerisinde artış göstermemiş tersine düşüş yaşamıştır. Bu yüzden nüfus artış oranı negatiftir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı -%0,38’dir. İlçenin nüfus yoğunluğu 40’dır. Bu da ilçede kilometrekare başına düşen insan sayının 40 kişiye denk geldiği anlamındadır. İvrindi’nin toplam 69 mahallesi vardır. Bu mahalleler arasından ilçede yer alan en kalabalık mahalleler Bedrettin Mahallesi, Büyükyenice Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi ve Bozören Mahallesidir. Nüfusu en düşük mahalleler ise Ilıcakpınar Mahallesi, Eriklikömürcü Mahallesi, Yukarıkaleoba Mahallesi ve Kılcılar Mahallesidir. İvrindi satılık ev arayışı içindeyseniz doğru adrestesiniz.

İvrindi Satılık Konut Fiyatları

Ev almadan önce ilçedeki ev fiyatları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bunun için ilçenin emlak piyasasını sizler adına araştırdık. Haziran 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konut sayısı 21.185’tir. Konut başına düşen kişi sayısının 3,09’dur. İlçedeki toplam işyeri sayısı 2.111’dir. İlçedeki satılık konutların alanları ortalama olarak 135 metrekareden oluşur. İvrindi satılık konut fiyatları 246.915 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satılık konut fiyatı 1.829 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüş süreleri 39 senedir. Yani bir ev kendi satış fiyatını kira vasıtasıyla 39 senede öder.

Yukarıda bulunan ortalama verilere dayanarak ev bütçenizi hazırladıysanız ilgili ilanlar EmlkaJette. İlçenin istediğiniz kısmından örneğin en çok tercih edilen bölgelerden olan İvrindi Gökçeyazı da satılık ev ilanları sitemiz sayesinde size çok yakın.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.