/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kelescancel
Bursacancel

Bursa Keles Satılık Ev

araması için 5 ilan bulundu

Keles Satılık Konut Arayanlara Özel Rehber

Keles satılık konut bakan sevgili EmlakJet ziyaretçileri için ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Keles, Bursa’nın ilçelerinden biridir. Şehir merkezine yaklaşık 61 kilometre uzaklıktadır. İlçe kuzeydoğu ve doğudan İnegöl, batıdan Orhaneli, kuzeyden merkez ilçesi ve güneydoğudan Kütahya ili ile çevrelenmiştir. Bölge 658 kilometrekareden oluşan bir alana kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1240 metre civarlarındadır. Bölge Keles Deresi vadisinde bulunur. Bu dere Uludağ ve Eğriöz Dağları arasında platoyu yaran Kocasu Çayının kollarından biridir. İlçedeki en büyük akarsu Kocasu Çayıdır. İlçe doğu tarafından Tepel Geçidiyle İnegöl ilçesine ve batı tarafından Hüseyin Alan Geçidiyle Bursa’ya bağlanır. İlçe Marmara Denizine yakındır fakat Uludağ deniz etkisini iç kesimlere gelişini engeller. Bu sebeple bölgede karasal iklim ile ılıman iklim tipi arasında geçiş iklimi görülür. Kış aylarında yağışlar genellikle kar şeklinde meydana gelir.

Keles Satılık Konut Tercihinde Bulunacaklara İlçe Tarihi

İlçenin tarihi oldukça eskilere dayanır. Bölge zamanında birçok uygarlığı ev sahipliği yapmıştır. İlçede yapılan araştırmalar sonucunda Bitinya ve Bizanslılara ait kalıntılar bulunmuştur. Milattan sonra 548 yılında yaygınlaşan bir hastalık sonucunda bölge önemini yitirmiştir ve insanlar bölgeyi terk etmişlerdir. Anadolu’nun Türkleşmesiyle de bölge Türk hakimiyetine girmiştir. Anadolu’ya geçen Türk boyları Karacadağ bölgesine yerleşmişlerdir. Beylik büyüyünce Keles yakınlarındaki yaylalar yaz aylarında kullanılmıştır. Keles’e 4 kilometre uzaklıkta yer alan Kocayayla’da Sultan Otağ Çadırı kurulmuştur. Burada yapılan Sultan Camii ve Keles Merkezde yer alan kilise oldukça tahrip edilmiştir. Bu sebeple kalıntılara günümüzde rastlanılmaz. Yakup Çelebi tarafından inşa edilen külliyeden geriye kalan hamam, bölgedeki önemli tarihi yapılardandır. Bölge önceleri Orhaneli kazasına bağlı iken 1953 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Siz de bu ilçede kendi bahçesi olan bir istiyorsanız Bursa Keles’te satılık müstakil ev ilanları sitemizde sizleri bekliyor.

Keles Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalleler

Keles ilçesinin mahalle sayısı 42’dir. İlçenin ev bakabileceğiniz mahalleleri; Cuma Mahallesi, Baraklı Mahallesi, Epçeler Mahallesi, Dağ Demirciler Mahallesi, Akçapınar Mahallesi, Ertuğrulgazi Mahallesi, Çukur Mahallesi, Alpağut Mahallesi, Harmancık Demirci Mahallesi, Denizler Mahallesi, Avdan Mahallesi, Issızören Mahallesi, Harmanalanı Mahallesi, Durak Mahallesi, Basak Mahallesi, Kıran Işıklar Mahallesi, Gelemiç Mahallesi, Belenören Mahallesi, Koca Kovacık Mahallesi, Haydar Mahallesi, Bıyıklıalanı Mahallesi, Küçük Kovacık Mahallesi, Düvenli Mahallesi, Pınarcık Mahallesi, Hereke Mahallesi, Dağdibi Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Kozbudaklar Mahallesi, Davutlar Mahallesi, Yunuslar Mahallesi, Sorgun Mahallesi, Dedeler Mahallesi, Yenice Mahallesi, Menteşe Mahallesi, Gököz Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Delice Mahallesi, Yazıbaşı Mahallesi, Kirazlı Mahallesi, Sofular Mahallesi, Uzunöz Mahallesi ve Karaardıç Mahallesidir. Bu mahallelerden birinde ev sahibi olmak için Bursa Keles toki satılık daire ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Keles Satılık Konut Fiyatları

İlçeden ev bakmadan önce emlak piyasası hakkında iyi bir araştırma yapılması gerekir. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçendeki toplam konut sayısı 9.078’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 4,18’dir. İşyeri sayısı 6.868’dir. İlçedeki konutların ortalama alanları 118 metrekaredir. Keles satılık konut fiyatları 480.142 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen birim fiyat 4.069 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri ortalama 38 senedir. Yani ilçedeki evlerin kendi satış fiyatlarını geri ödeme süreleri ortalama 38 yıl sürer.

Ev almayı düşünüyorsanız ve bütçenizi belirlediyseniz ilgili ilanlar emlakjet.com üzerinden sizler ile buluşuyor. İhtiyaç ve isteklerinizi karşılayabilecek aynı zamanda bütçenizi de aşmayacak evler için Bursa Keles sahibinden satılık ev ya da emlakçıdan satılık ev ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.