/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çavdırcancel

Burdur Çavdır Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Çavdır Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Çavdır satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Çavdır, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nin Göller Bölümü’nde yer alan Burdur iline bağlı, il merkezine 90 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. Yerleşim yeri itibariyle Burdur - Antalya- Fethiye - Denizli yol güzergahlarının kesiştiği noktadadır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Çavdır ilçesi, Akdeniz - Ege geçiş bölgesinde Batı Toroslar üzerinde dağlık bir arazi üzerinde kurulmuştur. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Türklerden önce bölgeye Pisidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslıların hakimiyeti altında idi. İlçenin geçim kaynağı hayvancılık ve tarıma dayalıdır. 

Çavdır Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari Yapısı

Çavdır’da satılık ev aramayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Tefenni ilçesi,
 • Güneyinde Antalya  ve Muğla il sınırı,
 • Batısında Altınyayla ve Gölhisar ilçesi ile Denizli il sınırı,
 • Doğusunda Antalya il sınırı ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 13.077’dir. Bu sayının yüzde 50,45’i kadın, yüzde 49,55’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 482 kilometrekare, rakımı ise 1.073 metredir. Çavdır satılık müstakil ev arayışında olanların tercihi yapabileceğiniz 11 adet mahalle vardır. Bu mahalleler;

 • Bayır Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Çeşme Mahallesi,
 • Pazar Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Çınar Mahallesi,
 • Menevşelik Mahallesi,
 • Yeşil Mahallesi,
 • Kocapınar Mahallesidir. 

907 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip olan mahallesi ise Çınar Mahallesidir. 

Çavdır Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı aralık ayı verilerine göre Burdur’un Çavdır ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 137 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.054 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.331 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 155.221 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Burdur Çavdır Çınar Mahallesinde satılık daireler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Çavdır Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.