Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Savaştepecancel
Balıkesircancel

Balıkesir Savaştepe Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Savaştepe Satılık Konut Arayanlar için İlçe Rehberi

Savaştepe satılık konut arayan kişiler için bölgenin nüfusu, ekonomisi, coğrafyası gibi kilit bilgileri içeren bu yazıda ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız. Öncelikle Savaştepe ilçesi, Marmara Bölgesi'nin güneyinde yer alır ve Balıkesir iline bağlıdır. İzmir ve İstanbul illeri arasındaki bağlantıyı sağladığı için Bandırma feribot hattına bağlı olarak bir köprü görevi üstlenen tampon bir bölgedir. Yüz ölçümü 430 km2'dir ve denizden yüksekliği 253 metredir. Oldukça engebeli bir araziye kurulmuştur. Savaştepe'nin kuzey ve doğu tarafları özellikle dağlık bir alandır. Güneybatıda ise (özellikle Yeşilhisar Ovası ve Sarıbeyler Ovası'nda) topraklar verimlidir.

Ege Denizi'ne ve sahillerine yakın olduğu için aynı zamanda turistik olarak da bir geçit görevi görür. Balıkesir Savaştepe satılık ev arayan insanlar için önemli olabilecek bir diğer bilgi de ilçenin etrafındaki merkezî yerlere olan uzaklığıdır. Bu bölgeler ve ilçeye olan uzaklıkları aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • İzmir iline 176 kilometre uzaklıktadır.

 • İstanbul iline 347 kilometre uzaklıktadır.

 • Ankara iline 600 kilometre uzaklıktadır.

 • Batısında bulunan İvrindi ilçesine 40 kilometre uzaklıktadır.

 • Doğusunda bulunan Bigadiç ilçesine 96 kilometre uzaklıktadır.

 • Kuzeyinde bulunan Balıkesir merkezine 49 kilometre uzaklıktadır.

 • Güneyinde bulunan Soma ilçesine 28 kilometre uzaklıktadır.

Savaştepe ilçesi, Ege ve Marmara Bölgesi iklimleri altındadır. Bu da kış aylarının yağışlı ve soğuk geçerken yaz mevsiminin sıcak ve kurak geçmesi demektir. Savaştepe'de birçok çeşitte bitki bulunmaktadır. Çam ve meşe ağaçları çoğunluktadır. Ancak genel olarak maki bitki örtüsü hakimdir.

Savaştepe Satılık Konut Arayanlar için Bölge Nüfusu ve Ekonomisi

2018 yılında yapılan araştırmaların sonuçlarına göre, Savaştepe ilçesinde 18.243 kişi yaşamaktadır. Bu kişilerin %50,20'si kadın iken geriye kalan %49,80'ini erkek nüfus oluşturmaktadır. İlçede yaşayan bu insanların geçimi, büyük bir çoğunlukla tarım ve hayvancılık ile karşılanmaktadır.

Sanayi bakımından, ilçede iki tane un fabrikası ve 11 tane mandıra bulunmaktadır. Bölgedeki çiftçilerin gelir düzeyi Türkiye ortalamasının altındadır çünkü araziler genellikle küçük parçalıdır ve dağınık bir alana yayılmıştır. Ancak kurulan küçük sanayi alanları faaliyet göstermekte olup gelişmektedir. İlçe içerisinde ayrıca arıcılık da yapılmaktadır.

Son yıllarda meyveciliğe oldukça önem verilmiştir. Belediye de ilçe sakinlerde modern meyve yetiştiriciliği hususunda konferans ve seminerler vererek insanları bilinçlendirmektedir. Bahsedilen ekonomik sektörler dışında, Savaştepe'de Türkiye genelinde meşhur olan Mihaliç kelle peyniri yapılmaktadır. Peynirin daha geniş kitlelere yayılması için her sene düzenli olarak peynir festivali organize edilmektedir. Bu festivaller sırasında yağlı pehlivan güreşleri ve halk konserleri de yapılmaktadır.

Savaştepe Satılık Konut Arayışındakiler için Bölge Turizmi

Eğer Savaştepe satılık konut arıyorsanız düşünmeniz gereken önemli bir husus da ilçenin turizmidir. Turizm, bölgenin ekonomik döngüsüne oldukça hizmet eden bir başka sektördür. İlçede peri bacaları ve şifa kaplıcaları da bulunmaktadır. Bu tip doğal ve tarihî güzellikler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • Sazlıdere Höyüğü: Tunç Çağı'na aittir.

 • Keresai Antik Kenti: Halkapınar'da olup ilçenin merkezine yalnızca iki kilometre doğuda bulunmaktadır.

 • Karacalar Köyü Mustafa Kangal İlkokulu: Bölgenin Yunan işgalinden kurtarılması için büyük mücadele vermiş Hacı Mustafa Kangal tarafından yaptırılmış bu ilkokul, Cumhuriyet tarihinde hayır amaçlı yaptırılmış ilk okul binası olma özelliğini taşır.

 • Savaştepe Pamukçu Kaplıcaları: İlçede bulunan bir diğer kaplıca olan Kiraz Kaplıcası gibi, bu kaplıca da şifalıdır.

 • Savaştepe Peri Bacaları: Kapadokya kadar güçlü olmamakla beraber, ilçe merkezine dört kilometre uzaklıkta bulunan Su Çıktı, Yağcılar, Maden Mezarı ve Karaçam bölgelerinde bolca görülebilmektedir.

 • Anıt Ağaçlar

 • Yazören Mağarası

Balıkesir Savaştepe satılık müstakil ev arayışındaysanız bölgedeki emlakçılara veya Emlakjet.com sitesi üzerindeki listeleme sayfalarına uğramayı unutmayın.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Balıkesir Savaştepe Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Balıkesir Savaştepe Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Balıkesir Savaştepe Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Balıkesir Sındırgı Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Balıkesir Susurluk Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bartın Merkez Karaçay Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bartın Merkez Kırtepe Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bartın Ulus Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.