Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Marmaracancel
Balıkesircancel

Balıkesir Marmara Satılık Ev

araması için 19 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Marmara Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

Marmara satılık konut arayışındaki takipçilerimize özel olarak hazırladığımız bu yazıda ilçenin gezilecek yerlerinden konut fiyatlarına varana kadar birçok noktasına değindik. Marmara, Balıkesir’in bir ilçesidir. 1987 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. İlçenin kuruluşu oldukça eskilere dayanır. Bölgedeki bilinen ilk yerleşim Miletoslulara aittir. Milattan Önce yaşanmış İyon isyanı sonrasında da buraya Persler hüküm sürmüşlerdir. İlçede yaşamış bu uygarlıklarda günümüze kadar eserler de mevcuttur. Bunlardan bazılar kilise ve manastırladır. İlçede 36 tane kilise vardır. Bölge 15. Yüzyıldan itibaren Türk hakimiyetine girmiştir. Bölgede çok sayıdaki Rum mübadele zamanında buradan ayrılmıştır. Bölgenin en meşhur özelliği mermer yataklarıdır. Eski dönemlerde oldukça kullanılan mermerle Osmanlı Devleti tarafından da kullanılmıştır. Osmanlı yapılan saray ve camilerin mermerlerini buradan almıştır. İlçe sadece tarihi ile değil sahip olduğu doğal güzelliklerle de adından söz ettirir.

Marmara Satılık Konut Bakanlara Bölge Rehberi

Marmara Adası, doğası ve muhteşem güzellikteki deniziyle dikkat çeker. Adanın iç kısımları çınar, zeytin ve kızılçam ağaçları ile dolu tepelerden oluşur. Bölge hem deniz hem de yeşil tutkunları için göz alıcı bir yerdir. Burası hem doğayla iç içe vakit geçirmek için aynı zamanda trekking ve hiking yapmaktan keyif alan kişiler için adeta bir cennettir. İlçede yer alan bütün koylara ulaşım mümkündür. Karayoluyla ulaşımın olamadığı yerlere ise teknelerle ulaşım mümkün. Adanın büyük kısmında kumsallar vardır. Plajların çoğunluğu taşlık ya da iri kumludur. Bu sebeple deniz sürekli berrak görülür. İlçe huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için ideal. Manastır Koyu ise ilçedeki koylar arasında dikkat çeker. Altın rengi ince kumu ile insanı kendine çeken bu koya Çınar Köyünden yürüyerek ulaşabilirsiniz. İlçede denize girebileceğiniz plajlar ve koylar ise Kole Plajı, Keresya Plajı, Aba Plajı, Manastır Koyu, Çınarlı Plajı, Kayaburnu Koyu, Gündoğdu Plajı, Topağaç Plajı, Asmalı Plajı, Saraylar Plajı, Mestanağa Koyu, Kadınlar Plajı ve Abroz Plajıdır. Çınarlı Köyü, Asmalı Köyü, Saraylar Köyü, Gündoğdu Köyü ve Manastı Koyu bölgedeki gezilecek yerler arasındadır. Adadaki yerleşim yerleri genellikle güney kısımlarında toplanmıştır. Kuzeyde yer alan tek yerleşim bölgesi Saraylardır. Saraylar bir mermer diyarıdır. Buraya geldiğinizde beldede yer alan açık hava müzesi ile mermer tepelerini mutlaka görmelisiniz. Beldenin mermer heykel ile kaplı sahiline uğramalısınız. Ayrıca burada Kadınlar plajı ile Abroz Plajında denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Marmara Adası Saraylar satılık ev arayışı içindeyseniz ilanlara listeme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Marmara Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki konut sayısı 14.294’dür. Konut başına düşen kişi sayısı 2,78’dir. İlçede 1.687 adet işyeri bulunur. İlçedeki evlerin alanları ortalama 88 metrekareden oluşur. Marmara satılık konut fiyatları 192.808 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen konut fiyatı 2.191 Türk Lirasıdır. Kiralık konutların geri dönüşler 41 yıl sürer. Yani bir konut satın alındıktan sonra kendi fiyatını kirasıyla yaklaşık 41 senede çıkarır. Alanları ve oda sayılarına göre satılık daire fiyatları ise;

  • 1+1, 50 metrekareye sahip bir daire 130.650 Türk Lirası ve

  • 2+1, 75 metrekareye sahip bir daire 161.700 Türk Lirasıdır.

Satılık konut arayışlarınızda EmlakJeti tercih ederek bir adım öndesiniz. İlçedeki ilanları dilediğiniz yerde inceleyebilirsiniz. Marmara adası satılık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleri ile sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.