Emlakjet

Burdur Tefenni Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Tefennicancel
Burdurcancel

Tefenni Satılık Konut Tercih Edeceklere Bilgiler

Tefenni satılık konut ilanları arasında dolaşırken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Tefenni, Burdur’un ilçelerinden bir tanesidir. 582 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerinde yer alır. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 1161 metredir. İlçenin kuzey doğusunda Karamanlı, güneybatısında Çavdır, güneydoğusunda Antalya ve kuzeybatısında Denizli ili yer alır. İlçenin 9 mahallesi ve 14 köyü vardır. İlin güneybatısında yer alır. Batısı ormanlık alanlardan oluşur. Bölgedeki en yüksek dağ Eşenler Dağıdır. İlçede sürekli akan su kaynağı bulunmaz. Fakat yazları kuruyan çay denilebilecek akarsular vardır. Bölgede Akdeniz iklimi ile İç Anadolu iklimi arasında geçiş iklim tipi görülür. Yazlar kurak ve sıcak iken kışlar serin ve yağışlıdır. Yıllık sıcaklıklar genelde 36 derece ile -21 derece arasındadır.

Tefenni Satılık Konut İlçe Ekonomisi

Satılık ev arayışında ilçeye ilk defa taşınacak okuyucularımız olabilir. Bu okuyucularımız arasında ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmayanlar olabilir. Tefenni halkının geçim kaynaklarının başında tarım ve hayvancılık gelir. Bölgede 200 bin dekar tarım alanı vardır. Bu alanların 120 bin dekarını sulu tarım arazisi ve geri kalanını kuru tarım arazisi oluşturur. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; yulaf, nohut, arpa, şeker pancarı, kuru soğan, patates, fasulye, buğday, anason, korunga ve yoncadır. Hayvancılık da ise et, bal, süt ve süt ürünleri üretimi yaygındır. Kümes hayvancılığı da yapılır. İlçede süt alım merkezler vardır. Buradan üretilen sütler diğer illere götürülür. Ek olarak ilçede mermer fabrikaları ve krom eleme tesisleri vardır. Siz de Tefenni satılık ev arayışlarınızda listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

Tefenni Satılık Konut Arayanlara İlçenin Eğitim Kurumları

İlçedeki anaokulu Şehit Teğmen Ayfer Gök Anaokuludur. İlçedeki ilkokulları; 75. Yıl Namık Kemal İlkokulu, Başpınar İlkokulu, Hasanpaşa İlkokulu, Bayramlar İlkokulu ve Beyköy İlkokuludur. Ortaokulları; Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu, Başpınar Şehit Ömer Kızılkaya Ortaokulu, Hasanpaşa Ortaokulu ve Atatürk Ortaokuludur. İlçede yer alan liseler ise; Barutlusu Şehit Ömer Kızılkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İbrahim Kafesoğlu Anadolu Lisesi, Tefenni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tefenni Anadolu İmam Hatip Lisesidir. Ayrıca ilçede bir adet Halk Eğitim Merkezi vardır. Siz de okul çağında bir çocuğa sahipseniz Burdur Tefenni satılık daire arayışınızda bu okullara ulaşım olanakları kolay olan bölgeleri tercih edebilirsiniz.

Tefenni Satılık Konut Fiyatları

Tefenni’den ev bakalar için ilçenin emlak piyasasını araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki toplam konut sayısı 8.326’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 2,01’dir. İlçede 693 adet işyeri vardır. İlçedeki evlerin alanları ortalama 166 metrekaredir. İlçedeki evler hayli büyüktür. Tefenni satılık konut fiyatları 198.370 Türk Lirası olarak görülür. Metrekare başına düşen satılık konut fiyatı 1.195 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüş süreleri 20 yıldır. Yani bir ev kendi fiyatını ortalama 20 yılda geri öder. Siz de ilçedeki emlak piyasası hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız emlakçınıza danışabilir ya da sitemizdeki ilanların fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Ev arayışınızda bütçenizi oluşturduysanız ev almak için vakit kaybetmenize gerek yok. Size en uygun olan evleri bir an önce bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Tefenni ilanlarına ve istediğiniz herhangi bir bölgedeki ilanlara listeleme sayfalarımızdan kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.