Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dörtdivancancel
Bolucancel

Bolu Dörtdivan Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Dörtdivan Satılık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Dörtdivan satılık konut ararken bölge hakkında bilgi edinmek istiyorsanız EmlakJet ailesi olarak hazırladığımız bu yazıyı okumalısınız. Dörtdivan, Bolu’nun ilçelerindendir. 1071 Malazgirt Savaşıyla Anadolu’ya gelen Türklerin bir kısmı bu bölgeye yerleşmişlerdir. Bölgeye yerleşen Oğuz Türkleri buraya kendilerine özgü isimler koymuşlardır. Bölgenin yerleşim birimi olarak kullanılmasının 1197 senesinde olduğu düşünülür. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde I. Alaaddin Keykubat tarafından fethettiği dağlara Divan kösü çaldırdığı ve bu yüzden bölgenin Divan diye anıldığı yazar. Önce 7 adet olan bu yerlerin zamanla sadece 4 tanesinin kalmasıyla da bölgeye Dörtdivan adı verildiği söylenir. Bölge daha önceleri Gerede ilçesinin kasabasıyken 1990 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Bölgede Bizanslılardan kalma kale kalıntıları vardır. İlçedeki türbelerde dikkat çeker. Bu türbeler; Himmet Dede Türbesi, Şehriban Nine Türbesi ve Secamehmet Dede Türbesidir.

Dörtdivan Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Dörtdivan ilin doğusunda yer alır. Kuzeyden Yeniçağa, güneyden Kıbrıscık, doğudan Gerede, batıdan Bolu Merkez ilçeleri ile çevrelenmiştir. İlçenin yüzölçümü 384 kilometrekaredir. Deniz seviyesinden ortalama 1167 metre yüksekliktedir. Kuzey Anadolu Dağlarının güney kısmı Ankara ile Dörtdivan’ın doğal sınırını çizer. Doğu ve batı doğrultuda uzanan bu dağlara Benli ve Kütüklü denir. Sıradağların devamı olan Köroğlu Dağları da ilçenin batı sınırlarını belirler. Bu dağların en yüksek noktası Köroğlu Tepesidir. Bu tepenin yüksekliği de 2378 metredir. Bölge arazisindeki yerleşim alanları ve tarım alanları ovalık ve düzdür. Bölgedeki en önemli akarsu Ulusu Çayıdır. Bu akarsu Köroğlu Dağlarının yamaçlarında çıkıp Dörtdivan Ovasında birleşir ve Sorkun, Düğer ve Yalacık derelerinden beslenir. İlçedeki yaylalar arasında Aladağ Yaylası, Kapaklı Yaylası, Çalköy Yaylası, Karaçayır Yaylası, Çetikören Yaylası, Kirazlı Yaylası ve Ömerpaşalar Yaylası dikkat çeker. Bu yaylalarda her yıl Köroğlu şenlikleri düzenlenir. İlçenin Mürselller mahallesinde Ayvadibi Şifalı Suyu yer alır. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Bolu Dörtdivan satılık müstakil ev ilanlarına sitemizden dileğiniz zamanda göz atabilirsiniz.

Dörtdivan Satılık Konut Arayanlara Bölgenin Nüfusu

01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 7.139’dur. Bu kişilerin 3.466’sı erkek ve 3.673 kadındır. Oranlar isek nüfusun %48,55’ini erkekler ve %51,45’ini kadınlar oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı % 15,42’dir. İlçe bu oranla Bolu’nun nüfus artış oranı en yüksek ilçesidir. Nüfus yoğunluğu 11’dir. Yani ilçede kilometrekare başına düşen insan sayı 11’dir. İlçenin 1 belediyesi, 8 mahallesi ve 24 köyü vardır. En kalabalık mahalleleri; Çavuşlar Mahallesi, Kadılar Mahallesi ve Kargıbayramlar Mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleleri ise; Hacetler Mahallesi, Çitler Mahallesi ve Deveciler Mahallesidir. Siz de bu küçük ama her geçen gün gelişen bölgede Dörtdivan satılık ev arayışınızda sitemizi seçerek doğru bir tercih yaptınız.

Dörtdivan Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki toplam konut sayısı 5.619’dur. Konut başına düşen insan sayısı 0,99’dur. Toplam işyeri sayısı 625’dir. İlçedeki evlerin ortalama alanları 95 metrekare olarak karşımıza çıkar. Dörtdivan satılık konut fiyatları ortalama 98.040 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satın alma fiyatı 1.032 Türk Lirasıdır.

Siz de ilçeden konut alma konusunda kararlıysanız aradığınız ilanlar emlakjet.com üzerinden sizlerle buluşuyor. Siz de ihtiyaç ve isteklerini karşılayan emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Dörtdivan ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.