/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kıbrıscıkcancel

Bolu Kıbrıscık Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kıbrıscık Satılık Konut Arayanlara Yol Gösterecek Bilgiler

Kıbrıscık satılık konut bakanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazının ilk kısmında ilçenin coğrafi özelliklerine, ikinci kısmında ekonomik durumuna ve istihdam potansiyeline ve üçüncü kısmında demografik durumuna değindik. Kıbrıscık, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Bolu iline bağlı dokuz ilçeden biridir. İlçe kent merkezinden tam altmış altı kilometre uzakta yer almaktadır. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuş ilçesinin çevresinde Serke ve Köroğlu dağları uzanmaktadır. İlçenin en yüksek noktası ise Köroğlu volkanik dağlarıdır. İlçe merkezinden uzaklaştıkça artan yükseklik, semt merkezinde dahi bin metrenin altına düşmez. Ovalık arazi sayısı azdır. Bu durum ilçedeki ekonomik faaliyetler üzerinde de belirleyici olmuştur.

Kıbrıscık Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Kıbrıscık satılık daire tercih etmeyi düşünenler için hazırladığımız bu derlemenin ilk bölümünde ilçenin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Kent merkezinden 66 kilometre uzakta yer alan ilçe, parçalanmış bir plato üzerine kurulmuştur ve çevresi sarp dağlar ile çevrilidir. İlçenin batısında Seben, kuzeyinde Bolu kenti ve Dörtdivan semti ve güney ile güneybatısında ise Ankara ile yine Ankara’ya bağlı Beypazarı ilçeleri bulunmaktadır. Semtin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği ortalama 1090 metredir. İlçe, 621 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine kurulmuş durumdadır. Sağlam bir zemin üzerinde yer alan ilçede bir adet volkanik karakterli dağ bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak semtte, İç Anadolu iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise kar yağışlı ve çetin geçmektedir.

Kıbrıscık Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Bir bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölgenin emlak piyasasını anlamak için önemlidir. Bu nedenle Kıbrıscık satılık ev düşüncesinden emin olanların, ilçenin ekonomisini ve istihdam potansiyelini bilmelerinde yarar vardır. Ekonomisi güçlü yerleşkeler, canlı ve rekabeti yüksek emlak piyasalarını da beraberinde getirmektedir. Kıbrıscık ilçesindeki hakim ekonomik faaliyet ise tarım ve hayvancılıktır. Yerel halkın büyük bir bölümü geçimini küçükbaş hayvancılık yaparak sağlamaktadır. Koyun, keçi ve sığır gibi hayvanlardan elde edilen ürünler, diğer il ve ilçelere gönderilmekte, semt ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Sarp bir arazi üzerine kurulması dolayısı ile tarım alanları kısıtlıdır. Bu durum ilçede modern tarım yöntemlerinin kullanılmasını engellemiştir. Tahıl üretimi yapılmaktadır.

Kıbrıscık Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanmış olan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet edenlerin sayısı 3.220’dir. bu kişilerin %49’u kadın, %51’i ise erkektir. Kısacası, nüfus cinsiyete dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. Kıbrıscık, Bolu ilinin nüfus bakımından en küçük ilçesidir. Kent nüfusunun yaklaşık %1.03’üne ev sahipliği yapmaktadır. İlçedeki nüfus hareketleri dalgalı seyretmektedir. Semtin popülasyonu 2017 yılından sonra artış göstermiştir. İlçede bugün popülasyonun artış hızı %4.13’e ulaşmıştır. Semt, bir merkez, merkeze bağlı iki mahalle ve yirmi iki köyden oluşmuştur. İlçede köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Bolu Kıbrıscık satılık ev tercih etmeyi düşünenler, merkezde yer alan Köroğlu Mahallesi ile Karadoğan Mahallesi’ni düşünebilirler. Köroğlu Mahallesi, 869 kişilik nüfusu ile en kalabalık yerleşim birimidir.

Eğer Kıbrıscık Satılık Konut tercihinizden eminseniz ve bir an önce harekete geçmek isterseniz, semtte yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Kıbrıscık satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, kendinize en uygun seçeneği bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kıbrıscık Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.