/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sebencancel

Bolu Seben Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Seben Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com satılık konut arayan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyor. Seben satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Seben Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ilinin 56 kilometre güneyinde bulunan ilçe ismini ilçedeki Seben Dağı’ndan almıştır. İlçe yerleşimi genellikle Kiraz Dağı çevresinde toplanmıştır. İlçe ortalama rakımı 1400 metredir. İlçe yayla arazisi bakımından oldukça zengindir. İlçenin en önemli yaylaları Kızık ve Gerenözü yaylalarıdır. Bu bölgelerde yerleşim yerlerindeki evler genellikle çam ağaçlarından yapılmaktadır. Seben satılık konut arayanlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin 14 kilometre güneyinde yer alan Bağlum Kaplıcaları’nın solunum ve sindirim sistemine iyi geldiği bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede konut tercih eden kişilerin sayısında son dönemde artış gerçekleşmiştir.

Seben Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Ekonomi Bilgisi

İlçede yer alan tarım alanları toplam yüzölçümünün yüzde 15’ini oluşturmaktadır. İlçede yer alan tarım alanlarının verimliliği oldukça yüksektir. İlçede yer alan tarım arazileri küçük parçalar halindedir. Seben satılık konut arayan vatandaşlar ilçe ekonomik faaliyetlerini yakından takip etmektedirler. İlçede 34 bin hektarın üzerindeki arazilerde sulu tarım, 86 bin hektarın üzerindeki alanda ise kuru tarım yapılmaktadır. İlçede yetiştirilmekte olan tarım ürünlerinin başında buğday, arpa, yulaf ve mısır gelmektedir. Seben satılık ev arayan kişiler ilçede son dönemlerde organik tarımın ön plana çıktığını görmekte ve bu alana yönelmektedirler.

Seben Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 250’dir. İlçe toplam nüfusunun yüzde 47,70’ini (2 bin 504) erkek, yüzde 52,30’unu (2 bin 746) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Seben satılık konut arayanların konut tercih edebileceği 2 mahalle ve 29 köy bulunmaktadır. Seben satılık ev arayan vatandaşların tercihte bulunabileceği mahalle ve köyler: Çarşı Mahallesi, Keskinli Mahallesi, Alpagut Köyü, Bakırlı Köyü, Bakırlı Köyü, Bozyer Köyü, Çeltikdere Köyü, Dedeler Köyü, Değirmenkaya Köyü, Ekiciler Köyü, Dereboy Köyü, Kesenözü Köyü, Kaşbıyıklar Köyü, Karaağaç Köyü, Kabak Köyü, Hocaş Köyü, Haccağız Köyü, Güneyce Köyü, Gökhaliller Köyü, Gerenözü Köyü, Kızık Köyü, Korucuk Köyü, Kozkaya Köyü, Kuzgölcük Köyü, Musasofular Köyü, Nimetli Köyü, Solaklar Köyü, Susuz Köyü, Tazılar Köyü, Tepe Köyü, Yağma Köyü ve Yuva Köyü’dür.

Sizler de Bolu Seben ilçesinden konut tercihinde bulunmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bolu Seben’de uygun fiyatlı satılık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Seben Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.