Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bolu Yeniçağa Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Yeniçağacancel
Bolucancel

Yeniçağa Satılık Konut Arayanlara Bölge Kılavuzu

Yeniçağa satılık konut arayan takipçilerimizin aklındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla bu yazıyı hazırladık. Yeniçağa, Bolu ilinin ilçelerinden bir tanesidir. İlçenin yüzölçümü 163 kilometrekaredir. İlçe bu yüzölçümü ile Bolu’nun en küçük ilçesidir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1002 metre dolaylarındadır. Şehir merkezine 38 kilometre uzaklıktadır. İlçenin kuzeyinde Mengen, güneyinde Dörtdivan, batısında Bolu Merkez ve doğusunda Gerede ilçeleri yer alır. Bölge Ankara - İstanbul karayolu üzerinde yer alır. İlçenin kıyısında bulunan Yeniçağa Gölü muhteşem doğası ile keyifli vakit geçirebileceğiniz bir mesire alanına sahiptir. Burası göçmen kuşların konaklama yeri olduğu için Kuş Cenneti adıyla da anılır.

Yeniçağa Satılık Konut Arayanlara İlçenin Tarihçesi

Bölge tarihi oldukça eskilere uzanır. 1402 yılında Ankara Savaşına giden orduların toplanma alanı olarak kullanılmıştır. Yıldırım Bayezid bir süre burada konaklamış ve bu sürede bölgeye hamam, cami ve çamaşırhane inşa ettirmiştir. Çağa büyük yerleşim yeri iken, 1904 senesinde çıkan yangında halkın bir bölümü Yeniçağa denilen bu bölgeye yerleşmişlerdir. Bu olay Sultan Reşat döneminde gerçekleştiği için bölgeye Reşadiye ismi verilmiştir. 1934’te Atatürk Bolu’ya giderken burada konaklamış ve burada yaşayan halkın Çağadan geldiğini öğrenmiştir. Çağa’ya Eskiçağa ve Reşadiye’ye de Yeniçağa adı verilmesini istemiştir. O günden itibaren bölgeye Yeniçağa denilmiştir. 1944 yılında yine Eskiçağa’da meydan gelen deprem sonucu buradaki halkın büyük bir kısmı Yeniçağa gelmiştir. 1990 senesine kadar nahiye olan bölge 1962’de belediye teşkilatına sahip olmuştur. 1990 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. Siz de Yeniçağa satılık müstakil ev arayışınızda listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Yeniçağa Satılık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi

Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 7.294’dür. Nüfusun 3.669’sı erkek ve 3.625’i kadındır. Oranlar isek ilçe nüfusunun %50,30’u erkeklerden ve %49,70’i kadınlardan oluşur. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 7.259’dur. Bir sene içinde ilçede yaşayan kişi sayısında artış görülmüştür. Yıllık nüfus artış oranı %0,48’dir. İlçenin nüfus yoğunluğu 45’tir. Yani bölgede kilometrekareye düşen insan sayısı 45’tir. İlçenin 1 belediyesi, 3 mahallesi ve 16 köyü vardır. İlçenin mahalleleri Asil Bey Mahallesi, Camiatik Mahallesi ve Gölyüzü Mahallesidir. Siz de bu küçük ama şirin ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız Bolu Yeniçağa satılık daire ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

Yeniçağa Satılık Konut Bakanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

İlçedeki anaokulu; Yeniçağa Nene Hatun Anaokuludur. İlkokullar; Mehmet Çelik İlkokulu, Yaşar Çelik İlkokulu ve Şair Dertli İlkokuludur. Ortaokullar; Mehmet Çelik Ortaokulu ve Ekrem Doğanay İmam Hatip Ortaokuludur. Liseler ise; Yaşar Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Yeniçağa Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesidir. Ayrıca ilçede Mesleki Eğitim Merkezi, Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O. ve Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu yer alır. Eğer okul çağında bir çocuğunuz var ise Yeniçağa satılık ev arayışınızda siz de bu okulların yakınında ya da bu okullara ulaşımı kolay olan yerlerden ev almayı düşünebilirsiniz.

Yeniçağa Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede 4.405 adet konut vardır. Konut başına da 1,38 kişi düşer. Yeniçağa ilçesinde bulunan işyeri sayısı ise 804’dür. İlçedeki evlerin alanları ortalama 125 metrekareden oluşur. Yeniçağa satılık konut fiyatları ortalama 140.000 Türk Lirası olarak karşımızda çıkar. Metrekare başına düşen satın alma bedeli 1.120 Türk Lirasında denk gelir.

Hem bütçenize uyan hem de hayallerinizdeki evi bulamadıysanız emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Bolu Yeniçağa ilanlarına emlakjet.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.