Emlakjet

Bolu Satılık Ev

araması için 368 ilan bulundu
search
Bolucancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bolu Satılık Konut Arayanlar İçin Yardımcı Olacak Şehir Rehberi

Ev sahibi olmayı düşünenler için Emlakjet.com sizlere belirlediğiniz bölge hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz şehir rehberi hazırladı. Ev satın almadan önce istediğiniz il, ilçe ya da mahalle ile ilgili bilmeniz gereken her şey içeriğimizde bulunuyor. Bolu satılık konut arayanlara ilin genel bilgileri, iklimi, nüfusu, turizmi ve konut satış piyasası gibi yardımcı olacak bilgiler sizlerle buluşuyor.

 

Bolu Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlin Genel Özellikleri

Bolu, Türkiye’nin Batı Karadeniz Bölgesinde konumlanan bir ilidir. Türkiye’nin toplam yüzölçümünün yüzde 1,015’lik bölümünü kapsamaktadır. İlin toplam yüzölçümü 8,276 kilometrekare ve rakımı 1000 metredir. Bolu satılık konut arayışında olanlar için çevresindeki iller; Kuzeyinde Zonguldak, Güneyinde Ankara, Batısında Sakarya ve Düzce, Doğusunda Çankırı, Güneybatısında Eskişehir ve Bilecik, Kuzeydoğusunda ise Karabük ili yer almaktadır. Bolu satılık daire almayı düşünenler için ilin nüfusu 2018 yılı verilerine göre 311.810 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,38’i kadın, yüzde 49,62’si erkekten oluşmaktadır. Bu nüfusun yüzde 73,4’ü şehirde ikamet etmektedir.

 

Bolu Satılık Konut Arayanalar İçin Tercih Edebilecekleri İlçeler

2016 yılı TÜİK verilerine göre merkez ilçesi ile birlikte 9 ilçe, 12 belediye, 93 mahalle ve 487 adet köyü bulunmaktadır. En çok aranan ilçelerden olan Merkez, Bolu’da satılık daire Gölyüzü mahallesi ilanlarına listeleme sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bolu satılık konut tercihi yapabileceğiniz ilçeleri, il merkezlerine olan uzaklıkları ve nüfusları şu şekildedir;

 

  • Merkez ilçesi nüfusu 205.525,
  • Dörtdivan ilçesi nüfusu 7.139, il merkezine uzaklığı 45 kilometre,
  • Gerede ilçesi nüfusu 34.277, il merkezine uzaklığı 54 kilometre,
  • Kıbrıscık ilçesi nüfusu 3.220, il merkezine uzaklığı 66 kilometre,
  • Mudurnu ilçesi nüfusu 19.327, il merkezine uzaklığı 52 kilometre,
  • Yeniçağa ilçesi nüfusu 7.294, il merkezine uzaklığı 38 kilometre,
  • Mengen ilçesi nüfusu 14.355, il merkezine uzaklığı 56 kilometre,
  • Göynük ilçesi nüfusu 15.423, il merkezine uzaklığı 96 kilometre,
  • Seben ilçesi nüfusu 5.250, il merkezine uzaklığı 55 kilometredir.

 

Bolu Satılık Konut Arayanlar İçin İlin İklimi 

Bolu’da ağırlıklı olarak Karadeniz iklimi görülmektedir. Aynı zamanda komşu olduğu diğer coğrafi bölgelerin iklimleri de etkili olmaktadır. Karadeniz, Orta Anadolu ve Marmara iklim özellikleri görülmektedir.

 

Bolu Satılık Konut Arayanlar İçin İlin Turizmi

Bolu, coğrafi konumu sebebiyle Karadeniz’in yemyeşil doğası, su kaynakları ve temiz havası ile oldukça dikkat çeken illerden biridir. Abant Gölü ve Yedigöller Mili Parkı en bilindik turistik mekanlarındandır. Çeşitli bitki, hayvan türlerine ev sahipliği yapan, yamaç paraşütü sporu yapılabilen Abant Tabiat Parkı her yıl binlerce yurt içi ve yurt dışı turisti çekmektedir. Aynı zamanda kış turizminde İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlere yakınlığı sebebiyle oldukça fazla tercih edilen Kartalkaya Kayak Merkezi, şehir merkezine 38 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kış sporlarını tercih edenler için Bolu satılık müstakil ev ilanlarını listeleme sayfamızdan bulabilirsiniz. Tarihi turistik mekanlarından biri olan Yıldırım Beyazıt Camii, Akşemsettin Türbesi, Keçi Kalesi gibi lokasyonları ile oldukça ilgi görmektedir. Bolu satılık konut arayanlar için ilin Mengen ilçesi, her yıl düzenlenen yemek festivalleri ve yarışmaları ile ünlüdür.

 

Bolu Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlin Konut Satış Piyasası

Emlakjet.com’un hazırladığı 2019 yılı Şubat Ayı bölge raporuna göre Bolu satılık konut arayanların tercih edebileceği 105.014 adet konut bulunmaktadır. Bu hanelerde 3,76 kişi yaşamaktadır. Konut satış piyasasına baktığımızda ortalama alan 150 metrekare, ortalama birim fiyatı 1.078 TL’dir. Konut satışında geri dönüş yılı ortalama 19 yıl olarak hesaplanmıştır. Konut tipine göre 150 metrekarelik 3+1 daire fiyatı ortalama 163.500 TL’dir. Sizde hayalinizdeki eve kolaylıkla ulaşabilmek için emlakçıdan veya sahibinden satılık daire Bolu Bahçelievler gibi en fazla aranan ilanlara listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.