Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gürsucancel
Bursacancel

Bursa Gürsu Satılık Ev

araması için 68 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gürsu Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gürsu satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Gürsu Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ilinin önemli ilçelerinden biri olan Gürsu’nun güneyinde ve doğu kesiminde Kestel, kuzey kesiminde Gemlik, batısında ise Yıldırım ve Osmangazi ilçeleri bulunmaktadır. Ilıman Marmara ikliminin görüldüğü ilçenin yüzölçümü 118 kilometrekaredir. Gürsu satılık daire arayışında olan vatandaşlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedirler. Geçmiş dönemlerdeki ismi Susığırlık olan ilçe 1932 yılında bugün ismi olan Gürsu’yu almıştır. Uzun yıllar Yıldırım ilçesine bağlı bir bucak olan bölge 1991 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Gürsu Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Ekonomi Bilgisi

1980 sonrası Türkiye’de yaşanan sanayi faaliyetleri Gürsu ilçesini de etkilemiştir. İlçede tarımsal sanayi bu tarihlerden sonra oldukça artmıştır. İlçe ekonomisinde tarım, hayvancılık ve sanayinin önemi oldukça büyüktür. Gürsu Organize Sanayi Bölgesi (GÜSAB)’nde meyve suyu, meyve depolama ve nakliye, kumaş ve boya, nakış ipliği, tül perde, oto yedek parça, kauçuk, lastik, çanta, kaporta, asfalt çakılı üretimi gibi alanlarda imalat yapan 77 sanayi kuruluşunun ilçe ekonomisine katkısı büyüktür. Bursa Gürsu satılık konut arayan vatandaşlar yaptıkları araştırma sonucunda ilçede 4 bin 795 hektar tarım arazisi yer aldığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçe tarımında meyveciliğin yeri oldukça büyüktür. İlçede yılda 120 ton civarında meyve üretimi yapılmaktadır. Hayvancılık faaliyetlerinin de sürdürüldüğü ilçede küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Arıcılık faaliyetlerinin de yapıldığı ilçede bu alanda 11 işletme bulunmaktadır. İlçe ekonomik faaliyetleri son dönemlerde oldukça gelişmiş olup Gürsu satılık ev arayan kişilerin de sayısı her geçen gün artmaktadır.

Gürsu Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 91 bin 339’dur. Nüfusun yüzde 50,43’ünü (46 bin 65) erkek, yüzde 49,57’sini (45 bin 339) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gürsu satılık konut tercihinde bulunacak olan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 mahalle bulunmaktadır: Adaköy Mahallesi, Ağaköy Mahallesi, Cambazlar Mahallesi, Dışkaya Mahallesi, Ericek Mahallesi, Hasanköy Mahallesi, İğdir Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Karahıdır Mahallesi, Kazıklı Mahallesi, Kumlukalanı Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Zafer Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut arayışınızı Bursa Gürsu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz, güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bursa Gürsu’da uygun fiyatlı satılık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, satın almak istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar vererek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Bursa Gürsu Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Bursa Gürsu Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Bursa Gürsu Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Bursa İznik Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Karacabey Kurşunlu Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Mudanya Bademli Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Mudanya Güzelyalı Burgaz Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Mudanya Ömerbey Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.