/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gemlikcancel

Bursa Gemlik Satılık Ev

araması için 95 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gemlik Satılık Konut Arayanlar için Yol Gösterecek Bilgiler

Gemlik satılık konut düşünenlerin işlerini kolaylaştıracak yeni bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Gemlik, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan Bursa iline bağlı bir ilçedir. Bursa kenti, on yedi farklı yerleşim biriminden biridir. Semt, bölgenin en gelişmiş beşinci ilçesidir. Marmara Denizi’nin kıyısında olan ilçenin üç tarafı sıradağlar ile kuşatılmış vaziyettedir. Batı tarafından Marmara Denizi ile birleşmektedir. Bölgeden geçen Karsak Deresi Gemlik’i ortadan ikiye bölmektedir. Gemlik’in batısında Katırlı Dağları yer almaktadır. Gemlik Körfezi’nde yer alan semt kapalı bir havza özelliği taşımaktadır. Kent limanı bu ilçede bulunmaktadır. Bu sebeple oldukça işlek bir ticari hayata sahiptir. 

Gemlik Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Gemlik satılık ev arayanlar için hazırladığımız bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden ve ikliminden bahsedeceğiz. Gemlik, Bursa şehrinin kuzey kısmında yer almaktadır ve kent merkezinden tam otuz iki kilometre mesafede yer almaktadır. Marmara Denizi’nin en sakin olduğu körfezin kıyısına kurulmuştur. İlçe, 413 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin kuzeyinde Yalavo’ya bağlı Armutlu ve Çınarcık ilçeleri , doğusunda Orhangazi, güneydoğusunda Yenişehir, güneyinde ise Kestel, Gürsu ve Osmangazi, batı hattında ise Mudanya semtleri ile çevrili vaziyettedir. Akarsu ve göller açısında çok zengin bir yerleşim birimi değildir. Ancak deniz kenarında yer alması önemli bir avantajdır. İlçede karasal Marmara iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. 

Gemlik Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgede emlak satın almadan önce, o ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak yatırımınızın geleceği hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. Bu nedenle Gemlik satılık daire arayanların semtin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. İlçenin ekonomisi tarım ve ticarete dayalı olarak gelişmiştir ve yerel halkın önemli bir bölümü geçimini bu iki faaliyetten sağlamaktadır. Semt nüfusunun neredeyse %80’ini tuzlu zeytin, yağ, sabun gibi materyaller üretip satarak hayatını kazanmaktadır. Gemlik’te tarım olanakları gelişmiştir. Bölgede Türkiye’nine n iyi zeytinleri üretilir. Tüm bunlara ek olarak ilçede elma, armut, şeftali gibi ekonomik getirisi yüksek meyvelerde yetiştirilmektedir. İlçede birden fazla fabrika bulunmaktadır. Zeytin işleyen tesislerin yanı sıra, konserve fabrikaları da ilçe halkına iş olanağı yaratmaktadır. 

Gemlik Satılık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, Gemlik ilçesinde ikamet edenlerin sayısı 111.488’e ulaşmıştır. İlçe, bu nüfus durumu ile kentin en gelişmiş ve en kalabalık beşinci yerleşim birimidir. Semt nüfusunun %50.49’unu erkekler, %49’51’ini ise kadınlar oluşturmaktadır. Bölgedeki popülasyon artma eğilimindedir. İlçe, otuz beş büyük mahalleden meydana gelmiştir.Bursa Gemlik satılık ev düşünenler için bu mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık:

  • Ziya Kaya Mahallesi 
  • Eşref Dinçer Mahallesi
  • Hamidiye Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Osmaniye Mahallesi
  • Kumla Mahallesi
  • Hisar Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Umur Bey Mahallesi

Eğer Gemlik satılık konut kararınızdan eminseniz ve hayallerinizdeki eve hemen kavuşmak için bir adım atmaya hazırsanız, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebillir veya sahibinden Gemlik satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret ederek, size en uygun seçeneği kolayca bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Gemlik Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.